İflah Olmaz Âşık: Edgar Allan Poe

Kayıp Rıhtım'da tamamını okumak için: Edgar Allan Poe: İflah Olmaz Âşık – Kayıp Rıhtım

image

Edgar Allan Poe; iflah olmaz âşık, yazar, eleştirmen, şair… Kimilerine göre tam bir deha, kimilerine göre dehanın deliliğe aktığı bir nehir… Edgar Allan Poe, âdemoğlunun kalbini her dehlizi, karanlığı, ışığı ve ışıksızlığıyla gören göz. Kendi söylemiyle; “Bütün gördüğümüz ve göründüğümüz, yalnızca bir düşün içindeki bir düş…” diyen söz. (DEVAMI…)

8 Beğeni

Bir Edgar Allan Poe başlığı olduğu için acaba Bütün Hikayelerin İthaki ve İletişim çevirilerini değerlendirebilecek birisi var mı? Zamanında fuardan indirimle İthaki baskısını almıştım fakat daha başlamadım. Okumayı çok istediğim bir yazar olduğu için İthaki’den başlayım mı yoksa İletişim çevirisini mi alayım karar veremedim.

2 Beğeni

İletişim yayınları Bütün öyküleri tavsiye ederim. Hasan Fehmi Nemli çevirisi ile oldukça güzel hazırlanmış kitaplar.

4 Beğeni

Hasan Fehmi Nemli dururken Dost Körpe çevirisini tercih etmek bence anlamsız. Hem Lovecraft hem Poe’da arada çok fazla fark var.

4 Beğeni