Bilimkurgu Klasikleri Dizisi (İthaki Yayınları)

Yazarın kendi ağzından

@ElijahBaley yazarın konuşmasını çok kırık bir dille çevirmişler. Bilimkurgu kulübüne yakıştıramadım :sweat_smile:

3 Beğeni

Çok iyi oldu bu çıktı aldım hemen emeğinize sağlık :slight_smile:

1 Beğeni

Benim de aynı şekilde bir listem var. Serilerin durumu kısmını sizin listeden kendime aktardım. Çok faydalı oldu benim için. En azından okuma sırası geldiğinde seri hikaye bazlı romanları diğer kitapları çıkmadan okumam.

1 Beğeni

Şimdi Kitapyurdu indirimini görünce bi bakınayım dedim. Bu seriden tam 40 kitap almışım ama son kitaplara baktığımda, Dune ve Orweller’i saymazsak çok ilgimi çeken eserler çıkmamaya başladı. Bilimkurgu çok sevmeme rağmen… Goodreads’e bakınca da 1000-2000 oylamalı veya düşük puanlı eserlerin basıldığına dikkat ettim. Acaba serinin kalitesinde bir düşüş mü var yoksa Goodreads gibi mecraları çok dikkate alarak ben mi hata ediyorum?

Aslında değişen bir şey yok. Serinin kalitesi birkaç kitap dışında zaten berbattı.
Seri başladığında döviz krizi olmamıştı nispeten ucuzdu ve kitaplar elimizde parçalanmıyordu.
O yüzden alıyorduk.
Kızıl Mars’a kadar bütün seri ben de var. Hepsini de okudum. Bence yüzde altmışı çöp.

5 Beğeni
34 Beğeni

Gene Wolfe bekliyorduk nisanda. Şu an ben nötrüm. Bu kitaba sevindim, Cezalandırıcı gelmediği için üzüldüm.

5 Beğeni

Novellalarıde bu serinin içine aldıklarına göre seri sonsuza gider artık.

1 Beğeni

Houston, Houston Beni Anlıyor Musun? olsaydı kitap ismi daha iyi çeviri olurdu. Neyse. Her şeyi de eleştiriyorum.

1 Beğeni

Bundan öncekiler de novel değil miydi? Bunun ne farkı var?

1 Beğeni

Bilimkurgu klasiklerinden çok kitap okumadım ama bunu çok merak ettim açıkcası. Hem konusu hem de kapağı çok hoşuma gitti. :heart_eyes:

1 Beğeni

Novella demek istedi herhalde.

7 Beğeni

Açıkcası bu seriyi takip etmeyi bıraktım. İthaki bu serilerde iyi iş var deyip artık her aya bir seri başlatıyor. Verilecek parayı geçtim kalite de düştükçe düşüyor.

8 Beğeni

Ben de aynı şekilde. Dune Sapkınları çıktı serinin büyüsü bozuldu gibi oldu.

Kızıl Mars’ta yaşadığım dağılma sorunu ile ben de ayrıldım bu seriden. Dune ve Çocukluğun Sonu kitapları hariç yeni eser almayı düşünmüyorum.

Ben de dune tamamlayıp bıraktım, sadece kapakları güzel yaparak, yazım hatalarıyla dolu ve devamının gelip gelmeyeceği belli olmayan kitapları almam

2 Beğeni

Doğrusu benim BK serisinin tüm kitaplarını almak gibi bir kaygım, hedefim yok. En son Dune Sapkınları’nı aldım sanırım. Ondan sonra çıkan kitapları aldım mı, tam anımsamıyorum ama almadım sanırım. Eski kitaplardan birkaç tane alacağım var, %50 indirim denk gelirse onları alırım.

3 Beğeni

Aynen. 2001: Bir Uzay Destanı, İşkencecinin Gölgesi, Kızıl Mars bunların devamları dışında dönmem seriye. Dune neyse ki bitti de kurtulduk.

4 Beğeni

35 Beğeni

Yanlış yaptılar. Bu kitabın “Asimov Kitaplığı” serisinde olması gerekiyordu.

9 Beğeni