Bilimkurgu Klasikleri Dizisi (İthaki Yayınları)

Bunun cevabı ÇEKİLİŞ: 4 Kitaplık J.R.R. Tolkien Seti başlığında. Başlık içerisinde “Yeni gelen arkadaşları diğer başlıklarda da bekleriz.” şeklinde bir cevap var. Kayıp Rıhtım takip edilmeyen bir site değil ama herkes burada forumda üye değil. Burayı kitap önerisi için okumaya başladıktan 6 ay sonra üye oldum ve 3 aydır sürekli olarak geliyorum. Buraya gelmemiş olsam diğer yayınevlerinden hiç haberim olmazdı. Şu anda en popüler fantastik yazar kim? J.R.R. Tolkien. Haliyle fantastik okuyan kişi eğer çok araştırmazsa diğer yayınları da bilmiyor yazarları da. Zaman Çarkı’nı arkadaşımdan öğrendim. Tolkien ve Zaman Çarkı’nı basan yayınevi İthaki. İnsanlar da Tolkien kitapları çıkınca sanıyorki İthaki iyi. Tolkien’in yeni kitapları İthaki’nin yapmayacağı kadar iyi. İki Tolkien bas yılın yayınevisin işin özeti bu. İthaki Yayınevi başlığını da okudum. Fantastik dışındaki mesajları neredeyse hiç hatırlamıyorum. Başlığın neredeyse tamamı fantastik kitaplar hakkındaydı. Şu anda yeni Tolkienler bitti. Mevcut Tolkien kitaplarının havası bitince tek tek şimdiye kadar bakmadıkları Kayıp Öyküler ile başlayan Tolkien’in Orta Dünya Tarihi serisini çıkarmaya başlayacaklar. @fox haklı diğer yazarlar için bir şey diyemem ama Tolkien olduğu sürece İthaki böyle devam eder. Şimdiye kadar hiç denk gelmedim ama Tolkien’in basılacak Gondolin’in Düşüşü sonraki kitabı sizce ne olacak? İthaki sadece Tolkien çıkartsa bile son kitabın havası bitene kadar yayınevine hiç bir şey olmaz.

6 Beğeni