Hyperion Sonunda Türkçede: Dan Simmons'ın Kült Bilimkurgu Serisi Dilimize Kazandırılıyor

Uzun zaman önce bu seri hakkında forum da çok muhabbet döndü herkesin çıkmasını istediği ve çok iyi bir seri olarak yorumlar dönüyordu benim hatırladığım.Bence alıp okuyun derim.

2 Beğeni

Bu seri için büyük ihtimalle olur.

1 Beğeni

Üstadım @Everfever bu seride ciltli kutulu şovunuzu bekliyorum. Witcher’da teptiğiniz fırsatı Hyperion’da tepmezsiniz umarım. Kapak muazzam. Kitap ben ciltli olmalıyım diye bas bas bağırıyor :slight_smile:

1 Beğeni

Çıktı mı ? Çıkacak mı ? Malazan’dan sonra en çok bahsedilen seri diyebilirim.

Kitabı hemen alıp okumak istiyorum ancak seri olması biraz kafamı karıştırıyor. İlk kitaptaki hikaye en azından kendi içinde bir miktar tamamlanıyor mu yoksa hikaye yarıda kalıp 2. kitabı mı okumak gerekiyor.

Sanırım @M3rett0 siz kitabı okumuştunuz, bilginiz var mı acaba? 1. kitap çok heyecanlı bir yerde bitip hikaye yarım kalmıyorsa alıp okuyacağım hemen. :sweat_smile:

2 Beğeni

Ben direk sipariş verdim açıkçası. Çeviride problem yaşamazsam ciltli de almayı düşünüyorum. Böyle işler için teşvik lazım yayınevlerine. Yayınevinin üç harflisine kalacağız yoksa böyle işleri yapanlar giderse.

2 Beğeni

Nerden sipariş verdiniz hocam? Hic bir yerde bulamadım kitabı.

n11’den aldım. Pegasus’un satıcı olduğu sitelerden birisi ve sanırım şuanda bir tek orada var.

2 Beğeni

Tamamdır, teşekkür ederim.

1 Beğeni

Hyperion’da genel hikaye ve karakterlerin geçmişlerini anlatan hikayeler paralel işleniyor. İlk kitapta geçmişteki hikayeler tamamlanıyor, fakat genel hikaye ikinci kitaba sarkıyor.

2 Beğeni

Mert senin Hyperion yorumun var mıydı? Sanki grupta falan görmüştüm. 1000 kitap veya burada yok sanırım okumak istedim de bulamadım.

Hyperion’u bitirdiğimde forumda değildim diye hatırlıyorum. 1000kitap’a eklenince birkaç cümle yazarım.

1 Beğeni

Çok iyi yıllardır beklerim bu kitabı.

1 Beğeni

Teşekkürler bilgilendirmeniz için. @M3rett0

Hikayenin ilk kitapta yarım kalması biraz olumsuz oldu, olmadı 2. kitabın çıkmasını beklerim okumak için.

Konusu ilgimi çekti ama çok fazla bilimkurgu okuyan birisi değilim. Alıp almamak konusunda kararsızım. :neutral_face:

Witcher konusunda 8. kitabın problemleri bitemediği için biraz elimizi bağladılar.
Hyperion ciltli olabilir ama kısa zaman içinde olmaz. :slight_smile:

@alper Olabilir ama kısa dönemde (minimum bir yıl) olmaz.

3 Beğeni
  1. kitap mı var? Ben gölün hanımı son kitap sanıyordum… Hyperion’u n11 pegasus üzerinden aldım bu arada bekleyiş başladı :smiley:
2 Beğeni

8 kitap ara kitap. Seri aslında 7. kitapla bitiyor.

3 Beğeni

Bunu bilmem iyi oldu, İlk iki kitabı okuyup serinin tamamlanmasını bekliyordum 7. kitap ile bitiriyorsa en kısa sürede okumaya devam edebilirim.

1 Beğeni

Harikasın. Teşekkür ederim. 8 çıkınca onuda alırım. Son üç kitap hala kütüphanemde duruyor ama başlamak nasip olmadı bir türlü.

1 Beğeni