His Dark Materials 3. Sezon ile Final Yapacak

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/dizi/his-dark-materials-3-sezon-final/

BBC One ve HBO ortak yapımı His Dark Materials 3. sezon onayını aldı. Dram ve fantezi türlerindeki dizi, bu sezon ile birlikte final yapmaya hazırlanıyor. Birleşik Krallık doğumlu Philip Pullman’ın meşhur fantezi romanları Karanlık Cevher üçlemesinden televizyona uyarlanan yapımda 3. sezon onayı geldi. Bununla birlikte, dizinin önümüzdeki sezon final yapacağı da açıklanmış oldu. Daha önce… (DEVAMI…)

1 Beğeni

Zaten üç sezon olacağı belliydi ama yine de kahroluyorum…

1 Beğeni

Belki birkaç sezon daha devam eder diye umut ediyordum.

1 Beğeni

2.sezon ile 2. kitap arasında farklılıklar var. Ki dizinin senaristi ile serinin yazarı aynı kişi, Philip Pullman.

Sezon finalinde Lyra kitapta ayrı dizide ayrı yerlere kaçırılıyor mesela. Sadece bu kadarını yazabilirim.

Onun dışında replikler çoğunlukla aynı
Kitaptaki işlenişi daha çok sevdim. Dizide hem Lyra hem de Will karakterlerine can veren oyuncular çok iyi. 3. sezon bir 10 aydan evvel gelmez diye düşünüyorum.

Kitap serisini herkesin özellikle Yüzüklerin Efendisi serisini sevenlerin okumasını tavsiye ediyorum. Benzerlikler buldum çünkü.

1 Beğeni

Spoiler etiketi kullanarak mesajınızı düzenlemenizi rica ederinm.

İlk sezon ilk kitapla tıpatıp aynıydı resmen. Uzun zamandır bu kadar sadık bir uyarlama izlememiştim.
İkinci sezona henüz başlamadım ama umarım çok sapmamışlardır. Saptığı yerleri de Pullman uygun görmüştür belki. :slightly_smiling_face:
Üçüncü sezonun sonunu farklı yaparlarsa da hayır demem açıkçası. Biraz üzmüştü beni. :sweat_smile:

Ön izleme diye varsaydım. İpucu vermek isteseydim başka detaylardan bahsederdim.
Teşekkür ediyorum cevabınıza.

2.kitapta ben de üzüldüm ve 2. sezon kitaba sadık ilerliyor(sadece son sahnede sapıyor). 3.kitabın yarısındayım fakat cümlenizden anladığım yine üzüleceğim ihtimali.
Olsun seri güzel, işleniş sırası da iyi.

Cevabınıza teşekkür ediyorum.

1 Beğeni

Umarım spoiler olmamıştır sizin için. :slightly_smiling_face:
Ama 2. kitabı okuduğunuza göre en azından yazarın üzmeye meyilli olduğunu görmüşsünüzdür. :sweat_smile:
Sadece son sahnede farklılık olmasına sevindim. Onun da umarım mantıklı açıklaması vardır. :slightly_smiling_face: