House of the Dragon Yorumları 🐉

Yükleyici, bu videoyu ülkenizde kullanıma sunmadı

Türkiyede yayınlamamışlar. Alternatif yollara mecbur bırakıyorlar :man_shrugging:t2:

1 Beğeni

1 Beğeni

Keşke şöyle güzel müzikler olsaydı şu dizide savaş sahnesine koyar bari insan. Açıkçası o alageyik ve Daemon’un kutsanmış halleri biraz cheesy duruyor ama o kadar da olur, iyi gidiyor dizi şimdilik.

Aslında Daemon dışında da savaşın kötü yanları var. Bi kere neden bir tek adam için bütün orduyu çıkardılar mağaradan ve neden bu ordu çevresini sarıp Daemon’a yaklaşmadılar. Vikings’de bir Ivar sahnesi vardı bütün ordu karşısında korkuyordu biraz ona benzemiş bari düşman ordusunu görünce esir fln alın

2 Beğeni

Malesef savaş sahnesi bana GoT’daki son sezonlardaki rezil savaş sahnelerini anımsattı. Öte yandan Seasmoke’u ve Daemon’un tek kelime anlatmadan tüm duygularını yansıtması çok hoşuma gitti. Bu arada Viserys’in hal ve tutumları artık beni sıkmaya başladı politika hakkında tek kelime konuşmak istememesine rağmen her konseye katılıyor ilginç. Kitapta sanırım tüm işleri Otto’ya bırakıyordu. Kişisel görüşüm Aegon ve Rhaneyra’yı evlendirmeyerek savaşın tohumlarını ikinci kez atmış oldu ilk seferde Leana ile evlenseydi yine diyar kurtulacaktı böylece ikinci kez diyarı kurtarma şansını kaçırdı.

1 Beğeni

Ya Viserys cidden siyasi olarak rezalet biri, ben en çok şeye şaşırıyorum gidip de Rhaneyra’ya varisim kalacaksın dedi, buna kendisi inanıyor mu acaba ? Sen okeysin hadi (Otto kızı aracılığıyla her türlü ne istiyorsa onu yaptırır da) diğer lordlar peki, diyar ayağı kalkar.

Evlilik konusunda 2 seçimde de yapabileceği en kötü tercihleri yapıyor hem kendisi için hem de kızı için. Gül gibi Valyrionlar varken kızını Lannisterlere vermeye çalıştı. Gelecekteki olası iç savaşı önlemek elinde madem çok meraklısın barışa 2 evliliğe çözüyon bütün işi. Yabancıya da gitmiyo saf kanın da bozulmuyo yani.

Ama benim gözümde Valyrion + Daemon ittifakının gücü bu bölümde baya yerle bir oldu siz daha bunları zar zor alıyorken krallığa nasıl kafa tutacaksınız ?

2 Beğeni

Ya şöyle bir şey var gerilla taktiği ile en modern ordu bile baş edemiyor o kısımda yapacak bir şey yok. Adamlar tam saldıracak mağara/dağa saklanıyorlar eğer peşlerinden giderlerse pusuya düşüp ağır kayıplar veriyorlar. Yapacakları şey ya kuşatma ya da seçkin birliklerle savaş ya da hepsini dışarıya çekip işlerini bitirmek en sonunda da intihar saldırısıyla bunu başarıyor Daemon. Bu kısım beni şaşırtmadı sadece Daemon’a tek tek saldırmaları ve diplerine kadar gelmişken beklemek yerine bütün orduyu açık alana göndermesi sırıttı. Onun haricinde yenememeleri normal.

1 Beğeni

Dördüncü bölüm durağan olsa da tam bir dönüm noktası olmuş. Çaya dikkat!

Ah bir de dizide ilgi çekici gizemler olsaydı. Her seferinde dile getiriyorum. Umarım dizi açıldıkça bu unsur da devreye girer.

1 Beğeni

Tam olması gerektiği gibi bir bölüm olmuş, sonraki bölüm büyük kırılma noktası olucak fragmandan anladığım kadariyla, yine. 1 hafta bekliycez uf

1 Beğeni

Evet, ben de ilk iki bölümü izledim. Aslında GoT gibi bir dizinin çıtayı koyduğu yeri düşününce bence iyi altından kalkmışlar ama izlerken hep bir şeyler eksik hissiyatı oluştu bende. Diyaloglar da öyle Amazon kalitesinde saçma sapan da değil ama yine de bir şeyler eksik diyordum. Tam olarak bu herhalde, bir gizem eksik ve olayların geçtiği mekanlar çok kısıtlı. Geniş bir coğrafyada geçiyor hissi vermiyor dizi. Başrolleri ve genel olarak oyunculukları da iyi buldum ama dediğim gibi bir şeyler eksik gibi.

2 Beğeni

Şimdilik çeşitlilik konusunda istediğimizi alamıyoruz ama bu durum değişir mi bilmiyorum. Mesela Got’da Akgezerler, Nightwatch, Taşadamlar, devler vs vardı. Bu dizide de bu tarz şeylerin kokusunu alsak yeter. :joy: Zaten yan karakter eksikliği var. Bir de bundan mahrum kalmayalım.

1 Beğeni

Yani olsa da ben sanırım eksikliği yaşamaya devam edeceğim çünkü GoT’da dikkat ederseniz bir sürü karakter arc’ı vardı ve bir sürü yan/ana hikaye vardı. İlk bölümlerden set edilmeye başlanmıştı üstelik bunlar. Sahne sahne bizi alıp başka hikayelerin içine atıyor her defasında öbürünü merak ediyorduk. Bu dizide pek yok bu. Bence bunu diğer krallıkları da senaryoya dahil ederek, yan hikayeler kurmaya çalışarak kapatabilirlerdi ama ona da çok cesaret edemediler herhalde. Yine de prodüksiyon çok şahane. Sahne sahne durdurup screenshot alıp buraya atmak istedim, öyle olmaz böyle olur diyerek. Zaman Çarkı neydi öyle yahu, hayatımda boşa giden zamana o kadar sinirlenmedim daha önce. :smiley:

O korkumdan Rings of Power’a başlayasım yok, ne yalan söyleyeyim.

2 Beğeni

Zaman Çarkı kadar kötü değil aslında ama çok da iyi değil dizi. Bir şans verin bence. :slight_smile:

1 Beğeni
2 Beğeni

Ben diziden sıkıldım biraz. Benim zevkime göre lotr’dan kötü duruyor şimdilik. İzlerken sıkılıyorum.

1 Beğeni

Malazan ne zaman çıkıyor ?

Söyleyemem gizli bilgi.

1 Beğeni

Çok iyi bölümdü, boş vaktiniz varsa bu incelemeyi de izlemenizi öneririm.

1 Beğeni

Bu dizi hakkında Geek Teori kanalının videoları epey yetkin.

Bir Geek teori iki Turgut Uç bu evreni bu ikisinden daha iyi anlatan yok. Keşke daha fazla video atsalar.

Basima birsey gelmeyecekse GeekYapar tayfasi (Turgut, Yigitcan, Can vs), FRPNet ve Ezgi’nin Kanali ile ilgili hic birsey gormek istemem sahsen. (YouTube’umda neyse ki cikmiyorlar ama forumda sagda solda gorunce tansiyonum yukseliyor, sayfayi aninda kapiyorum) Gerci Geek Teori disindaki mekanlardan az biraz ilgilendigini bilsem acikcasi Murat Sonmez’den yorum izlemeyi isterdim ama ilgilenmiyor sanirim.

2 Beğeni