İlk Bizden Duymuş Olun: Kaos Yürüyüşü'nün Yeni Baskısına Dair Tüm Detaylar

(Hazal Çamur) #1

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/edebiyat/ilk-bizden-duymus-olun-kaos-yuruyusunun-yeni-baskisina-dair-tum-detaylar/

“Canavarın Çağrısı” ve “Biz, Ölümlüler” gibi kitaplarla bizleri mest eden Patrick Ness, "Kaos Yürüyüşü"ne Yabancı Yayınları ile devam ediyor! Serinin yeni yayın macerası hakkında tüm detaylar, film uyarlaması hakkında son gelişmeler ve şahane bir ÖN OKUMAyla karşınızdayız! (DEVAMI…)

(Cemalettin Sipahioğlu) #2

Okumaya fırsat bulamadığım için üzüldüğüm bir seri daha :frowning: Neyse. En azından bu haberle beraber tekrar gündemime geldi :slight_smile:

Katılıyorum. Kaç defa Delidolu’dan alayım okuyayım dedim. Hep başka başka kitaplar umarsızca araya girdi. Bu gidişle Yabancı’dan alıp okurum, inşallah. :grinning:

(Cemalettin Sipahioğlu) #4

Hayırlısı diyelim artık :slight_smile:

Bende ilk iki cildin baskısı Tudem’den, 3. cilt Delidoludan var zaten ancak sanırım Yabancı’nın bu yeni baskılarını da alacağım. Zaten rahatlıkla tekrar okunabilecek bir seri. Okumayan arkadaşlara tavsiye ederim, özellikle ikinci kitap Sorgu ve Yanıt’ın sonu beni çok etkilemişti.

Canavarın çağrısı da mı tekrar basılacak, sadece söz konusu seri mi basılacak acaba?

(Hazal Çamur) #7

Sadece söz konusu seri :slight_smile:

(Bülent Özgün) #8

Sayfa kenarları da mı siyah ben mi öyle görüyorum? Öyle kapak delisi değilimdir ama kenarları da siyahsa alma isteğim katlanır.

(Hazal Çamur) #9

Kenarları da siyah :slight_smile: En azından bilgi öyle geldi.

(Serhat) #10

Bu çok iyi haber. Bende bu seriye başlayım başlayım diyordum bir kısmet olmadı. Şimdi iyikide başlamamışım diyorum. İnşallah diğer kitapları da hızlı şekilde basılır.

(oguz) #12

Peki seriyi yeni okuyacak biri ceviri acisindan hangi baskiyi tercih etmeli?

Ben seriye Tudem’den başlayıp ilk iki kitabını okudum, sonrasında Delidolu’dan basılınca en baştan tekrardan başladım. Tudem ile Delidolu baskılarının çevirmeni aynı, Kerem Işık, ki kendisi muhteşem bir çeviriye imza atmıştır bence. Bir de, bu haberde yer alan ön okumayı okudum, eski baskıyla kıyasladım. Maalesef Kerem Işık’ın çevirisinin yanında bu yeni çevirinin zayıf kaldığını düşünüyorum. Kitabın ana karakteri dili pek düzgün kullanmıyor diyebiliriz. Işık’ın çevirisi çok daha doğal geliyor, Burak Eren’in çevirisi bu konuşma ağzını yeterince içselleştirememiş.

(oguz) #14

Çok teşekkürler cevabınız için, çok aydınlatıcı oldu.

Arkadaşıma aldığım Yabancı Yayınları baskısına vermeden önce -çok üstünkörü- göz attım.

Yabancı çok kötü mü bilmiyorum ama aynı tadı vermediği kesin. Çokomel farkı sanırım.

Gözüme çarpanlar:

Delidolu >>> Yabancı
Ses >>> Gürültü
Başkan Prentiss >>> Reis Prentiss
Mank >>> Spak
str’olası >>> yok :frowning:

(Hazal Çamur) #16

Çeviri için: Korktuğum gibi oldu.

Tam 1 sene önce bir arkadaşımız da şunları demiş:

En korktuğum kısım buydu. Siz de bunu pekiştirdiniz :confused:

(Erdem) #17

Neden Delidolu basımının okunması gerektiğini daha iyi anladım. Bayagı fark varmış.

(Hiçliğin bekçisi…) #18

Ağlıyorum… :sob::sob: Bu bir üçlemeydi değil mi? Yanlış mı hatırlıyorum?

Umut Bıçağı
Sorgu ve Yanıt
İnsan Denen Canavar

Her halükarda gidip sahaflardan bulacağım…

(Hazal Çamur) #19

https://www.nadirkitap.com/umut-bicagi-kaos-yuruyusu-1-kitap-patrick-ness-kitap12812004.html

https://www.nadirkitap.com/sorgu-ve-yanit-kaos-yuruyusu-2-kitap-patrick-ness-kitap7225333.html
(Bu TUDEM olan ama zaten Delidolu TUDEM’in markası)

İnsan Denen Canavar’ı şimdilik bulamadım.

Sorgu ve Yanıt çevirisinde “cevap” yerine Türkçe kökenli "yanıt"ı tercih etmeleri gibi detaylar da hoşuma gidiyor.

(Hiçliğin bekçisi…) #20

Nadirkitap güzel ama kargo ücreti çok canımı sıkıyor. Üç aydır Sirkeci’ye gideceğim diyorum ama bir türlü gidemedim. Önümüzdeki aylarda gideceğim. İşim var zaten. Gitmişken de Beyazıt’a uğrayıp alırım diye düşünüyordum. Hiç olmazsa Zebramo’dan şansımı deneyeceğim. :smiley: Bazı kitapları almakta ertelemenin en büyük sorunu bu. :tired_face: