İş Bankası, Zeki Müren Reklamı ile Tartışma Konusu Oldu

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/sinema/is-bankasi-zeki-muren-reklami/

image

İş Bankası, Maximum adlı kartı için hazırladığı yeni reklam filmi ile sosyal medyada eleştirilerin odağı oldu. Zeki Müren gibi bir sanatçıyı, kredi kartı reklamında görmek gibi kesimlerden tepki aldı. Bazıları ise ünlü müzisyene hayat veren Çağlar Çorumlu’nun performansından övgüyle bahsetti. İş Bankası’nın Maximum kartın 20. yılı için hazırladığı reklam filmi televizyon ve dijital mecra kanallarında… (DEVAMI…)

Alay etme, küçümseme, hakaret vb. içermediği sürece bence olabilir bir durum.

Yakışmış, yakıştırmış Çağlar Çorumlu. Bence sorun Zeki Müren gibi bir şahsiyetin kredi kartı reklamında oynaması.

Sanat güneşimiz sağlığında kendinin taklit edilmesine kızmaz aksine hoşnut olurdu. Taklitler aslını yaşatır derdi. Ben de kötü birşey göremedim.

İlla ki soyundan en yakın kişilerden izin alınarak kullanılmıştır gibime geliyor.Onlardan izin geldiyse bizim eleştirmekten başka yapacığımız bir şey yok artı olarak kötü bir amaçla da kullanılmamış.

Paranın yüzü sıcaktır derler. İyi bir ücret varislerin kabul etmesi için ikna edici olmuştur

İzin almamışlar.

1 Beğeni

Çok güzel bir reklam filmi. Büyük keyifle izledim.

1 Beğeni

He bayağı yeğeni falan var ben şey zannediyordum böyle uzak akrabalara falan gidilecek. Adam yine naif davranmış hatır gönül mazi şeyine,yoksa sıkıntı çıkarmak istese çok rahat çıkarırdı.

1 Beğeni

Dava açsa kazanabilir herhalde ama hoşgörülü bakmış.

Niye eleştirmişler reklamı onu anlamadım. Ülkede gündem de zibilyon tane şey var ama eleştiri gele gele reklama gelmiş. Keşke en büyük derdimiz bu reklam olsaydı :smiley:

1 Beğeni

Çağlar Çorumlu’yu çok beğenirim, bence izlemesi keyifli bir reklam olmuş. Yersiz tartışma konuları açmak huy oldu bizde. :woman_facepalming:

2 Beğeni