Hangi Kitabı Okuyorsunuz ve Eleştiriniz

(Umut K.) #1228

Ah, ah! Ben yazdan beri 4. nün yolunu gözler dururum. Gelmedi vefasız, gelmedi insafsız.

Galaktik İmparatorluk geliyor ama, neden böyle yapıyorlar neden!!

(Umut K.) #1230

Arada diğer serilerde satsın, diyorlar herhalde. Çünkü en büyük Asimov kozları Vakıf Serisi.

(Hüseyin gök) #1231

Sorunun kendilerinde değilde ana firmada olduğunu söylemişlerdi habire engel koyuyorlarmış kendilerine. Zaten bir defa bu seriyi basmış bir firma olan ithaki yayınları tekrar neden böyle sorunlar yaşıyor anlamış değilim.

Valla yeni serinin iki kitabını da sipariş ettim taktikleri tutuyormuş :joy: ilk kitap yola çıktı (bkm) @Husey ama ikinci kitap sıkıntı olacak gibi (kitapseç), senin kitap ne durumda?

(Hüseyin gök) #1233

Tedarikte daha 18 ocaga kadar yolu var :slight_smile: en geç tahminime göre diğer haftaya kargolanır. Uzun bir aradan sonra asimov okumak iyi olacak.

(Umut K.) #1234

Bana bugün bunu yolladılar. Uzun süredir Kitapseç’ten alışveriş yapmadığım için pek anlayamadım.

(Hüseyin gök) #1235

Hala tedarikte ürünün var diyor. Siparişinde başka kitap varmıydı temin edilen belki onun için bu msj geldi.

Bende hala tedarik aşamasında diyor.

(Umut K.) #1236

Yok sadece bu kitabı sipariş ettim. Bir de mail değil, sms atmışlar; bir anda n’oluyor dedim. Umarım kitabı yollarlar.

Aynı durum var bende de

(Hüseyin gök) #1238

Yok sıkıntı olmaz diğer haftaya kadar bekle zaten haftaya’da tedarik edilmezse umudunu kes o siteden. :slight_smile:

(Umut K.) #1239

Zaten fiyatı da güncellemişler. Bakalım n’olacak. Bekleyip göreceğiz.

(Ufuk) #1240

O klasik mesaj,depo kısmını açıp tedarik edilenleri görebiliyorsun. Aynı zamanda tedarik edilenleri hemen gönder diyebiliyosun. Aslında tüm sitelerde olması gereken uygulama. Ama tabi kitapseç nasıl uyguluyor onu denemek lazım

Zaman Çarkı III, Yenidendoğan Ejder -Robert Jordan

Dün bitirdim. İlk iki kitaba göre biraz durağan buldum ama sonlara yaklaşırken heyecan unsuru arttı. Karakterler, onlara daha bir ısındım.

Rand bu kitapta çok az yer alıyor. Onu daha çok görmeyi isterdim. İç dünyasını ve düşüncelerini okumayı özellikle çok çok isterdim. Deli gibi merak etmiştim…Bu kitapla birlikte Mat Cauthon, benim ikinci favori karakterim oldu diyebilirim sanırım. Onunla olan bölümler, Egwene’nin rüyaları, Perrin’in kurt düşleri bana göre enfesti. Son kısımdaki Lanfear’in mektubu da güldürdü. :smile:

Dün Gölge Yükseliyor’a, IV. Kitaba başladım. Min’li bölümle güzel bir giriş oldu. Merakla heyecan daha ilk kısımda sardı insanı.

(Emre ) #1242

https://www.kitapyurdu.com/kitap/gazi-mustafa-kemale-cevaplar-amp-istiklal-harbimizin-esaslari/488176.html

Şu kitap hakkında bilgiye ihtiyacım var. Tanıtım bülteninde yazanlarla bizim ilk-ortaokul-lisede öğrendiğimiz bilgiler çakışmıyor biraz. Kazım Karabekir hakkında da çok okuma yapmadım ama bu ilgimi çekti. Alıp okumak istiyorum. Daha önce bu kitabın varyasyonlarından okuyan veya bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim.

