Hangi Kitabı Okuyorsunuz? (Detaylı İnceleme)

indir 0000788977

Sırlar Odası ve Azkaban Tutsağı kitaplarını dinledim. Kitapları dinlerken arada filmleri de açıp bazı sahnelere bakıyorum. Filmde bazı mantık hatalarını veya konunun altını tam doldurulmadığını dinledikten sonra farkına vardım. Seslendirme oldukça başarılı devam ediyor. Aklıma gelmişken okuyan arkadaşlara sorum olacak. Neredeyse Kafasız Nick hayaleti öldürüldükten sonra nasıl geri geldi. Açıklandıda ben mi kaçırdım acaba

Dune serisinin ikinci kitabını okudum ve kitabı aşırı sevdiğim kaç gündür nasıl bir yorum yazsam diye düşünüyorum. Birçok yerde gördüğüm ilk kitaba göre yavaş yorumuna katılmıyorum. Baştan sonuna kadar heyecanla okudum. İlk kitapta bahsedilen veya bahsedilmeyen diğer gezegenlerde hep insan ırkı yaşıyor diye düşünüyordum. Daha başlangıçta farklı ırkları görmeyi çok sevdim. Cengizhan ve Hitlerden bahsettiği bölümde Paul’un nasıl bir gücü olduğu anlaşılıyor. Ben imparator oldun ee şimdi ne yapacak diyordum kitabın başında. 60 milyar insan öldürmüş, 97 gezegen yakmış yıkmış,500 gezegen halkını silmiş ve bu tahribattın düzelmesi için 100 nesil geçmesi gerekir sözlerini okuyunca Paul’un gücünü ve nasıl bir yük taşıdığını anladım. :slight_smile: Seride ilerledikçe diğer kitaplara nasıl ilham olduğu daha çok anlaşılıyor. Konusundan bahsedeceğim her cümle sürprizbozan olacak diye düşünüyorum. Kitabın arka kapağını bile okumadan direkt okumaya girişin.10/10

Dr.-Moreaunun-Adasi

Okuma Etkinliği - Dr. Moreau’nun Adası (Spoiler İçerir) etkinliği ile okudum. Dune Mesihi’nden sonra biraz düşük kaldı. Ama yazıldığı döneme göre konusu ve insan psikolojisini anlatan çok güzel bir kitap. 7/10

18 Beğeni