İş Bankası Yayınları'ndan Yeni "Türk Edebiyat Klasikleri" Serisi!

(xxxxxxxxxxxx) #1

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/edebiyat/is-bankasi-yayinlarindan-yeni-turk-edebiyat-klasikleri-serisi/

Türkiye İş Bankası Yayınları, günümüz Türkçesiyle düzenlenen yeni bir Türk Edebiyat Klasikleri serisini okuyucularla buluşturuyor. Bu çok kıymetli serinin ilk konuğuysa Hüseyin Rahmi Gürpınar oldu! (DEVAMI…)

(Serhat) #2

Seri için daha önce açılmış konusu.

Takip edecekler buradan takip edebilir.

(Hazal Çamur) #3

Sıkıntı yok, portal haberi bu :smiley: Sizinki forumumuzun demirbaşı olarak devam ediyor :krs: Zaten Fortknoxt’un açmadığı listeler yadırganır oldu. Foruma nasıl bir büyü yaptınız :blush: (iyi ki de yaptınız)

Bu arada çok sevindiğim bir gelişme oldu. Yayınevleri arasında İş Kültür’ün yeri benim için çok ayrı. Biraz geç kalmış bir dizi oldu belki, ama iyi ki geldi.

Uzun zamandır, Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın kitaplarını okumak istiyordum ama kararsızdım: Yabancı edebiyatın klasiklerini hangi yayın evlerinden okuyacağıma karar verebiliyordum ama bu durum kendi edebiyatımızın klasiklerinde kısır bir döngüye dönüşüyordu. Bu döngü okuma isteğimin gelmesi, yayın evi araştırmaya başlamam, kendime kötü bir başlangıç sunmama isteğimin ortaya çıkması, okuma isteğimi dizginlemem ve tekrar gelmesi şeklindeydi. Sanırım, artık aklımdaki düşünceleri ve kararsızlıkları sonlandırıp isteğimi dizginlemem gerekiyor. Ve döngüyü kırmam… Ve Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın kitaplarını okumam… Ve güzel haber :krs: Ellerine sağlık.

(MerterKrkmz) #5

Seri gibi seri. Umarım kitaplığımızda büyükçe bir yer kaplar. :krs:

(Eren Diakotra) #6

Tavsiye eden var mı acaba türk edebiyatı sevmem de ? Galiba çok okumadığımdan :frowning:

(Serhat) #7

Yorum için teşekkürler. Aslında portal altına yazmıştı ya takip edenlere şimdiden iyi okumalar diye. Bende dayanamadım yapıştırdım, takip için buraya diye :slight_smile:

Aslında meslek sırı derdim ama değil. Türkiye’de aslında bu tür bir liste eksikliğini hissettim, dedim ya bekleyeceğime kendim oluşturayım ki Kayıp Rıhtım gibi bir edebiyat sitesinde herkes takip edebilsin. Şimdi herkes takip etmek istediği listeye site üzerinden ulaşabiliyor. (Hemen yapıştırayım “Açtığım Konular”)

Hadi bunun şerefine bugün bir konu daha açayım @Firtinakiran :slight_smile:

(Gökçe ) #8

Çok güzel bir haber. Böyle bir seriye çok ihtiyacımız vardı. Fakat anlamadığım bir konu var: kitapların fiyatları. Modern klasikler serisindeki kitapların sayfa sayısına göre fiyatlarıyla karşılaştırdığımda bana bu kitapların fiyatları pahalı geldi.

Düzeltme: İlk çıktıklarında sayfa sayıları 80 civarında görünüyordu. Tekrar baktım 160 civarında. Yani fiyatları uygunmuş (:

(Fatih Çetin) #9

Tavsiye ederim. Ben ilk dört kitabı hemen almıştım. Şu an 4. kitabı okuyup bitirmek üzereyim. Hem 2 yeni kitap daha geliyor. Türkçe olarak sadeleştirildiği ve dipnotlar eklendiği için okumak çok kolay. Dipnotları araştırarak da genel kültürünüzü artırabilirsiniz. Kitaplar fazla kalın olmadığı için de 1-2 güne hemen bitiyor.