Heartstopper'ın Yıldızı, Doctor Who Dizisinde "Yeni Rose" Olarak Rol Alacak

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: Yasmin Finney, Doctor Who Dizisinde Rose Karakterini Oynayacak

image

Yasmin Finney, Doctor Who’nun gelecek yıl yayınlanacak yeni sezonunda Rose adlı bir karakteri canlandırmak üzere kadroya dahil oldu. Bahsi geçen bu rolün, Rose Tyler’ın bir alternatifi mi olduğu, sorusu ise henüz yanıtlanmadı. BBC, Doctor Who’nun oyuncu kadrosuna Alice Oseman’ın Heartstopper serisinden uyarlanan diziyle adını duyuran genç yıldız Yasmin Finney’nin ekibe dahil olduğunu duyurdu. Finney, serinin… (DEVAMI…)

1 Beğeni

Sıktı artık, siyahi-kadın-trans Doktorları, Efendileri ve yoldaşları arka arkaya sıralayınca BBC eşitlikçi veya adaletli mi oluyor? Bu insanları sırf ten renkleri, cinsiyetleri ve yönelimleri yüzünden reklam olarak kullanıp bize “Bakın biz herkese saygılıyız” şovu yapıyorlar.

2019 yılına kadar kadın oyunculara erkeklerin maaşının yarısını veren BBC’ydi, Owen King diziyi sevdiği için senarist olmayı teklif etti İngiliz vatandaşı olmadığı için kabul etmeyenler BBC’ydi. Hâlâ tek bir farklı ülkeden kimse yok dizide. Sadece şov yapabilecekleri konularda oyuncu dolduruyorlar diziye. Davies’li ilk 5 bölümü izlerim ama bu şartlarda çok müdahale edilecektir. O 5 bölüm iyi değilse Davies dönemi de benim açımdan başarısız olur.

1 Beğeni