Hasan Ali Toptaş Tüm Suçlamaları Reddetti: "Organize Kötülük"

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/edebiyat/hasan-ali-toptas-tum-suclamalari-reddetti/

İsmi taciz suçlamalarına karışan yazar Hasan Ali Toptaş, Milliyet gazetesine uzun bir söyleşi verdi. Bütün suçlamaları reddeden yazar, konuyu yargıya taşıyacağını belirtti. Samimiyetle dilediği özrünün de yanlış anlaşıldığını açıkladı. Geçen hafta edebiyat tarihimizin en hareketli günlerini yaşadık. Bir Twitter kullanıcısının Hasan Ali Toptaş’ın taciz ifşalarından bahsettiği Tweet’ten sonra, internette pek çok ifşa paylaşıldı. Kısa sürede… (DEVAMI…)

Toptaş okurlarına güveniyor da şu saatten sonra “gerçek” ne olursa olsun okurları ona bu konu ile ilgili güvenecek mi muamma.

5 Beğeni

Röportajı okudum, peki neden özür dilediğiyle ilgili kısımda verdiği cevapta zerre inandırıcılık bulamadım.

2 Beğeni

R nedir. Nasıl yapılır.

3 Beğeni

Nazlı Karabıyıkoğlu - Biz, bizlere yaptıklarının taciz olduğunu anlayıp kendimize bile söyleyemedik

2018 - Türkiye yayıncılık sektöründe taciz. Konuk: Nazlı Karabıyıkoğlu

Bu köprünün altından daha çok sular akar. Bekleyelim görelim.

Ben yazar kadınlara inanıyorum şu anda açıkçası zira HAT bildiğin lafı çeviriyor gibi geldi bu ropörtajda.

2 Beğeni

Tacizciyi değil de mağdur kadını suçlamanın meyvelerini almaya başlamışlar ne güzel…Toptaş sosyal medyada özür dilemeden önce bunu Hürriyet’e itiraf edip özür dilemişti zaten. Sosyal medyada yanlış anlaşıldım gibi bir durum yok ortada.

Ee baktı tabii taciz suçunu kabul edip intihar eden İbrahim Çolak’ın bile yaptığı tacizler konuşulmuyor da ölümünden mağdur kadınlar sorumlu tutuluyor benim başım kel mi diye düşünmüş. Hemen özür metinlerini geri çekip inkar etmeye başlamış. Günlerdir usanmadan mağdur kadınları suçlayanlar bir tacizciye alan açtığı için kendileriyle övünebilirler.

“Kadının beyanı esastır diye bir düstur olamaz, bu düsturun yanlış anlaşıldığını düşünüyorum.”

Şu lafından bile ne kadar rezil bir insan olduğu belli oluyor zaten.

4 Beğeni

Bence burası doğru ya. Şu anlamda doğru. Ben toplu taşıma kullandığım yıllarda falan hatırlıyorum. Kendimi böcek gibi hissettiren kadınlar olmuştu. Fobim oluştu resmen. Biri bir bağırsa imdat diye daha derdinizi anlatamadan linç edilirsiniz. Bazı kadınların bu konuda paranoyası oluşabiliyor. Onlara da bir şey diyemiyorum yaşadıkları olmuştur belki eyvallah da,

Masum insanlar da bu durumda suçlanabilirler bir anda. Kadın diyorsa doğrudur olmaz. Bu pozitif ayrımcılık değil, haksızlık olurdu.

10 Beğeni

Yanlış anlamayın hiçbir kişinin veya durumun savunuculuğunu yapmadan sadece bu söz üzerine konuşmak istiyorum ki bence yaptığı bu açıklamada bir sorun yok. Dünde başka başlıkta konuşmuştuk. Sosyal medyada kadınların yaptığı suçlamaların tümünün doğru olduğunu varsaymak büyük bir facia olur ve bu durum kötü niyetli eller tarafından toplumu yıkıma götürür.

5 Beğeni

Sevgili Devrim Kunter, bu forumdaki birçok arkadaşın dahil olduğu “amalı”, “fakatlı” yorumları da eleştiren güzel bir yazı kaleme almış. Okumanızı tavsiye ederim:

Ayrıca, aynen kral. Organize kötülük. Dış güçler. Faiz lobisi. Yarın malum partiden milletvekili adayı olursa şaşırmam artık.

7 Beğeni

@Mevlevisultan @Erdo Şöyle bir durum var. Toptaş olayı çarpıtıyor. “Kadının beyanı esastır.” olayı kadının beyanına göre soruşturulur demek. Kovuşturmada cezayı kadının beyanını göre vereceğiz gibi bir durum yok. Delillere göre veriliyor. Sadece kadın değil erkek de tacize uğradığını beyan ederse soruşturma açılır yine.

Edit: @Bay_Karamsar konuyla ilgili güzel bir flood önerdi.

10 Beğeni

Eksik anlamışım , açıklamanız için teşekkür ederim :pray:

2 Beğeni

Bi insana iftira atılırsa özür dilemeden önce reddeder. Önce özür dile sonra reddet. Yedik biz de. Gör ki daha ne pislikler var. Bir de bu adamı savunan şair bozuntusu var.

3 Beğeni

Sussaydı da adam sansaydık keşke.

1 Beğeni

Bence ilkte boş bulunup özür diledi sonrasında menajer, avukat artık her ne diyorsanız devreye girip “inkar et bunları, kanıt yok. Nasılsa unutulur gider” tarzı bir şeyler söyledi onun ardından inkar açıklamalarına başladı.

3 Beğeni

Eğer bu özür işi başta yaşanmasaydı belki bir düşünülürdü dedikleri ona göre derdik bekleyelim görelim ne olacak ama özür dileyip tepki alınca da reddetmesi her şeyi o kadar açıklıyor ki zaten…

1 Beğeni

Konudan bağımsız bir şey söylemek istiyorum. Levent Gültekin’i yıllardır takip ederim yazılarını, kitaplarını, programlarını…

Şunu söylemek istiyorum; söyledikleri ile yaptıkları birbirini hiç tutmuyor, tabii bunlar politik konular ve mevcut konudan alakasız.

Bir de ülkede Tv programlarına çıkan, gazetelerde yazan, “aydın” kişiler arasında muhalif veya iktidara yakın fark etmez gündemde hangi konu varsa kendisini o konu hakkında görüş belirtmek zorunda hissetmeyen 1 kişi mi olmaz?

Ben artık bunların gündemdeki konular üzerine yorum yapmaların sebebini gündemde kalma çabaları olarak değerlendiriyorum kusura bakmayın lütfen.

2 Beğeni

Pelin Buzluk Can 2. baskıda Hasan Ali Toptaş ithafı neden olmaya devam etti konusu için de cevap vermiş.

3 Beğeni

Özür yazısını kendi mi yazdı yoksa yayınevi ya da başkası onun adına mı yazdı diye soru işareti vardı.

3 Beğeni

Ben olayın başından beri hiç yorum yapmadım ama herşeyi okumaya çalıştım. Bugün yayınlanan Hasan Ali Toptaş röportajı ne kadar zorlama geliyorsa, Pelin Buzluk’un açıklamaları da bana biraz samimiyetsiz geliyor. Üstelik ithaf konusunda bu yazdığı ve daha önce attığı twit buna katkı sağlıyor.

5 Beğeni