İthaki X 2022 Vampir Kitapları

İthaki yayınlarının çıkardığı mini seri

ÇIKAN KİTAPLAR

1. Gece Kuşu & Bir Yarasa Bir Kıza Âşık Oldu (Kenan Hulusi Koray)
  2. Ölüleri Uyandırmayın (Ernst Raupach)
  3. Gerisi Hikâye’den Vampir Öyküleri (Demokan Atasoy, Işın Beril Tetik, Galip Dursun)
  4. Vampir & Ölümcül Tesir (Luigi Capuana)
  5. Kan Sahibi (Mehmet Berk Yaltırık)
  6. Vourdalak Ailesi (Aleksey K. Tolstoy)
  7. Vampirin İtirafı (Uğur Kılınç)
  8. Muhterem Leydi Ducayne (Mary Elizabeth Braddon)
  9. Ölü Sevgili (Theophile Gautier)
  10. Bir Vampirin Gerçek Öyküsü & Öteki Taraf (Eric Stenbock)

1 2 3 4 5

6 7 8 9 10

10 Beğeni

İthaki ocağımıza incir ağcı dikmeye yeminli, lakin kapaklar berbat ötesi…

Yerli yazarlarımızın kitaplarını ayrı basıp kalan kitaplardan antoloji tadında bir baskı yapsalardı keşke. Kitaplar çok kısa çünkü.

2 Beğeni

Kapakların birbirini takibi hoşuma gitti ama çizimlerini renk seçimlerini pek beğenemedim, fikir güzel gerçi :smiley: Yine de seri hiç ilgimi çekmedi, ithaki yeni nesil okur profillerine istinaden kendi açısından mantıklı stratejiler deniyor gibi gibi :smiley:

Hem kısa kısa kitaplar, hem bir seri altında falan :smiley:

1 Beğeni

İthaki’nin yeni bir serisine başlar mıyım bilmiyorum. İstediğim kitap olsa bile eğer seri içindeyse almayı düşünmüyorum gibi bir yargı oluştu İthaki özelinde. Unutulan Fantastik Klasikler’den sonra İthaki’den bir tek Japon klasikleri serisine başladım. Bugünlerde keşke başlamasaydım, modern ve kara kitap serisindeki gibi istediğim kitabı alsaydım keşke diyorum. Kitap biriktirme rahatsızlığı içinde mi bu seri tamamlama rahatsızlığı yoksa onun da ayrı bir adı var mı?

Bu seri vampir odaklı on kitaptan oluşacak. Daha fazla kitap çıkmayacak.
Seneye ise başka bir konuya odaklı on kitap daha çıkacak tek seferde muhtemelen.
Her sene farklı konuya yoğunlaşıp tek seferde on (X) kitap çıkartacakları için, sürekli yeni kitabı çıkacak bir seri sayamayız sanırım.

2 Beğeni

İyi fikirmiş; her seferde on kitap. On (x) serilerini tamamlamak için her sene on kitap almak gibi bir durum ortaya çıkıyor. Serinin kitaplarını toplamak fikrine ek serinin serilerini toplamak. Çok zekice bir fikirmiş ne diyeyim.

3 Beğeni

Yayınevleri kötü fikir bulmasın zaten.

Bu serinin içinde imzalatmak için alacağım bir kitap gördüm.

Onlar için kötü olmuyor ama bizler için ekonomik anlamda baya kötü oluyor.

3 Beğeni