Isaac Asimov Kitapları (İthaki Yayınları)

Robot serisine dahil olabilir ama emin değilim

1 Beğeni

Robot Serisi’nin 2. kitabı o. Kitap güzeldir ama tek başına bir şey anlamazsınız. Fiyatı ne kadar?

Kargo dahil 10 TL’ye anlaştım. Aldım artık tek başına bir şey ifade etmiyorsa ya devamını da bulurum ya da elden çıkarırım artık.

@DenaroForbin buradaysa sana gereken bilgiyi verebilir.

2 Beğeni

10 tl para mı hocam,:joy: birde soruyorsunuz.:joy:

Edit: Nereden buldunuz?

1 Beğeni

Bence elden çıkarma kalanları toplamaya bak. Çok uyguna almışsın. Yenileri ne zaman çıkar allah bilir. Kenarda dursun derim.

2 Beğeni

Yok ya parasından değil cevap gelmeden aldım ben zaten de kitabı bilgi sahibi olmadan okumaya başlamayayım dedim :grin: En son çocukken Harry Potter’a 2. kitabından başlamıştım (2. kitap olduğunu bilmeden) ilk 30-40 sayfa ne oluyor yahu diye okumuştum.

Teşekkürler bilgilendirme için. Kolay kolay elden çıkarmam muhtemelen.

1 Beğeni

Bende takıldım zaten size. Seriyi tamamlayabilirseniz tamamlayın. En kötü set halinde okutursunuz.

1 Beğeni

Editi sonradan gördüm. Zebramo üzerinden buldum.

1 Beğeni

:joy::joy::joy: Nadirkitap’ta bu fiyata satıyorlar.

4 Beğeni

@Alladierre Bahsettiğiniz kitap robot serisine aittir. Şimdilik tek basımı var ülkemizde zaten. Seri ise şu şekilde;

• Caves of Steel: Çelik Mağaralar, Okat / Çelik Mağaralar, Baskan / Ölü Gezegen, Altın Kitaplar
  • The Naked Sun: Güneşin Tanrıları, Altın Kitaplar
  • The Robots of Dawn: Şafağın Robotları, Altın Kitaplar
  • Robots and Empire: Kurtarıcı, Altın Kitaplar
11 Beğeni

Peki Çelik Mağaraları okumadan okunabilecek bir kitap mı? Seri işleyişi nasıl birbirinin devamı kitaplar şeklinde mi yoksa her biri bağımsız bir macera tarzında mı?

Seriyi daha tamamlayamadım ben. İki kitabı eksik. O yüzden de okumaya başlamadım kısacası. Seri olduğu için atlayarak okunması tarafı değilim.

1 Beğeni

Teşekkür ederim @kaanaskin93 :slight_smile:

Ben görmeden Ahmet ( @SJack ) gerekli açıklamayı yapmış.

3 Beğeni

Çelik Mağaralar’da Güneşin Tanrıları kitabının kahramanları ile tanışıyorsunuz. Tek olarak da okunabilir ama alacağınız keyfi katlar sıra ile gidebilirseniz. Harika kitaplardır.

2 Beğeni

Sonsuzluğun Sonu’nu hepsinden önce okusam olur mu? Tek kitap diye biliyorum da

Olur ama vakıf serisini okuduktan sonra okusan daha fazla keyif alırsın bence. Ben Orijinal vakıf üçlemesinde sonra okudum ve her seferinde böyle bir yapı varsa nasıl Vakıf’taki olaylar oluyor diye düşünürken buldum ve sonunda vay be diyerek bitirdim kitabı. İlk Sonsuzluğun Sonu’nu okursanız sadece fazladan bir merak unsurunu yok etmiş olursunuz.

Seriden başka kitaplar basılacak ama Vakıf üçlemesi önceden yazıldığı ve diğer kitaplar çok sonra Asimov’un editörünün ısrar ve verdiği paraya dayanamayarak yazdığı kitaplar. bu sebeple İlk vakıf üçlemesinin ve Galaktik imparatorluk serisini kendi içinde tatmin edici bir sonu var.
Burada verilen diğer kitaplar da basılacak ama ne zaman basılır bilmiyorum. Asimov vakfı ile sıkıntılar vardı en son. ne zaman çözülürse o zaman basacak ithaki herhalde.

Bence buradaki sıra yerine kitapların basım tarihine göre okunmalı.

1 Beğeni

Ben bu ssi almistim buradan, 3 ya da 4 en mantıklı duranı. Diğer serileri henüz basılmadığı için 3. Sırada okurum gibi duruyor. Pdflerini buldum ama pdf sevmiyorum çıkana kadar okumam büyük ihtimal.

(Düzeltme); gerçi Ben Robot hariç robot serisi de çevrilmedi sanırım. Her türlü pdf gibi.

1 Beğeni

Vakıf serisinin diğer kitapları basılacak mı?
Birde galaktik imparatorluk serisi 3 kitapta son buluyor mu?

1 Beğeni

İmparatorluk Serisi 3 kitap diye hatırlıyorum ben. Vakıf Serisi hakkında ise henüz bir şey söylenmedi. İthaki Yayınları Sotu Hattı adlı konuda sözü edildi mi bilmiyorum.