Bilimkurgu Klasikleri Dizisi (İthaki Yayınları)

Zamyatin-Biz diyerek son bir tahminde bulunuyorum. :slight_smile:

1 Beğeni

Keşke ya keşke. Biz’in ithaki baskısını okumuştum ama çok hata vardı. Çeviri ve editörlük açısından elden geçirilip güzel bir kapakla çıkartsalar tekrar okumak isterim zira benim için 1984 ve CYD den daha etkileyiciydi.

2 Beğeni

Şimdi olmasa da seneye bir şey gelebilir. 100. Yılı oluyor.

2 Beğeni

Yeni Bilim Kurgu Klasiği - 45
"Kızıl Mars - Kim Stanley Robinson"

32 Beğeni

Şu kapağın şıklığına bak. Benim çok hoşuma gitti.

5 Beğeni

Mars üçlemesini bu diziye eklemeleri harikulade olmuş. Umarım Space Odyssey ve Dune serileri de tamamlanır ve Sprawl, Culture, Heechee gibi seriler de eklenir.

7 Beğeni

Ve 2020’de ancak 2. kitabı çıkarmış. :roll_eyes:

1 Beğeni

Bir Uzay Destanı’nın 2. kitabı bu yıl içinde gelecek denmişti.

2 Beğeni

Rama serisinin bilimkurgu klasiklerine katılma ihtimali var mı?

1 Beğeni

Bilimkurgu serisi toplam 50 kitap olmayacak mıydı? Şu an 45 oldu üçleme tamamlanırsa 47, Postacı 48, Dune’un son 2 kitabı 50.

Olay bu şekilde mi?

Bilen var mı? :exploding_head:

1 Beğeni

50 kitapta bitecek diye bir açıklama hiç yapılmadı bildiğim kadarıyla.

3 Beğeni

50 kitap olacak denilmedi. Belki ilk 50 kitap için planlarımız şöyle diye konuşulmuştur, aklınızda öyle kalmıştır.

3 Beğeni

50 kitap büyük bir kitap, özel bir kitap olacak gibi konuşmalar oldu. Beklentimiz büyük, Zaman çarkını tek cilt basmazlarsa benim için hayal kırıklığı :joy::joy::joy:

10 Beğeni

Zaman Çarkı tek cilt deyince aklıma TLC’deki program geldi ya :s

6 Beğeni

Açılınca çift kişilik yatağa da dönüşürse muhteşem.

14 Beğeni

Program hangisi bilemedim, Şarkıcı Madonna ile Kürk Mantolu Madonna olayı mı?

1 Beğeni

Ağır Yaşamlar’dı sanırım. Niye geldi bilmiyorum ya. Okur okumaz gözümde canlandı. Allah affetsin.

1 Beğeni

Muhtemelen öyle oldu, bir 50 kalmış aklımda. 50’nin son olmaması sevindirici :slight_smile:

1 Beğeni

Şu an BKK’nin kapanış sayısı ve kapanış kitabı belli ama bu sayı 50 değil.

11 Beğeni

Keşke torunlarınıza bayrağı devredeceğiniz kadar devam edebilseniz. Birkaç dekadın ardından telifler düştükçe şu ankinden daha da muazzam bir diziye dönüşebilirdi. :heart_eyes:

1 Beğeni