Hayalleriniz

Kişisel gelişimimi tamamlamak. Çok komplike bir şey bu dediğim ama ne yaparsın. I need this. .(

3 Beğeni

Ceza ve Sagopa Kajmer’in barışması.

2 Beğeni

5 dakka boyunca aradım 5.40 dakkalık bi video yok. 5.38 var bumu lan acaba dedim yok değildir deyip geçtim.

2 Beğeni

Behzat ç hayaller yazınca youtubeda en üstte, akşam eve gidince link atarım bulamazsanız.

@BILGEKRAL Buyurun link :slight_smile: : Behzat Ç. - Hayaller - YouTube

3 Beğeni

Hayal kurabilen kaldı mı ya diye bakmıştım başlığa, şaşırmadım pek…

1 Beğeni

Knk bu 5.40 dakkamı allasen.:rofl:

5 Beğeni

Evet. Tamamen izlemeyin dakika 5.40’dan başlatın diye :smiley:

4 Beğeni

Sadece hayal olarak kalacağı için önemli değiller.

2 Beğeni

Ben hep şöyle birşey hayal etmişimdir:
Birgün yolda yürürken bir yandanda kitap listemi düşünüyorum. Tam o anda spor bir arabadan şişman zengin bir dayı iniyor. “Kitap alışveriş uygulamasını kullanmayı bir türlü beceremedim delikanlı yardımcı olabilirmisin?” diye soruyor. Bende tabi efendim diyorum. Sonra adam iki parça kitap sipariş ediyor. Sonra diyor ki “İstersen sende birkaç tane kitap sipariş et, okuyan gençlere ihtiyacımız var. İstediğin kadar sipariş edebilirsin.” Bende diyorum ki “Birkaç tane vardı galiba efendim” ve sonra ben telefonu elime alıp yüzlerce kitap sipariş ediyorum. Kitapları kamyonla getiriyorlar. Evin iki odasını kitaplara ayırıyoruz falan. Biraz abarttım galiba.:joy:

2 Beğeni

Bütün ihtiyaçlarımın karşılanması ve bütün sorumluluklarımdan arınmak.

3 Beğeni

Bu güne kadar kurduğum tüm hayallerin tersini yaşadım :joy: tek bir şey kaldı inşallah onu yapabilirim tekrardan yarım bıraktığım okulumu bitirmek :upside_down_face:

3 Beğeni

Ben de bu gerekçeyle sık sık bir ıssız adaya düşmek istiyorum.

Üzdünüz hocam :frowning: Bir şey yazsam mı, yazmasam mı diye çok düşündüm mesajınızı okurken. Sonrasında naçizane 1-2 farklı yol önermek istedim.

İlk olarak bulunduğunuz ilin Voleybol il temsilciliği ile irtibata geçebilir ve sizlere uygun bir programı olan lisanslı bir kulübe ya da altyapıya yönlendirmeleri adına konuşabilirsiniz. Çünkü resmi tüm kulüpler il temsilciliklerinde kayıtlıdır, il temsilcilikleri Gençlik spor il müdürlüğünün ve spor bakanlığının illerdeki ayağıdır. Ek olarak turnuvalar, resmi diğer ıvır zıvırlar da bu ayaktan başladığı için bir spor branşında en bilgili en çevreli adamlar genelde burası ile mutlaka bağlantılıdır.

İkinci olarak üniversitede olduğunuzu belirtmişsiniz, Üniversitenin bir Voleybol takımı, bir Voleybol topluluğu tarzı bişi illa ki vardır. Hatta takım sporlarında üniversiteler antrenör de tutarlar çünkü üniversite sporları federasyonu ( tam adını unuttum ) gibi bir oluşum vardır Türkiye de ve her branşta tüm üniversitelerin katılımına açık turnuvalar filan olur. Üniversite Sağlık-Kültür-Spor tarzı daire başkanlıkları olur, bu onların öncelikli işidir. Voleybol ile alakalı birilerini bulamazsanız bu daire başkanlığına giderek yönlendirmelerini isteyebilirsiniz.

Bunları neden önermek istedim; belli ki voleybolu seviyorsunuz, voleybolla içli dışlı olabilesiniz diye önermek istedim. Ama işin profesyonel icraatı noktasında sizlere daha önce iletilen negatif yönlendirmeler kuvvetle muhtemel karşınıza yine çıkacaktır. Çünkü sadece bu branşta değil neredeyse her branşta spora başlangıç yaşı çok düşüktür. 7-6 hatta 5 filandır ve bu yaşlarda başlayıp tüm hayatı bu sporda geçen birinin gelişimini yakalamak çok çok çok zordur. 1-2 yıl kendinizi adayıp fiziksel eksikliğinizi kapasanız bile işin fundamental kısmını kapaması var maalesef.

Türkiye’de Futbol hariç her branşın durumu bu şekil aslında, bu işin öğretici kısmındakiler de aynı zamanda hakem+antrenör+kurs/kulüp sahibi vs olup herkes parasına bakar. Para da küçük çocuklarında biraz yetenek olduğu belirtilen hevesli velilerden gelir hep :smiley: Bu çerçevede de Futbol harici her branşta gidilecek son yer de Belediyedir bu arada onu da belirteyim :joy: Ordaki sorumlular da bu branş üstü kaymak tabakanın belediye torpillisidir çünkü :joy:

İnsanın hayalı olması ve sevdiği şeyi hedeflemesi güzel, umarım bu tutkunuz zevk ve eğlence veren bir öğe olarak kalır hep hayatınızda. Belki profesyonel ve lisanlı bir oyuncu olursunuz. Belki oyuncu olamaz hakem olur ve sporun içinde kalırsınız, belki oyuncu olur istediğiniz seviyeye çıkamazsınız ama sonrasında antrenör olur ve gençleri heveslendiren bir mentor olursunuz kim bilir :grinning_face_with_smiling_eyes:

3 Beğeni

Şuan tek hayalim düzgün bi üniversite kazanıp şu sınav stresinden kurtulmak.

Yazdığım senaryoların bir gün filme çekilmesi. Türkiye’de senaryo yazıp ve bunu doğru dürüst bir yapımcıya gönderip kabul ettirmek çok zor. Eğer yapımcı bulamazsam, İngilizceye çevirip yurt dışındaki yapımcılara yönelme durumunda kalacağım. Dua edin bana

3 Beğeni

Türkiye sayesinde hayal mayal kalmadı, yani hayallerim varda önceden hayal kurmak beni heyecanlandırır, motive ederdi. Şimdi ise sadece canımı yakıyor ve strese sokuyor. Gelecek kaygısı aldı başını gitti. Artık hiçbir şeyi düşünmemeye çalışıyorum.

2 Beğeni

Çok fazla var ama en çok istediğim sanırım dünyayı dolaşmak.

Bunun bir hayal değil, 5 /100 senelik bir plan , hedef olması lazımdı. Canına yandığım Türkiyesi…

3 Beğeni

Gerçekten öyle ama bu kurla çok zor, yine de ben gerçekleştirmeye çalışacağım.

Dünyanın hatta galaksinin dışına çıkıp eğer varsalar diğer yaşam türlerini, gezegenleri keşfetmek öğrenmek… Yaşamak gibi bir gayem yok ama insanlığın geleceği son noktayı görmek isterdim. Atıyorum bundan 300 yıl sonra dünya hala “shithole” dan öteye gidemeyecek mi merak ediyorum. South Park’da bir bölümde işlemişlerdi bu konuyu, çok severim o bölümü…

Onun dışında şu an için en büyük arzum sağlık problemlerimden kurtulmak. Hem mental olarak hem de fiziki açıdan.