Ian McEwan Kitapları (Yapı Kredi Yayınları)

Ian McEwan

BİYOGRAFİSİ

ÇIKAN KİTAPLARI (Yayınevi çıkış sırasına göre)

1. Cumartesi
  2. Masumiyet ya da Özel İlişki
  3. Bir Parmak Bal
  4. Çocuk Yasası
  5. Fındık Kabuğu
  6. Düş Yolcusu (Çocuk Kitabı)
  7. Amsterdam’da Düello
  8. Kefaret
  9. Sonsuz Aşk
  10. Kayıp
  11. Benim Gibi Makineler
  12. Sahilde
  13. Beton Bahçe İlk Aşk Son Ayin
  14. Yabancı Kucak
  15. Hamamböceği
  16. Solar
  17. Siyah Köpekler
  18. Dersler

1 2 3 4 5

6 7 8 9 10

11 12 13 14 15

16 17

EN SON ÇIKAN

18

15 Beğeni

Kefaret kitabını okuyup aşırı beğenmiştim. Diğer kitaplarından öneriniz varsa açığım :blush:

1 Beğeni

Yeni Kitap

2 Beğeni

Yeni kitap

4 Beğeni

Yeni kitap geliyor

1 Beğeni

YKY’nin McEwan kitaplarının çoğu yeni değil tekrar basım. Turkuaz,Can,Ayrıntı,Sel,Say yayınevlerinin bastığı kitapları çevirisini değiştirmeden tekrar basıyorlar. Tek fark, Ayrıntı’nın bastığı İlk Aşk Son Törenler kitabını Beton Bahçe’yle birleştirerek yeni çeviriyle bastılar. Tabi ki yeni kitapları sadece YKY’den çıkıyor telif haklarını aldıkları için.

2 Beğeni

Zaten yeni derken YKY Yayınlarından yeni manasında yazıyorum. Ayrıca bilgilendirme için teşekkürler

2 Beğeni

6 Beğeni

Üzerinden çok zaman geçmiş yine de yakın zamanda okuduğum siyasi hiciv kitabı Hamamböceği kitabını önerebilirim.

Kafka’nın Dönüşüm kitabı benzeri bir başlangıcı var ama biraz farklı, ters bir dönüşüm. McEwan bu kitabın da özellikle İngiliz karar verici politikacıları ve Brexit sürecini hicvediyor. Kurguda anlatılanlar, popülizm aslında şu son yıllarda dünyanın neredeyse hiç bir ülkesine ve özellikle de bizim ülkemize uzak şeyler değil.

4 Beğeni

Alper Abi! Ne zaman döndün ya? Hoş geldin :heart_eyes:

3 Beğeni

Hoş bulduk @Waxillium forumun muhabbetini özlediğimden dün akşam saatlerinde foruma yeniden dönüş yaptım.

4 Beğeni

Çocuk Yasası ve Fındık Kabuğu kitaplarını aldım okuyacağım bu kitabını da not ediyorum teşekkürler :blush:
Hoşgeldiniz bu arada. Başka önerilerinizi de görmeyi bekliyorum.

2 Beğeni

Hoş bulduk, teşekkürler.

YKY yeni baskı yaptıkça ben ara ara tüm kitaplarını alacağım. Çocuk Yasası ve Fındık Kabuğunu ben de aldım, okuyacağım. Okuyan arkadaşlarım “Benim Gibi Makineler” ve "Amsterdam’da Düello"kitabını da önerdiler, yakın zaman da onları da okumayı düşünüyorum.

4 Beğeni

Uzun zamandır listemde olan bir yazar. Sonsuz Aşk,
Benim Gibi Makineler ne zamandır dikkatimi çekiyor okuyanlar var mı ?

1 Beğeni

Yeni kitap

2 Beğeni
3 Beğeni

Yeni

1 Beğeni