Hicabi Çelebinin İdrak-i Gayri Kaabil Seyahati

Öykü Seçkisi'nde okumak için: Hicabi Çelebinin İdrak-i Gayri Kaabil Seyahati – Aylık Öykü Seçkisi

image

Dışarıdan gelen sesleri duyduğunda adam yattığı yerden hızla kalktı. Bütün gün çalışmışlar, haftalardır üzerinde çalıştıkları projenin sonuna gelmişlerdi ve akşam yemeğine kadar biraz uyuyacaklardı. Ertesi günü eğer bir aksilik olmazsa denemelerini gerçekleştireceklerdi. Bu nedenle yardımcıları mükellef bir akşam yemeği hazırlıyorlardı. Gürültüler, bağırışlar öfkeli seslere dönüşmüştü, bu hiç de hayra alamet değildi. Neler olduğunu anlamak için… (DEVAMI…)

1 Beğeni

Merhaba,
Güzel, akıcı bir öyküydü. Ahmet Çelebi değil de bir başkasının gözünden uçuşu anlatmak öyküye farklı bir hava katmış. Olayların gelişimi konusunda biraz daha detay okumak isterdim. Karakterlerin tepkilerini doğal ve samimi buldum. Diğer seçkilerde görüşmek üzere.

Teşekkür ederim okuduğunuz ve eleştirdiğiniz için. Aslında daha tahmin ettiğiniz gibi çok daha uzundu ama anlam bütünlüğünü kaybetmeden kısaltmaya çalıştım. Tekrar teşekkürler

Öykünün başlarında farklı bir evrende geçen bir Osmanlı öyküsü - bir çeşit steampunk - okuyacağımı düşünerek koltuğa yerleştim. Ama öykünün sonunu da hiç öyle beklemiyordum. Öykü biter bitmez hayalgücüm devreye girdi ve ‘’ Hicabi Çelebinin İdrak-i Gayri Kaabil Seyahati 2 ‘’ nin fragmanını izlettirdi bana. Özetle bence akıcı, okurken gözde canlanan hoş bir hikaye olmuş. Ben beğendim. :slight_smile:

Teşekkür ederim… :rofl:Bana dünyaları bağışladınız. Benim temel sorunum -sanırım bir kaç yüz tane var- kısaltamamak… Ana kaynak olarak yazdığımı bir görseniz kaçardınız… Şaka bir yana çapkın, hovarda Hicabi’yi dünyasına geri göndermeyi düşünüyorum ama nasıl yapacağımı bilemiyorum.

1 Beğeni

Sevgili @azizhayri

Öncelikle rıhtıma geri dönmene çok sevindiğimi belirtmek isterim.

İşte Kayıp Rıhtımı tam da bu yüzden seviyorum! Neredeyse 3 yıldır okuduğum, ilk gönderdiği öyküden beri takip ettiğim, yorum yaptığım, içindeki cevheri daha çok çıkarsın istediğim bir yazar var önümde. İlk yazılarınla kıyaslandığında muazzam bir kendinden eminlik, ne anlattığının farkındalığı, yazınsal yeteneklerinde ve teknik özelliklerinde takdir edilesi bir gelişme görüyorum. Ve okurken şöyle dediğimi söyleyeyim : İşte bu @azizhayri

Eline ve düş gücüne sağlık.
Sevgiler
Dipsiz

Bünyem bu kadar iltifata alışkın değil… Bildik cümle var ya “ne söyleyeceğimi bilemiyorum” işte ben o noktadayım. Teşekkür ederim… Gerçekten…