Hangi Kitabı Okuyorsunuz ve Eleştiriniz

(Hüseyin gök) #3072

Devam kitaplarımı geliyor hiç haberim yoktu ya.Valla çok sevindim ama ben kitabı bitirince devam kitabı geleceğini hiç düşünmemiştim.

Yeni kitabın adıda YEDİ KIZKARDEŞLER’MİŞ.

Çıkış tarihi:15 Eylül 2019

Duy @irbis sesimizi:)

(Buyici) #3073

Forumdan bir arkadaş sağolsun acılarıma derman oldu. :slight_smile:

(42. Mehmet) #3074

Serinin en güzel kitaplarından biri 4. kitap, tez zamanda okursun. Bu arada Drizzt’in ikinci üçlemesi Buzyeli Vadisi de çok iyidir tavsiye ederim ama satışı varmı bilmiyorum açıkçası

(Kadir) #3075

2 tane de kısa öykü yazmış. Serinin 2. kitabını ise 23 yıl aradan sonra yazmaya karar vermiş. Yokyer’deki karakterler tekil bir kitap için fazlasıyla sağlam karakterlerdi ve sonuyla da seri olduğuna kanaat getirmiştim. Ben devam kitaplarını İthaki çıkarmıyor (Yazarın Ara Dünya kitabı da bir seri ve 2 tane devam kitabı var ama İthaki kaç yıldır çıkarmadı.) diye zannetmiştim ama meğerse yazar daha yeni yazıyormuş. :joy:

(Buyici) #3076

İkinci üçlemede var bende. Sıra sıra. :slight_smile: Aslında onuda çok merak ediyorum fakat Zç daha ağır bastı.

(Hüseyin gök) #3077

Ara dünyayı okumuştum.Neil gaiman’ın bir çok kitabı diğer fantastik kitaplardan daha iyi geliyor bana.Fazla karmaşık değil ,okuması kolay ve bir o kadar eğlenceli.Bu çıkacaklar da aynı kalitede iyi olur diye düşünüyorum.Yayın hakkı İthaki de ve sanırsam hepsini çıkarır ama kim bilir ne zaman :)Dört gözle takipçisi olacam bu kitapların.Haber vermen çok iyi oldu.:grin:

(Kadir) #3078

Kitapların fazla karmaşık olmaması ve rahat okunması güzel ama ben yazardan hep çok fazla şey beklediğim için bazı kitaplarını hiç sevemedim. Eğer Sandman’i seversem sadece çizgi romanlarını takip edebilirim yoksa kitaplarının sıkı takipçisi değilim.

(Mahmut) #3079

Zaman Çarkı serisinde çeviri ve editörlük bir tek beni mi rahatsız ediyor diye merak etmeye başladım. :sweat_smile: İlk dört kitabını okumuştum ve hiç memnun kalmamıştım ben. Niran Elçi çevirmiş gibi değil kitaplar hiç. Umarım bir gözden geçirilir yakın zamanda tekrar baskı yapmadan.

(Hüseyin gök) #3080

Beklentiyi yüksek tutarsan sevecegini sanmam Sandmanı.Niyeyse forumda iki üç kişiye tavsiye ettim sevemediler.Hikayede olması gereken herşey fazlasıyla var ama yine de istediklerini çoğu kişi bulamıyor.:slight_smile:

(Carai an Caldazar!) #3081

Bende varim. Cümleler bit tuhaf geliyor okurken. Belkide yazarın tarzı öýledir. Bu gün tamda 5. Kitabı okurken bunu düşünüyordum.

(Hüseyin gök) #3082

Yeni ince baskılarda baştan bir düzenleme yapılacak denmişti.

@Muhammed_Deger O istediğin şey imkansız gibi.Sıfırdan çevirir mi o kadar kitabı İthaki ama düzenleme yapılabilir.

(Kadir) #3083

Bakalım. Umarım severim.

(Hüseyin gök) #3084

Sende sevmessen gel sorun sende değil Sandman bende de diğerleri gibi :slight_smile:

(Erdem) #3085

Her üçlemenin çevirmeni farklı. Belki sıkıntı bundan kaynaklıdır.

(Harun Pekdemir) #3086

İngilizce ön okuma kısmı ile karşılaştırdığımda çevirinin birebir yapılmaya çalışıldığını farkettim. Yazarın devrik cümleleri türkçeye aynı şekilde çevrilmiş. İngilizcede gözüme batmasa da dilimizde biraz garip geliyor okurken. İlk elli sayfadan sonra azaldı. Forumdaki çevirmen arkadaşlara danışmak lazım sanırım. Yanıtınız için teşekkür ederim.

(Muhammet Topcu) #3087

Birebir çeviri yapmak değil, üslubu korumak istenmiş. Olmuş da. Çeviride sorun yok bence.

(Sadece Emre ) #3088

Çeviri ilk başta beni de çok yormuştu, baya denemiştim ilk kitabı okumayı buraya falan da yazdım epey. Sonra ben de sizin gibi orijinalinden karşılaştırmıştım, okumaya başladıkça alışılıyor yine de.

(Serkan) #3089

Amerikan Tanrılarına bir şans verebilirsin. Çok beğendiğim bir kitaptır. Eski tanrılar vs yeni tanrılar :slight_smile:

(Kadir) #3090

Şu anda Sandman’i okuyorum ve iyi gidiyor. Bir sonraki kitabım Amerikan Tanrıları olacak.

(Serkan) #3091

Sandman çok özel bir çizgi roman, eskiden sürekli niyetlenip bir türlü alamadığım Absolute Sandman ların fiyatı şimdi 58 dolar. Ama bir gün alacağım bunları. Ekstra bir sürü şey içeriyor yanlış hatırlamıyorsam cildi de deriden.

the-absolute-sandman-bound-in-leather-awesome-1345673466