Issık Göl


(Kayıp Rıhtım Aylık Öykü Seçkisi) #1

Öykü Seçkisi’nde okumak için: https://oykuseckisi.com/issik-gol/Müşerref, elinde tepsi, çayları dökmeden yürümeye çalışıyor. Kapıyı tutuyorum, o önde biz arkada alışveriş merkezinin terasına çıkıyoruz. Kızların hepsi sigara içiyor. Ben de alışmalıymışım artık. İkram edildiğinde almamazlık olmazmış. İçime çekmeden içmeye çalışıyorum ama o bile öksürtüyor. Bir başladı mı da durmaz meret. Bu sefer de rimelim falan akıyor. Açık havaya çıkmak için acele etsem… (DEVAMI…)


(Kasvet Ulu) #2

Yani sigara kullanıyor olsam bir tane yakmıştım.

Ellerinize sağlık. Çok gerçek bir öykü olmuş. Bir yandan bilinen ilk ticaret pazarını anlatırken bir yandan çok güncel konulara da değinmişsiniz. Hepsi oldukça yerine bahisler olmuş. Yanlarından geçtikleri kadınların, selfie çeken kızın, bakan adamların önyargıları… Bakışları… Ben çok etkilendim.

Olağanüstü bir cümle olmuş bu. Ayrıca temanın nasıl kullanılacağını da göstermişsiniz. Bence bu platforma böyle bir bakış açısı lazım.

Edebiyat dergilerine yazıyorsunuzdur umarım. Aksi halde kesinlikle şansınızı deneyin derim. Mutlaka gereken değeri görecektir.

Ve burada beni en zayıf yerimden vurdunuz. Tekrardan elinize sağlık. Üretmeye devam. :ok_hand:


(hande) #3

Teşekkür ederim, mutluluk verici bir yorum:)