Isaac Asimov Kitapları (İthaki Yayınları)

Vakıf serisinin çıkan kitaplarını aldım ama henüz okumaya başlamadım. Ama çeviriden kaynaklanan bazı olumsuz yorumlar okudum ve açıkçası bu, canımı sıktı. Umarım devam kitaplarında bu sorun yaşanmaz

Nerede okudunuz sorunları merakımdan soruyorum.

Çeviriler kabul edilebilir düzeyde.

Ben hepsini okudum çeviri o kadar iyiki hiç bozmadan bir defada kitabı bitirebiliyor insan.

6 Beğeni

resim

https://www.kitapsec.com/Products/Uzay-Akimlari-Isaac-Asimov-Ithaki-Yayinlari-343473.html

%52 indirim var ayrıca kargo bedava. Ancak site kitapseç umarım sorun yaşamazsınız. :wink:

Bu konuya da ekleyelim bari fırsat varken almak isteyenler olur belki. :slight_smile:

2 Beğeni

Yine Kayıp Rıhtım’da okudum. Hatta birkaçını ekleyeyim…

Yine de okuyup kendimiz göreceğiz tabi ki

Benim anlamadığım her kitap için ayrı çevirmen tutmuşlar ama çevirideki tutarlılık o kadar iyiki hiç fark edilmiyor farklı farklı çevirmen oldukları. Bence okudugunuzda hiç pişman olmayacağınız bir bilimkurgu serisi olacak.

1 Beğeni

Çeviri sıkıntılı değil, sıkıntı dizgide ve yazım yalnışlarında. Çevirmen metne ilk dokunan insan onun üzerinden 10 tane adam geçiyor. Kabul edilebilir hatalar belki ama ithakiden beklemediğim hatalar benim. Bu arada toz gibi yıldızları hala okumadım, serinin diğer iki kitabını bekliyorum. Asimov estate ile yaşanan sorun düzelti ve dizgi için zaman tanımıştır. Diğer kitaplar olabildiğince hatasız çıkar umarım.

1 Beğeni

Görmüşsünüzdür belki ama diğer iki kitaptan biri bu ay geldi hatta şu an kargo bedava olan bu sitede %52 indirimde, bu konuda da paylaşıldı :slight_smile: Uzay Akımları Isaac Asimov İthaki Yayınları | 9786053758877

Evet umarım öyle olur…

Bu arada, Kitap Seç’ten hiç sipariş vermedim. Genelde D&R veya İdefix’ten alışveriş yapıyorum. Herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Ama Uzay Akımları, Kitap Seç’te bayağı uygun fiyata satılıyormuş (13 küsur)… Kitap Seç hakkında bir fikri olan var mı?

Buranın yorumlarından ziyade şikayetvar. Com’un yorumlarına baksan baştan bulaşmassın ama ben bu kitapta kanaatimce sıkıntı yaşanacağını sanmam ama ay sonundan aşağı kimsenin eline ulaşabileceğinide sanmıyorum. Bende aldım ama asimovda sabırlı olurum zaten ithaki yılda Birtane ancak çıkarıyor nerdeyse, neyseki asimov sağlam bir kitap yazmış ki çok uzun süre aklından çıkmıyor insanın yoksa ithakiye kalsak her yeni kitapta seriye baştan başlamak zorunda kalırdık. :joy::joy:

1 Beğeni

Arkadaşlar Isaac Asimov’un Gold isimli kitabının olayı nedir? Bilen aydınlatabilir mi?

Les%20Tours%20de%20Samarante%20Norbert%20Merjagnan :thinking:

Kitap bu… Fransa da 2008’de çıkmış

1 Beğeni

Orijinal kapak asimov vakfı tarafından reddedilince ücretini verip bu illüstrasyonun telifini almış olabilirler.

6 Beğeni

Kitaplar basılsın da kapaklar çok da önemli değil.

5 Beğeni

İnternet üzerinden satış yapan bir sahafta, Asimov’un “Patlayan Güneşler (Üstnovaların Taşıdığı Gizler)” adlı bir kitabına denk geldim. Bu kitap hakkında bilgisi olan var mı acaba?

4 Beğeni

Kitap bende var fakat okumadım. İçeriğine bakıp size bilgi verebilirim yarına isterseniz.

4 Beğeni