(Hazal Çamur) #1243

Yayınevi çok şüpheli yalnız. Biraz araştırırsanız kitaplarının büyük kısmının Osmanlı hayranı olduğunu görebilirsiniz.

Yayınevinin bastığı diğer kitaplardan örnek:

Türkiye Cumhuriyeti Devleti bağımsız bir devlet olarak mı kuruldu, yoksa?
Birinci Dünya Savaşı’nın galibi İngiltere, Türkiye’yi nasıl ve kimler aracılığıyla yönetiyordu?

Ve bugün; Türk’le Kürt’ü, Türk’le Fars’ı savaştırmak isteyen Kaos Düzeni’nin mimarları, hesap etmedikleri bir gerçekle yüzleşmeye başladı: Teşkilat’ın askerleri, yeni bir düzen için geri dönüyorlardı…

Milli yapı, Karar Odası’na ne zaman ve nasıl bir darbe vurdu? Millî yapıya uyanma emri ne zaman, kim tarafından verildi?

Yerli ve milli bir yayınevi gördüğüm kadarıyla.

Ben ciddiye alamadım. Okursanız ya da okuyan varsa yorumlarınızı bekliyorum.

(Gülçin Akın) #1244

1990 yılında Uğur Mumcu tarafından hazırlanmış bir yazı dizisi buldum. Bahsettiğiniz kitaptan alıntılar yapmış.
Maalesef görüntülenecek şekilde bir link bulamadım. Tıklayınca indiriyor pdf’i.
http://earsiv.sehir.edu.tr:8080/xmlui/bitstream/handle/11498/35001/001518998006.pdf
Devamı: http://earsiv.sehir.edu.tr:8080/xmlui/bitstream/handle/11498/35001/001518999006.pdf

Karabekir Paşa, Nutuk’un okunması sonrasında bir takım itirazlarda bulunuyor. Bunları da bir yazı dizisi olarak o dönem bir gazeteye gönderiyor Karabekir’e cevapları önce Falih Rıfkı veriyor… mesele büyüyor.

Karabekir ileri sürdüklerinde belgeden çok İkili konuşmalardan bahsediyor çoğunlukla Örneğin Atatürk’ü bolşevik prensipleri uygulamakla itham ediyor ancak meclis kayıtları tam tersi yönde bir çok kez Karabekir’in bolşevik olduğu yönünde verilen önergeler ve Atatürk’ün Karabekir için Bolşevik olmadığı yönünde kürsüden konuşmaları var.

Neyse; aslında doğru olan bence okuma merakınız varsa Karabekir paşanın bu kitaplarını okuyun… Cevapları Nutuk’da bulacaksanız, yanıt arıyorsanız Nutuk okumanız da gerekecek.

Uğur Mumcu Kazım Karabekir anlatıyor kitabında Karabekir paşanın savlarına Atatürk’ün cevaplarına yer veriyor. İleri okuma yapmak yerine Mumcu’nun kitabı da okunabilir veya ileri okuma yapacaksanız Mumcu’nun kitabı size nerelere hangi kitaplara bakmanız gerektiği konusunda rehber olabilir.

Ekleme:
Nutuk için YKY(Delta) veya Kaynak Yay. ( ATABE Yayın kurulu hazırladı) tercih etmek daha doğru olur.

(Emre ) #1246

Teşekkür ederim hepinize. Kitapyurdu hesabımda sepette görünce ilgimi çekti, alacak arkadaş artık kendi kararlarını kendisi verir. Burda da kitapevlerinde bulamadım bu kitabı okumak için. @enlied sizin attığınız pdf’ten eve geçince okuyacağım. Okumadan fikirlerimi belirtmemek için özen gösterdim bu sefer.

(Erdal) #1247

Kurt Vonnegut - Mezbaha 5
Daha başlayalı çok olmadı ama dili, anlatımı sevdim. Bitmeye yakın bir fikrim oluşur yazarım yine.