İlber Ortaylı'dan Yeni Kitap: "Yakın Tarihin Gerçekleri"

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/edebiyat/yakin-tarihin-gercekleri-ilber-ortayli/

İlber Ortaylı yeni kitabı ile okurlarıyla buluşuyor. Ünlü tarihçinin Yakın Tarihin Gerçekleri adını taşıyan eseri, diğer eserlerinde olduğu gibi Kronik Kitap imzası ile raflardaki yerini alıyor. Geçen yıl Eski Dünya Seyahatnamesi ile okurların karşısına çıkan İlber Ortaylı, şimdi de Yakın Tarihin Gerçekleri ile bizlerle. Osmanlı’nın çöküş sürecinden 1965 yılına dek geçen süreyi kapsayan eser, Ortaylı’nın… (DEVAMI…)

3 Beğeni

Hemen öncesine Halil İnalcık’ ın Osmanlı Tarihinde Efsaneler ve Gerçekler kitabını koy ve sırayla oku. Benim için sırada İlber Ortaylı var. Listeye alındı. :slight_smile:

2 Beğeni

İlber hocanın kitabının yanına sipariş verebilmek için kitap arıyordum, öneriniz üzerine Halil hocanın bu kitabını aldım.
Opera Anlık Görüntü_2021-03-25_223556_www.bkmkitap.com
BKM’de kronik kitap yüzde 45 indirimli ama alışveriş tavsiyesi değildir, BKM müşterilerini çok üzen bir firma.

2 Beğeni

Biz genelde yazarlarımızın kıymetini öldüklerinde biliyoruz. Halen hayatta iken İlber hocanın kıymetini bilmek gerek. Tarih sevenlere de tavsiye edeceğim yazar ve hocalar; Halil İnalcık, Turgut Özakman, Feridun Emecen, Emrah Safa Gürkan, İsmail Hakkı Uzunçarşılı, Sina Akşin, Talha Uğurluel, Ahmet Taşağıl, Polat Safi, Bilal Şimşir, Selim Erdoğan

2 Beğeni