HBO'nun Vazgeçtiği Game of Thrones Dizisi Hakkında: "Gurur Duyulası Bir İş Olacaktı"

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: Game of Thrones: İptal Edilen Spin-Off'a Dair Açıklama – Kayıp Rıhtım

George R.R. Martin tarafından yaratılan Buz ve Ateşin Şarkısı serisi Game of Thrones adı ile HBO ekranlarına uyarlanmıştı. Kanal, şimdilerde aynı evrende geçen yeni diziler üzerine çalışıyor. Platformun çalıştığı yapımlardan ilki olan ve fişi çoktan çekilmiş olan seriye dair senarist Max Borenstein’dan açıklama geldi. Ak Gezenler’in ortaya çıkış sürecini işlemesi planlanan yapım için senarist iddialı… (DEVAMI…)

3 Beğeni

Keşke çekilseydi.Son planlanan dizilerden çok daha ilgi çekici olurdu.

Akgezenleri konu alan dizinin çekilmeyeceği çok belliydi. Ortada senaryolaştırılacak bir hikaye yok, hikayeyi senaristler kendileri yazmak zorundaydı. Akgezen dizisi neredeyse full CGI olacağı için bütçesi çok yüksek olmak mecburiyetinde. Ortada üzerine senaryo kurulacak bir hikaye yokken bu kadar yüksek bütçeli bir projenin onaylanmasını mümkün görmüyordum.

Şimdilerde gündeme gelen 3 dizi çalışması için de benzer durum söz konusu. Onaylanma ihtimali olan tek projenin Bit Çukuru dizisi olduğunu düşünüyorum. Büyük bütçeli fantastik işlere bakalım; Yüzüklerin Efendisi Dizisi, Zaman Çarkı Dizisi, Vakıf Dizisi, Dune Filmi…

Hepsi de senaryolaştırılacak hikayesi olan projeler. Özellikle Game of Thrones’un son sezonundan sonra hikayesi hazır olmayan yüksek bütçeli projelerin onaylanmasını çok düşük ihtimal görüyorum.