Harry Potter serisini tekrar-tekrar okuduğunuzda gözünüze çarpanlar

harry potter and philosophers stone
Harry Potter ve felsefe taşını bilmem kaçıncı defa elinize aldığınızda ve “Sen yine mi onu okuyorsun” diyenlere aldırmadan tekrar okuduğunuzda daha önce hiç görmediğiniz ayrıntılar oldu mu?Gelin konuşalım

3 Beğeni

Mesela ben Felsefe taşını 3cü kez okuduğumda en başlarda Sirius Blackın adını gördüm.Eh o zaman Siriusu tanımadığım için önem vermemiştim ama tekrar okuduğumda AA bu daha önce yoktu dedim.
Motosiklet kocamandı gerçi, ama onu kullanan adamın yanında hiç kalıyordu. Sıradan bir adamın yaklaşık iki katı kadar uzun, en az beş katı kadar das ismandi. Dudak uçuklatacak kadar iri ve yabaniydi - çalıya
benzer siyah uzun saçlarıyla sakalı yüzünün büyük bölümünü örtüyordu, çöp bidonu kapaklari büyüklüyünde elleri vardi, deri çizmeli ayaklari yunus yavrularına benziyordu. Uçsuz bucaksız, kasli kollarında
battaniyeden bir bohça tutuyordu.
“Hagrid,” dedi Dumbledore, rahatlamışa benziyordu. “Sonunda! O motosikleti nereden buldun?”
“Ödünç aldim, Profesör Dumbledore, efendim,” dedi dev; konuşurken dikkatle motosikletten indi. "Genç
Sirius Black ödünç verdi. Onu getirdim, efendim."
Harry Potter ve felsefe taşı
Ne güzel günlerdi ama :sleepy:Aslında okuyalı pek de uzun süre olmadı.Tekrar-tekrar okuyup hasret gideriyorum :smiling_face_with_three_hearts:

4 Beğeni

Yakın zamanda seriyi en baştan okumayı düşünüyorum ben de, gözüme çarpan detaylar olursa yazacağım.:+1:

1 Beğeni

Teşekürler :blush: :wink:
Atlanan detayları her defasında keşfetmek harika

2 Beğeni