Hangi Kitabı Okuyorsunuz? (Detaylı İnceleme)

Yazarın ismini forumda çok duyuyordum, Sissoylu vs “Fantastik yazarıdır herhalde.” diye düşündüğümden hiç merak etmemiştim. Geçenlerde @alper başka bir arkadaşa önerince Lejyon’u ben de bir merakla satın almıştım. İyi ki almışım. Sebep olanlara teşekkürlerimi sunuyorum.

Kitapları aldığımda boy farkı canımı çok sıkmış olsa da okumaya başlayınca bunu kafaya takmayı bıraktım. Bu arada ilk kitabın kağıdı çok kaliteliydi, ikincisinde kağıt değişmiş daha ucuz bir şey olmuş, üçüncüde o da yetmemiş boyunu da kısaltmışlar.

Stephen ‘Lejyon’ Leeds. Ona Lejyon denmesinin sebebi, öğrendiği her uzmanlık alanı için o alanda uzman bir insan meydana getiriyor olması ve bu uzmanlıklara sahip kişilerin sayısının yaklaşık 50 olması. Tabi bu insanların aslında Stephen 'in halisünasyonları olduğu bilgisini de atlamayalım. Bu şekilde pek çok uzmanlığın emrine amade olması Stephen’i pek çok kişi için değerli kılıyor. İnsanlar ona sorunlarını iletiyor eğer o da uygun bulursa işi kabul ediyor. (Biraz Sherlock tadı var.) Vel hasıl benim için çok sürükleyici bir seri oldu. Eğer benzer tatlara sahip önerileriniz varsa ortalıkta açık açık birbirinize öneriniz, ben oradan otlanırım. :smiley:

21 Beğeni