Ian Rankin Kitapları (Alfa Yayınları)

Ian%20Rankin

BİYOGRAFİ

1960 yılında Fife Krallığı’nda doğan, Ian Rankin Edinburgh Üniversitesi’nden mezun oldu ve o günden beri üzüm toplayıcısı, domuz çobanı, vergi tahsildarı, alkol araştırmacısı, müzik muhabiri ve punk müzisyeni olarak çalıştı. İlk rebus romanı Knots and Crosses (Düğümler ve Haçlar) 1987’de yayımlandı. Rebus romanları o günden bu yana yirmi dilden fazla dile çevrildi ve ABD’de artan bir beğeniyle karşılanıyor. Saygın Chandler-Fulbright Ödülü sahiplerinden olan Ian Rankin Hawthornden üyeliğine kabul edilmesinin yanı sıra iki CWA öykü "Kama"sı, 1997’de Black and Blue (Siyah ve Mavi) romanıyla, edebiyat dalında CWA Macallan Altın Kama’sını aldı, ve aynı romanıyla Amerika Polisiye Yazarları’nın en iyi roman ödülü olan “Edgar” adaylarının kısa listesine girdi. Black and Blue (Siyah ve Mavi), The Hanging Garden (Asma Bahçesi), Dead Souls (Ölü Ruhlar) ve Mortal Causes (Öldürmek Ülküsü) ITV tarafından televizyona uyarlanarak Müfettiş Rebus rolü John Hannah tarafından canlandırıldı. Dizinin onuncu romanı Dead Souls (Ölü Ruhlar) 1999’da CWA Altın Kama ödülü adayları kısa listesine girdi. Edinburgh Üniversitesi’nin Yılın Mezunu ödülü yanında, 1999’da Abertay Dundee Üniversitesi’nden 2001’de St. Andrews Üniversitesi’nden ve 2003’te Edinburgh Üniversitesi’nden üç fahri doktorluk unvanı aldı. Ian Rankin 2002’de edebiyata yaptığı hizmetler için bir OBE ödülü kazandı. Eşi ve iki oğluyla birlikte Edinburgh’da yaşıyor.
Kaynak: D&R

ÇIKAN KİTAPLARI (Çıkış sırasına göre sıralı)

1. DEDEKTİF JOHN REBUS POLİSİYESİ

1. Düğümler ve Haçlar
  2. Saklambaç
  3. Diş İzleri
  4. Masadaki Düşman
  5. Kara Defter
  6. Ölümcül Hedefler
  7. Bırak Kanasın
  8. Siyah ve Mavi
  9. Asma Bahçe
  10. Ölü Ruhlar
  11. Karanlıktakiler
  12. Şelale
  13. Diriliş Adamları
  14. Kan Meselesi
  15. Fleshmarket Geçidi
  16. Ölüleri Anmak
  17. Çıkış Müziği
  18. Başkasının Mezarı
  19. Gölge İncil’in Azizleri
  20. Vahşi Köpekler Bile

1 2 3 4 5

6 7 8 9 10

11 12 13 14 15

16 17 18 19 20

2. MALCOLM FOX SERİSİ

1. Şikayetler

1

EN SON ÇIKAN

20

9 Beğeni

Yazarın bu seri içerisinde 24 adet kitabı bulunmakta. Alfa sırası ile bunları basmakta.

Tüm John Rebus Kitapları

Yazarın yeni kitabı

2 Beğeni

Bu kitapları okuyan varsa yorum yapabilir mi? İlk kez duyuyorum bu yazarı.

1 Beğeni

Daha önce Vatan kitap ve YapıKredi bazı kitaplarını basmıştı Alfa sıfırdan başladı Zevkle okuyorum tabii polisiyeden hoşlananlara hitap ediyor Başlamak isteyen olursa Diş İzleri adlı kitap ile başlayın derim Diğer ikisinden daha akıcı bence

2 Beğeni

Yeni Kitap

3 Beğeni

resim

5 Beğeni

Kapak kötüymüş…

Bu serinin kapakları genel anlamda böyle olacak sanırım.

1 Beğeni

Alfa daha iyisini yapabilirdi

2 Beğeni

Alfa nın bastığı dört kıtap içinde en heyecanlısı bu
Seriye başlamak isteyenler varsa bu kitapla başlasın beğenirlerse tersden devam ederler derim ben

2 Beğeni

resim

3 Beğeni
2 Beğeni

2 Beğeni

Aramızda bu yazarı okuyan var mı? Benide dün dikkatimi çekti Alfa’nın sitesinde.

2 Beğeni

Anlaşıldı @erdo senin bu ara çok kitap alasın gelmiş. @Ufuk olaya yayınevi olarak bakıyor ama yanlış bence çok kitap alasın gelmiş :slight_smile:

2 Beğeni

Bende merak ediyorum beni de bulaştırsana :joy:

2 Beğeni

Yemin ederim tamamen tesadüf :laughing::laughing::laughing:
@alper @Ufuk

2 Beğeni
3 Beğeni