İlk Yüzüklerin Efendisi Filmi Vizyona Girdiğinde İnternette Yapılan Bazı Öfke Dolu Yorumlar Yeniden Gündeme Geldi

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/sinema/ilk-yuzuklerin-efendisi-filmi-vizyona-girdigindeki-yorumlar/

image

İlk Yüzüklerin Efendisi filmi vizyona girdiğinde hayranlar bugünlerle farklı açılardan benzeşen bazı öfke dolu yorumlarla interneti esir almıştı. Amazon Prime’ın Güç Yüzükleri uyarlamasına dair ilk fragmanın yayınlanmasıyla sosyal medya benzer yorumlarla doldu. Hâl böyle olunca da kimi kullanıcılar şimdilerin efsane yapımları arasında sayılan LotR filmi için 21 yıl önce paylaşılan bazı görüşleri tekrar gündeme taşıdı.… (DEVAMI…)

Yüzüklerin efendisi filminde eleştirilecek kısımlar vardı fakat filmleri mükemmele yakındı.Amazonun yaptığı ise Orta Dünyanın DNAsını değiştirmek.Zaman çarkı gibi saçma bir diziye dönüşme ihtimali ise her görselde ,fragmanda artıyor.

3 Beğeni

Filmler film olarak başarılıydı bu ayrı konu ancak kitapların DNA’sını değiştirdiği de bir gerçek. Kitaptaki neredeyse her karakteri tamamen farklı aktardılar. Öyküde çok fazla değişiklik yaptılar ki bazıları direkt kitaba hakaret. Bu kadar detaylı anlatılmış bir kitapta bu kadar fazla değişikliğe ve eklemeye gitmek affedilemez. Dizi ise sadece genel olayları ve belli başlı karakterleri bildiğimiz bir zaman dilimini anlatacak. Mecburen bir çok şey ekleyecekler. Sadece paylaşılan görseller ve bize hala bir bilgi vermeyen teaserdan yola çıkarak nasıl yargıya varabiliyorsunuz? Özellikle de bunu yaparken filmleri olmadıkları bir şekilde kitaba sadık göstermeye nasıl çalışıyorsunuz? Diziyi eleştirecekseniz eleştirin, gömün ama filmleri de savunmayın burada.

“Burada diğerlerinin söylediği, ‘Eğer Hobbit filmi yapılırsa, kitaba satırı satırına sadık kalması gerekiyor,’ fikirlerine katılıyorum.”

Bu yorumu yazan Hobbit filmlerinden sonra ne yorum yapmıştır kim bilir.

Normaldir. Bir sanat eseri olduğu için eleştirilebilir, yerden yere de vurabilir. Her zaman olur. İyi çıkarsa ne ala söylenen laflar yutulur, tebrik edilir.

Fakat, bazı yerlerde de “Meğerse o filmler ne kadar da iyi ve güzel filmlermiş, bu teaser’ı gördükten sonra kıymetini çok iyi anladık. Peter Jackson’a haksızlık etmişiz” diyenler de varmış. Umarım bir gün, bu gibi yorumlarında derlemesi yapılıp haberleştirilir :wink:

4 Beğeni

Savunmuyoruz.
Ilave ediyoruz, bu tip filmler bu tip dizilere yol açtı, bu tip diziler iyice saçma şeylere yol açacak…

Bu dizi hakkında sevineceğim tek nokta, yeni üçlemeden sonra insanların Prequel Üçleme’ye sövmelerinin kesilmesi gibi, muhtemelen insanların Hobbit üçlemesine sövmesini kesmesi olacak.

3 Beğeni