Bilimkurgu Klasikleri Dizisi (İthaki Yayınları)

Okuyarak gelişiyorum. Tabii gelişimin yönü tartışılır.

O cümleyi bilerek öyle yazdım ki cümleyi okurken aslında neyi tartıştığımızı unutarak neyi okuduğumuza kafa yorarken aynı hızla konudan uzaklaşarak ardımıza bile bakmadan gidebilelim. :buyucu:

4 Beğeni

Harika bir yöntem( :rofl: :rofl: :rofl:)

2 Beğeni

10 Beğeni

Biraz kaba olacak ama bir söz vardır; Ayının kırk hikayesi olurmuş, kırkıda ahlat üstüne. Ben de soruyorum, Kim Stanley Robinson’un Mars üçlemesinin ilk kitabı yayınlandı ve okumam için gözümün içine bakıyor. Ben de her defasında diğer kardeşlerin olmadan olmaz" diyorum. Sahi Yeşil Mars ve Mavi Mars ne zaman gelecek. Saygılarımla…

9 Beğeni

Diğer kitaplar ne oldu diye soracak olursak burası iyice kalabalıklaşır. :smiley: İthaki BKK serisinde serileri biraz yavaş basıyor. İrbis forumdan ayrılmamış olsaydı birçok soruya hızlıca cevap bulabilirdik.

2 Beğeni

Kızıl Mars devamı 2021’den önce gelmeyecekmiş. Seri tamamlanacakmış. Kitaplar çok teknik detaylı olduğu için çevirisi çok zor dedi. 8 ay sürüyormuş çeviriler en az.

13 Beğeni
  1. Kitabın eksikliği ile
    https://www.ilknokta.com/bilimkurgu-klasikleri-51-kitap-takim.htm
8 Beğeni

Şu seride Frederik Pohl basılmamış olmaması ne büyük eksiklik…

Güya basılacaktı. Pohl yerine ne varsa doldurdular.

2 Beğeni

İthaki, devam eden bir Bilimkurgu klasikleri serisi olduğunu unuttu galiba. :joy:

20 Beğeni

Ya da ne kadar zam yapsak diye tartışıyorlar

32 Beğeni

Ray Bradbury’nin basılacak kitabı kalmadığı için seriyi bitirme kararı almış da olabilirler. Yayınevinin kapanmasına kadar gider bu durum. Bekleyip göreceğiz…

45 Beğeni

Şu günlerde bilimkurgu temalı dizi film vb. çıkmadığı için seriyi durdurma kararı almışlar xD

41 Beğeni

@JrThoth @Leingrad @noronikkirbac Ben de laf sokayım diyecektim de konu bırakmamışsınız :smiley:

18 Beğeni

Diğerlerini bitirmeden başlayacak yeni bir seri arıyorlardır belki :hanci: Bu da sizin için olsun :grinning:

28 Beğeni

Diğerlerini bitirmeden başlayacak yeni bir seri arıyorlardır belki.
(@JrThoth eyvallah hocam :d)

19 Beğeni

Ana görevleri bir kenara bırakıp nerede yan görev varsa hepsini yapmaya çalışan oyuncu gibisin İthaki…
(Laf sokma zincirini devam ettirebildim mi? :joy: :joy:)

35 Beğeni

Dune’dan sonra ilk defa seri içerisindeki bir kitabın devam kitabını(Uzlaştırıcının Pençesi) çıkardıkları için afallamış da olabilirler.
Bünyelerine ters gelmiştir.

36 Beğeni

Belki de telifsiz bilimkurgu kitabı kalmamıştır :frowning:

32 Beğeni

Arkadaşlar, ben baktım. Ölmüş. Vurmayın daha:)

23 Beğeni