Isaac Asimov Kitapları (İthaki Yayınları)

Çok iyi olur (20 karakter)

1 Beğeni

Galaktik imparatorluk

15 Beğeni

Mavi olsun 3 kuruş fazla olsun :slight_smile:

7 Beğeni

Seri tamamlandığına göre… :smiley:

4 Beğeni

Robot serisi de gelirse ileride harika set olacak :smiley:

6 Beğeni

Robotdan ziyade artık vakıf gelsin yaw kitaplar sarardı yeni kitap hala çıkmadı.

3 Beğeni

Evet bürokratik durumlardan dolayı gelmiyormuş. Bekleyeceğiz artık :confused:

bürokratik sorunlar halledilene kadar inş.çevirileri yapılıyordur yoksa aylarca bide çeviri bekler dururuz.

Vakıf kitapları zaten çoktan çevrilmiş. Önceki çeviriler kullanılıyor. Tabii gözden geçirildikten sonra. Sorun çözüldükten sonra makul aralıklarla gelecektir.

13 Beğeni
4 Beğeni

gerçekten güzel bir eser son iki kitabı almamıştım açıkcası ben sonsuzluğun sonu kitabının ithaki baskısını bekliyordum. seriye başlamak için çıkmayınca bugün diğer yayınevinin baskısını almak durumunda kaldım. ithakiyi seviyoruz :slight_smile:

1 Beğeni

O sonsuzluk kitabının hakları monokl yayınevinde ithaki’nin basması imkansız gibi. Daha önce bu soruyla ilgili Emre bey başka yayınevinde olan ve telifli kitabı nasıl basalım demişti. Ama diğer kitaplarını kalan vakıf ve robot serisi dahil basarlar zamanla.

3 Beğeni

Vakıf serisinden Vakıf ve İmparatorluk 2 farklı kapakla basılmış sanırım. Dikkatimi çeken o oldu sadece. Diğer kitaplarında da böyle bir durum var mı? Bu konuda bilgisi olan var mı?

Tek kapakla basıldı. Diğer kapağı Asimov Vakfı onaylamadığı için İthaki kapağı değiştirmek zorunda kaldı. Bazı siteler kapak resmini güncellememiş olabilir.

Basılan kapak bu:

İptal edilen kapak da bu:
image

8 Beğeni

İptal edilen kapak hiç satışa çıkmadı değil mi? Kusura bakmayın zamanızı alıyorum ama.

1 Beğeni

Malesef çıkmadı. Keşke çıksaydı çünkü o kapak daha güzel.

2 Beğeni

Benim de o kapakta gözüm kaldı açıkçası

6 Beğeni

Basılamayan kapaklar ne kadar güzelmiş. Yeni kapaklar benim pek hoşuma gitmedi ne yalan diyeyim. Kitabın içeriğiyle bir alakası olmasını geçtim, çok basite kaçılmış gibi duruyor.

Yıllar sonra Asimov’a kavuşunca, eski basımların sahaflarda fiyatları Cumhuriyet altınıyla yarışınca kapak yerine beyaz kağıt yapsalar olurdu benim için :slight_smile:

4 Beğeni

Dediğin gibi bir beyaz kağıt yapsalar benim de daha çok hoşuma giderdi. Çünkü niyeti belli olurdu. :sweat_smile: Şu anki kapakların basitliği üstünde çok uğraşıldı hissiyatı vermeye çalışan bir basitlik gibi geliyor bana.

1 Beğeni