Hangi Kitabı Okuyorsunuz? (Detaylı İnceleme)

Ben teşekkür ederim.

4 Beğeni

Vallaha kardeş kitap okumaya biraz ara vermek istiyorum çok kitap okumaktan artık kitaplardan zevk alamaz oldum . Kralları yolunun son 100 sayfası mükemelken ben hiç heycanlanmadım sadece bol bol şaşirdım. Birtek en sonunda şaşırmadım çunkü o kısmı önceden azıcık okumuştum.

4 Beğeni

Yeni bitirdim İnkaların Sırrı diye bir kitabı. Yazarı Ann Nolan Clark . İnkalarla ilgili çok güzel şeyler öğreniyorsunuz ve kitabın mistik bir havası var. Mesela İnkalar her sabah gündoğumu çağrısı yapıyorlar güneşe. Kitapta da Perunun and dağlarında gizli bir vadide yaşayan bir dağ çobanını anlatıyor. Şimdiki zamanımızda geçiyor kitap ve inkaların sayısı az. Kitapta kendi yolunu bulmaya çalışıyor çocuk ve bu yolunda atalarını öğreniyor gelenekleri öğreniyor. Sürükleyici bir kitap. Öneririm. :slight_smile:

3 Beğeni

Metis’in çevirisi iyi değil bence. Akıcılık yok, ruh yok, sevemedim, zor okuyorum. 2 öykü kaldı ama tekrar okuma isteğimin gelmeyeceği kitaplardan biri oldu. Umarım Yüzyılın en iyi bk öyküleri böyle değildir.

3 Beğeni

John Scalzi -Son Koloni

Yaşlı Adamın Savaşı Serisinin üçüncü kitabı. İkinci kitap gibi Spin-off ayarında değil. Hikaye John Perry’nin ağzından anlatılarak devam ediyor ve evren dahada genişliyor.

İlk kitap kadar dolu dolu olmasa da, faklı insan toplumlarından bir araya getirilmiş 2500 kişilik bir kolonici gurubunun, John Perry ve Jane Sagan önderliğinde bilinmeyen bir gezene koloni kurma amacı ile gitmesini ve arka planda dönen siyasi dalaverelerin farkına varmaları ile kendilerinden gizlenen gerçeklerin ne kadar acımasız olduğunu fark etmelerini anlatıyor.

Güzel bir devam kitabıydı.

6 Beğeni

İnce Memed 1 - Yaşar Kemal
İnanılmaz güzel bir kitap. Herkese tavsiye ediyorum. İlk sayfalarda bir n’oluyor havasına girebilirsiniz fakat sonrasında kitap harikulade gelişiyor. Nasıl hızlıca bittiğine şaşıyorsunuz. Aynı zamanda bu kitapta işlenen olayların da günümüzde hala sürmesi Yaşar Kemal’in ne kadar büyük bir yazar olduğunu ortaya koyuyor.

6 Beğeni

Okuyun bence de kesinlikle ama derseniz ki okuyamam. İsterseniz spoiler verebilirim :smiley:

3 Beğeni

H.G Wells Kızıl Oda Ve diğer öyküler

Elma-Körler Ülkesi ve Elmas Yapıcı güzel öykülerdi. Genel olarak sıkıldım. 4 yıl önce başlayıp 30 sayfa falan okuyup rafa kaldırmıştım. Basımı yok diye arkadaşa hediye etmeye söz verdim bahsi geçince. O yüzden alıp tekrar okudum ama yine sıkıldım. Öyle işte.

3 Beğeni

Sonunda Elantris kitabıyla Brandon Sanderson ile tanıştım.Kitap baya bir kalın, büyük ve küçük puntolu yazılmış.Ama tek bir sayfasında dahi sıkılmıyorsunuz.Su gibi akıp gidiyor sayfalar.Sürekli bir hareketlilik ve aksiyon var.Kitap üç ana karakter üzerinden anlatılıyor.Gizem, entika, öfke, vatanseverlik, ihanet ve fazlası var kitapta.Kısaca giriş süper, gelişme muhteşem, final ise olağanüstü bir kitaptı.Fantastik severlerin kesinlikle kaçırmaması gereken incelikle işlenmiş, kurgusuyla muhteşem bir kitap.

9 Beğeni

Stephen King - Ceset. Bu kitapta King’in The Body (Ceset) isimli öyküsü ve Rage (Hiddet) isimli romanı bulunuyor. Şu an ilk öyküdeyim ve bekleneni bulamadım. Bence yazar fazla uzatmış ki öykü de o kadar ilgi çekici değil zaten. King hayranıyım ama bu kitapta istediğimi bulamadım diyebilirim. Ama yinede King’in işi belli olmaz öldürücü darbeyi sonunda yapabilir bakacağız bakalım :joy:

4 Beğeni

Elantris’ten bahsediyorsunuz değil mi? Elantran’ı görünce bir an ne oluyor dedim. Gerçekten de çok güzel bir kitaptı. Devamının da gelebileceği bir yerde bıraktı Brandon kitabı.

4 Beğeni

Yanlış yazmışım :grin::grin:keşke gelse hemen devam kitapları :smiley:

3 Beğeni

Alexander Belyaev - Su Adamı

O okyanus ve yanlızlık anlatımlarına hayran kaldım.

6 Beğeni

Brian McClellan-Güz Cumhuriyeti

İlk iki kitap gibi oldukça güzel, akıcı ve heyecanlı ilerliyor. Çeviri zaten harika.

5 Beğeni

Kitap hali hazırda dolapta bekliyor. İşte İnsan ya da Uzayda Piknik ya da Su Adamı hangisine başlayacağımı bilemedim. :slight_smile:

3 Beğeni

H. P. Lovecraft’ın Alfa Yayınları’ndan çıkan Chulhu’nun Çağrısı derlemesini okuyorum. Şimdilik sadece ilk öyküyü bitirdim ama iliklerime işledi desem yeridir. İnanılmaz betimlemeler var… Çevirmenin de emeğine sağlık. Lovecraft’la ilk tanışmam oluyor bu, üstelik bu aralar hiç hesabımda yoktu kitabı okumak. Kitaplıktan kitabı seçip de yatağa kurulduğum zaman dilimini hatırlamıyorum, ayıldığımda Pusudaki Dehşet öyküsünü yarılamıştım. Bu da Lovecraft’ın büyüsü olsa gerek…

6 Beğeni

“Innsmuth Üzerindeki Gölge” ve derlemeye de adını ve “Cthulhu’nun Çağrısı” isimli öyküler hayatımda okuduğum en dehşetengiz şeylerdi. :smiley: Poe’dan da çok öykü okudum ama nedense Lovecraft daha bir başka geliyor bana.

6 Beğeni

Daha ben sadece Pusudaki Dehşet’i okuyarak böyle bir yorumda bulundum devamını sıcak mıcak demeden battaniye altında okuyacağım desene :joy:

4 Beğeni

Cam Şato’yu okuyorum. 50. Sayfadayım yaklaşık. Yazarın öteki serisinden nefret etmiştim ama bu seri şimdilik iyi gidiyor gibi.

3 Beğeni

‘İşte İnsan’

Kitabın henüz başlarındayım. Kesin bir yorum yapmamak sağlıklı bir karar olacak benim için. Şimdilik durağan gidiyor. Yazarın anlatımı ise daha önceki okuduğum kitaplardan farklı olduğu için hafif bir tökezleme yaşıyorum okurken. Alışmam gerek. :slight_smile:

4 Beğeni