Hans Zimmer, "Dune" Filmi İçin Christopher Nolan'ı Reddetmiş!

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/sinema/hans-zimmer-dune-christopher-nolan/

Hans Zimmer ve Christopher Nolan ortaklığı yıllar sonra ilk defa bozuldu. Zimmer, tercihini bilimkurgu uyarlaması “Dune” filminden yana kullanmış! (DEVAMI…)

4 Beğeni

Çıkmadan Dune’u da okumak lazım.

Bence büyük bir hata yapmış. Dune gişede çakılacak bence.

Sadece Dennis Villeneuve etmeni bile 3 kat gişe hasılatı demek.

3 Beğeni

Allah korusun o nasil söz öyle. Koskoca Dune yav bu. Üzülürüm bak kötü çıkarsa.

Neden boyle dusundunuz? Merak ettim.
Bence gisede basarili olur ciddi bir produksiyon sureci olacak ve yonetmen benim suphe etmedigim muthis bir isim. Hans Zimmer muzikleri ve Dune temasi, icgudusel olarak tam uyum gibi geliyor

1 Beğeni

İki örnek vereceğim; John Carter ile Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu. Bu film; 1 milyar gişeyi geçerse başarılı demektir ! Hiç tartışmam. Ama geçeceğini hiç sanmıyorum. Şunu da belirteyim; gişe rakamı her zaman başarı demek değildir. O ayrı tabi. Ama konumuz gişe rakamı olduğu için, gişe rakamını baz aldım. Belki de efsane bir film çıkacak.

Şu saydiğin filimlerin yönetmeniyle Dune filminin yönetmeni bir mi yahu? Dune iyi bir filim olacak gişesi önemli değil ve bu yeterli.

1 Beğeni

Önemli olmaz olur mu ? Çok çok önemli. Ama sanıyorum demek istediğin iyi film olduğunu belirlemek için kıstas değil. Öyleyse katılıyorum.

1 Beğeni

Andrew Stanton ve Luc Besson kötü yönetmeni mi yahu ? Adamların çektikleri filmler ortada. Çok iyi yönetmenler. Hatta, Dennis Villeneuve’den daha iyiler. Ama ne yazık ki bu filmleri tutmadı. Bunun dışında bir çok efsanevi film bu adamlardan çıkma.

1 Beğeni

Gerçekten bunu söyledin mi? Yahu adam otör rejisör ve muazzam bir sinematografi ve editing ekibine öncülük ediyor. O saydığın iki yönetmen ise oldukça basit filmler çekerek şapşal çocukların cebinden parasını araklayan tiplerden.

Leon ve 5. Element basit filmler mi yapma yahu hala efsaneler :smiley: Ayrıca, Andrew Stanton zaten animasyon dalında bana göre bir numara; Wall-e, Toy Story, Finding Nemo…aklına gelebilecek tüm efsane animasyonları bu adam çekmiş. Ben, Dennis Villeneuve’nin Blade Runner haricinde bir filmini hatırlamıyorum ??

Arrival, Sicario, Prisoners cok basarili yapitlar

Ama Incendies zirvedir, yonetmenlik harikasi insanin icine isleyen efsanedir benim icin

2 Beğeni

Tabi ki kötü yönetmenler değiller ama son yıllarda çektikleri filmler kötü(Stanton Besson’a göre iyi tabi) . Kötü olunca da gişe yapmıyor. Oysa Denis Villeneuve’nün son yıllardaki filmleri çok iyi(ondan önce de kötü filmi var mı bilmiyorum.).

Vilnöv dune’u layıkıyla çeker de blade runner’da olduğu gibi gişede çakılabilir. Olsun. Hans zimmer yine müthiş işler çıkartacak.