Harrison Ford, "Indiana Jones" Rolünü Chris Pratt'a Kaptırmak İstemiyor

(Ufuk ) #1

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/sinema/harrison-ford-indiana-jones-rolunu-chris-pratta-kaptirmak-istemiyor/

Yeni Indiana Jones filmi ufukta gözüktü. Harrison Ford ise başrol hakkında çok net konuştu! (DEVAMI…)

(Halil Oğulcan Karamağara) #2

Bence Pratt filmde yer aldı diye öyle ahım şahım gelir artışı olacağını hiç zannetmiyorum çünkü Ford zaten ünlü ve serinin sadık hayranları var. Şahsen yeni neslin bu filme çok fazla ilgisi olduğunu da zannetmiyorum (Belki de vardır), bence çoğu genç Ford’u Star Wars ile tanıyor. Belki de zaten bu yüzden Pratt’ı oynatıp gençlerin ilgisini çekmek istiyorlar. Eğer Ford’un yerine Pratt konursa bu filmi asla izlemem. Ehehehe nedenini aşağıda harika bir şekilde açıklamışlar. :slight_smile:

(Hüseyin gök) #3

Bence artık yeni oyuncularla yeni maceralara başlanması gerekir indiana jonesin. Star wars han solo filmi bana göre çok başarılıydı. Önemli olan birbiriyle uyumlu oyuncuları seçmek gerisi zaten geliyor. Zaten kristal kafatası krallığında da yaşlı oldugu için fazla bir şeyini görmemiştik Harrison fordun,filmi Shia LaBeouf kurtarmıştı.

(Cem) #4

Harrison Ford, Vonnegut’un sinemadaki yansıması belki tarz itibarıyla. Bunu tamamen eksantrik olma bağlamında söylüyorum. Ford, tuhaf biri. Harika bir oyuncu.

Bence niye olmazı biraz açıklamam gerekli. Ford, oyunculuk bağlamında da nevi şahsına münhasır karakterler yaratıyor. Kendi tarzıyla ördüğü karakter, oynadığı filmle inanılmaz bir bağlantı kuruyor ve o karakteri ayrı düşünmek mümkün değil. Çünkü yapımın temelinde büyük bir parçasını oluşturuyor. Bu kendine özgü tarzının da tekrarlanması pek olası değil. Yapılamıyor görüyoruz.

Han Solo filmi bunun en güzel örneği. Oyuncu ne kadar iyi olursa olsun, problem başka. O yapımda Solo aracılığıyla Ford’un temsil ettiği tarz çok özgün bir noktada ve bunu gerçekten kendisinden başkası yapar demek zor. Bu Indiana Jones için de geçerli. O filmlerde Ford’la yakalanan hissi yakalamak zor; ancak farklı ve deneysel şeyler denenebilir ve başka özgün bir his yakalanmayı deneyebilirler. Bence bu daha doğru olur ve ancak böyle başarılı olurlar. O da artık “Indiana Jones” filmi olmaz. İlla devam edeceklerse o evrende geçen başka özgün bir kimliği yaratmalılar.

(M. Ihsan Tatari) #5

Ben Indiana Jones rolünde Harrison Ford’tan başkasını düşünemiyorum. Onunla alıştık, onunla sevdik. Başkası çok sırıtacaktır. Han Solo filminde gördük işte… O tadı veremiyor. Ya da dizilerde oyuncu değişikliği olduğunda karakterin bir türlü oturmaması da örnek gösterilebilir.

Bence Ford’suz Indiana Jones olmaz, olmamalı. Çok istiyorlarsa bayrağı aynı evrendeki benzer bir karaktere devrettirebilirler. Yeni bir seri başlatabilirler vs. Oturmuş şeylerle oynamasınlar artık.

Edit: Cem’le aynı şeyi yazmışız aşağı yukarı, şimdi fark ettim :slight_smile:

(Metal Storm) #6

Pratt keainlikle iyi bir oyuncu ama Ford olmadan olmaz zaten oynayacağı son Jones filmi . Buyuk ihtimale bu filmi diğer uclemeler için bir hazırlık filmi olacak yeni oyuncular filan tanitacaklar … ve Bence filimde jones ölecek ( Adami benim eserim dediği göz bebeği gibi baktığı tüm serilerde oldurdurecekler, usta bir sanatçının başına gelebilecek en kötü şey …

(Ufuk ) #7

Ben biraz daha geniş bakıyorum açıkçası. Karakterlerin oyuncular ile özdeşleştiğini düşünenleri anlıyorum ama karakterler basketbol forma numarası değil ki oyuncusu ile birlikte emekli edelim.

Bayrak yeni nesle bir şekilde bırakılmalı diye düşünüyorum. Günümüzde Indiana Jones rolü için en cuk oturacak oyuncu da Chris Pratt. Harrison Ford’un yıldız ışığının farklı olduğunu kabul etmekle birlikte, 80 yaşında Indiana Jones izlemenin ne kadar keyifli olacağı da bir soru işareti benim için. Alsınlar ikisine de yer verdikleri güzel bir senaryo ile devir teslim yapsınlar. Alan memnun satan memnun.

Harrison Ford ve Indiana Jones nostaljik birer film olarak kalsın istiyorum. Yeni oyuncusu ve yeni maceraları ile Indiana Jones’u izlemek kulağa fena gelmiyor.

(Tolga Güven) #8

Ford Indiana Jones’u sahiplendiği kadar başka hiç bir karakteri sahiplenmedi. Star Wars karakterinin öldürülmesi hiç umurunda değildi, Force Awakens sonrası “Ham Yoyo” diye dalga geçiyordu en son Han Solo karakteri ile. Bildiğim kadarıyla da Han Solo karakterinin aslında çok daha önce (orjinal üçlemede) ölmesini istemişti.

(Deniz) #9

Chris Pratt müthiş seçim olur. Bence Ford, Sean Connary gibi baba rolünde olabilir. Yaşı itibari ile bu rolü kaldıramaz. Ama, artık farklı bir senaryo olsun ya birbirinin aynı filmleri izlemekten gına geldi. Bknz. Jurrasic Park.

(Devrim) #10

Shia LaBeouf gibi bir rezillikten sonra Chris’e hayir demek icin ciddi gerekceler sunmasini isterdim. Farkli filmlerdeki karakteri ile celismesi gibi. Ama zamaninda Ford da cok farkli filmlerde eszamanli oynamisti.