Hangi Karakterlerle Tanışmak İsterdiniz?

Küçük Prens ile sohbet etmeyi gerçekten çok isterdim.Eminim o, bana bir cümlemden bin cümle öğretir, ufkumu öyle bir açardı ki, böylece yetişkinler gibi bir şeylere sadece tek bir yönden bakmak yerine biraz olsun hayallerimi ya da aslında olması gerekenleri binlerce yönüyle görebilir ve onları çok iyi bir şekilde savunabilirdim.Onun gibi her şeye farklı yönlerinden bakıp tek bir şeye odaklanmazdım, eminim çok şey öğrenirdim ondan.

1 Beğeni

Kvothe nin yanına oturup lavta dinlemek isterdim ve büyük ihtimale vız yaşlarına hakim olamazdım .
Onun dışında Sauronla ,Elend ,ve Kelsierlw tanîsabilirim

3 Beğeni

Öncelikle Kote’nin hanına gidip misafir olmak , orada kalmak ve Kote ile sohbet etmek isterdim . Dikkatinizi cımbızla çekerim Kvothe değil Kote ile görüşmek isterim . Ve ona aslında gerçek kimliğini bildiğimi gizemli bir tarza ifade isterim ( Nasıl yapacaksam artık akhvhjvfgjj )

Bir de Alper Kamu 'yu görmek ve onunla sohbet etmek isterdim , ya da ona ,ileride doğacak olan çocuğumun onun gibi olmasını istediğimi söyler veya ileride doğacak olan çocuğumla ( Kesin konuşmayalım şimdi .) arkadaş olmasını istediğimi söylerdim herhalde . Aslında aklımda çok kişi var ama ,en çok göze batanlar bunlar :slight_smile:

4 Beğeni

Tanışmak istediklerimin listesi çok kabarık.

Ama en çok çocukluğumdan beri aklımın bir köşesinde olan Leo Valdez ile tanışmak isterdim. Birlikte atölyesinde zaman geçirip mekanik ejderhası Festus ile konuşmayı, kamp ahalisine eşek şakaları yapmayı isterdim. Birlikte gülmekten ölmek ve neşesinin altına sakladığı o derin hüznü ilk elden görmek isterdim.

Unutmadan, Kvothe ve Nicholai Hel ile de tanışmak isterdim, ikisi de hayallerim erkekleri kıps.

Manwë kuşkusuz. Kapağı atmış olurdum Aman’a hem de.

Serde tembellik mi var kardeş?

Ne yazık ki evet. :slight_smile:

Fëanor’la görüşmek isterdim. Farklı bir ruh ve yaptığı şeylerde bayağı haklı bir kısım da var. Valar’ın saçma mantığına başkaldıran ilk kişi olmasını hoş buluyorum. Legendarium’da yoğun şekilde görülen, Hristiyanlıktaki itaat mantığına karşı çıktığı için, gereksiz bir yüklenme var kendisine.

Veba’dan Dr. Rieux’yü görmek de ilginç olurdu. Çalışırken onu izlemek isterdim. Bir yerde Camus ile görüşmek gibi olacağı için belki de.

Zerdüşt’le tanışmayı çok isterdim. Dinlemenin yanısıra, sohbet de ederdim. Niezsche’nin planladığı kadar ütopik birisi olacağını düşünmüyorum ama yine de oldukça ilginç olurdu.

1 Beğeni

Dede Korkut Hikayeleri - Çoban

Kimseler bir şey yapamazken sadece kendisi ve sapanıyla 150 kafir indirmiştir. Beyinin kaçırılan oğlu ve karısını kurtarmak için yollara düşmüş, beyi ise onu yanında istemiştir.

Bey Çoban’ı ağaca bağlamıştır, ancak Çoban’ı bununla durdurmak ne hacet! Ağacı köklerinden söktüğü gibi sırtında ağaçla beyinin peşinden kafirlere haddini bildirmeye gitmiştir Çoban.

Peki her şeyin sonunda ne olur? Çoban, ahır başı olur. Yavvv, bey sen ne ettin? Şu adamı bir asker yapmadın ya, çok hakkını yedin, çok.

Hakkını teslim etmek için tanışmak isterim :smiley:

1 Beğeni

Albert Camus’nün Yabancı romanında karşımıza çıkan ve tam ismini dahi bilmediğimiz “Meursault” karakteri ile görüşmek isterdim. Hatta bizzat idamı beklediği hücrede görüşmek isterdim. Onun dünyaya karşı olan yabancılığı ile kendime dersler çıkarabilir ve beraber dertleşebilirdik

3 Beğeni

Bana Susan Delgado’nun gri gözlerini, Auri’nin elden uçup gidebilecek ruhunu, bir kadının ulaşılamazlığını ve İç Dünyanın en iyi tütününü verin.

2 Beğeni

Atmaca Ged-Gandalf

Galadriel-Felurian :))

Tek bir isim söylemek gerçekten çok zor. Kvothe ve Sherlock Holmes ilk aklıma gelenler ki aynı fikri paylaştığımız birkaç arkadaş daha var. O zaman bunlara ek olarak Millenium serisinden Mikael Blomkvist ve Lisbeth Salander ile tanışmak isterdim.

2 Beğeni

Sherlock Holmes. Her gün çay içmeye gelirdim herhalde. Sonuçta öğrenecek çok şeyim var ondan :smiley:

3 Beğeni

sanırım gandalf , dumbledore ve ya hermione olurdu mantıklı düşünürsek dumbledore ve gandalf çok zeki çok çok zeki hermione de zeki ama hermione ile yaptığın dostça espiri şaka vb. şeyleri de dumledore a ve gandalf a yapamassın hem hermione de sır tutar bir sorunun olunca yardım eder felan ben hermione derdim :smiley:

2 Beğeni

Martin Eden, diye cevap vermek istedim.

1 Beğeni

Son nefeslerimizi, yükselmeye çalışırken, aristokrasi denizinde boğularak verelim.

1 Beğeni

Robert A. Heinlein’ın bilge ihtiyarlarından, _Yaban Diyarlardaki Yabancı’nın huysuz ve tatlı dilli bilge ihtiyarı Jubal Harshaw.

Sırf, politikadan felsefeye konuşup bana ders versin diye, bile bile şaşkın sorular sorar, bilgeliğiyle yoğrulmuş hayat deneyiminden doğan azarlamalarını dinlerdim.

1 Beğeni

Manuel Valaderes. (Şeker Portakalı’ndaki Portuga :slight_smile: )

Dönüşüm - Gregor Samsa
Kaplan! Kaplan! - Gully Foyle

Bu arada yukarıda 2. Leto’nun resmini atan arkadaş spoiler vermiş. Afiyet olsun yiyenlere.