Isaac Asimov Kitaplığı (İthaki Yayınları)

(İbrahim Şahin) #170

Davetiyeyi 1 karne notuyla kaçırmışım, 1 haftaya eğer isteyen olursa davetiye verebilirim. Site ikinci el alış satış konusunda bence iyi. Elimdeki çoğu kitabı site üzerinden rahat rahat satabiliyorum.

Herkese merhaba,
Uzmanlık sorusu soracağım ben Asimov’a hakim olmadığım için. Uygun fiyatlı Güneşin Tanrıları buldum güzel bir kitap mıdır. Tek başına okunabilir mi?

(mert) #172

Robot serisine dahil olabilir ama emin değilim

(Kadir) #173

Robot Serisi’nin 2. kitabı o. Kitap güzeldir ama tek başına bir şey anlamazsınız. Fiyatı ne kadar?

Kargo dahil 10 TL’ye anlaştım. Aldım artık tek başına bir şey ifade etmiyorsa ya devamını da bulurum ya da elden çıkarırım artık.

(Kaan Aşkın) #175

@DenaroForbin buradaysa sana gereken bilgiyi verebilir.

(Kadir) #176

10 tl para mı hocam,:joy: birde soruyorsunuz.:joy:

Edit: Nereden buldunuz?

(kimyager_ferhat gürdoğan) #177

Bence elden çıkarma kalanları toplamaya bak. Çok uyguna almışsın. Yenileri ne zaman çıkar allah bilir. Kenarda dursun derim.

Yok ya parasından değil cevap gelmeden aldım ben zaten de kitabı bilgi sahibi olmadan okumaya başlamayayım dedim :grin: En son çocukken Harry Potter’a 2. kitabından başlamıştım (2. kitap olduğunu bilmeden) ilk 30-40 sayfa ne oluyor yahu diye okumuştum.

Teşekkürler bilgilendirme için. Kolay kolay elden çıkarmam muhtemelen.

(Kadir) #179

Bende takıldım zaten size. Seriyi tamamlayabilirseniz tamamlayın. En kötü set halinde okutursunuz.

Editi sonradan gördüm. Zebramo üzerinden buldum.

(Kadir) #181

:joy::joy::joy: Nadirkitap’ta bu fiyata satıyorlar.

(Ahmet Boyraz) #182

@Alladierre Bahsettiğiniz kitap robot serisine aittir. Şimdilik tek basımı var ülkemizde zaten. Seri ise şu şekilde;

• Caves of Steel: Çelik Mağaralar, Okat / Çelik Mağaralar, Baskan / Ölü Gezegen, Altın Kitaplar
  • The Naked Sun: Güneşin Tanrıları, Altın Kitaplar
  • The Robots of Dawn: Şafağın Robotları, Altın Kitaplar
  • Robots and Empire: Kurtarıcı, Altın Kitaplar

Peki Çelik Mağaraları okumadan okunabilecek bir kitap mı? Seri işleyişi nasıl birbirinin devamı kitaplar şeklinde mi yoksa her biri bağımsız bir macera tarzında mı?

(Ahmet Boyraz) #184

Seriyi daha tamamlayamadım ben. İki kitabı eksik. O yüzden de okumaya başlamadım kısacası. Seri olduğu için atlayarak okunması tarafı değilim.

(Bahri Doğukan Şahin) #185

Teşekkür ederim @kaanaskin93 :slight_smile:

Ben görmeden Ahmet ( @SJack ) gerekli açıklamayı yapmış.

(Harun Pekdemir) #186

Çelik Mağaralar’da Güneşin Tanrıları kitabının kahramanları ile tanışıyorsunuz. Tek olarak da okunabilir ama alacağınız keyfi katlar sıra ile gidebilirseniz. Harika kitaplardır.