Bilimkurgu Klasikleri Dizisi (İthaki Yayınları)

@Agape hanım, size tesadüf etmişken bir şey sormak isterim. Dr veya İdefix’te 200 veya 250 tl hediye çeki alabiliyor muyuz? Alınabiliyorsa, kaç tl indirimi var? Teşekkür ederim :blush:

1 Beğeni

Bildiğim kadarıyla her iki sitede de 25, 50, 100 ve 250 Hediye Kartı seçenekleri var. 200 yok diye biliyorum. :slight_smile: İndirim ise dönem dönem değişiyor. Bazen 100 tlye 20 veya 15 tl indirim oluyor özel bankalar aracılığı ile fakat standart olarak 100/10 ve 250/25 indirimini bulabilirsin. Picodi sitesinde genelde her ay yenilenen indirim kuponları mevcut oluyor. Eğer yoksa forumdaki “Kitap fırsat/kampanya alanı” başlığında sorduğunda mutlaka birisinde bulabilirsin.

2 Beğeni
9 Beğeni

Evet serinin 46. kitabı için tahminleri olan var mıdır acaba

Dune serisi devam kitapları diye yazıp totem yapayım.

15 Beğeni

Bir Dune’de ben yazayım nickinizden totem gücünü kuvvetlendirelim.

4 Beğeni

sanırım kitabın adının sonunda soru işareti olacak o yüzden dune beklentimi bir iki ay ertelemiştim ben ama ithaki bir sürpriz yapar belki beklemedeyiz

1 Beğeni

Kızıl Mars’tan sonra ince bir kitap gelsin, inşallah Houston çıkar. Türkiye’den sonra ben de krize girdim ithaki yüzünden. :slight_smile:

2 Beğeni

Hangi kitap olduğu belli oldu yani :D?

Mars üçlemesinin diğer kitapları.

NOT: Umarım geriden gelmiyorumdur. :smiley: :smiley:

17 Beğeni

Bir ay önce kapaklar ortaya çıkmıştı. :smile:

2 Beğeni

Hocam biz Mars’a çıktık siz hala Ay’a mekik yolluyorsunuz.

6 Beğeni

Benim bu Mars serisi ile ilgili merak ettiğim şey Marslılar adındaki 400 sayfayı aşan devam kitabı sayılabilecek eseri de diziye ekleyip eklemeyecekleri.

2 Beğeni

O kadar vakit geçirdim forumda hiç görmedim bu fotoğrafı nedense. :smiley: Facebook’ta ise daha bugün gördüm. :smiley: :smiley:

1 Beğeni

Bilim kurgu okumaya başlayacak birine bu seriden hangi kitapları önerirsiniz?

Maymunlar Gezegeni, Çocukluğun Sonu, Frankenstein ve Ben, Robot kitaplarını bu seriden başlangıç için önerebilirim. Seri dışı soracak olursanız, tavsiyem Jules Verne’nin Dünya’dan Ay’a kitabı olacaktır.

4 Beğeni

Teşekkürler :slight_smile:

1 Beğeni

İthaki serisinde mi bunlar?

@AeroKnight-sama evet haklısınız bir an boş bulunup yazmıştım. Sildim şimdi.
@Son.of.Yona Kaplan Kaplan, Sürgün Gezegeni , Ay zalim bir sevgilidir ve Uzayda Piknik’i önerebilirim

1 Beğeni

Hiç bilimkurgu okumamış biri için en eski klasikleri okumak iyi olur bence çünkü bu kitaplar belirli bir seviyeye kadar okuma yapmış kişiler için o kadar da etkileyici olmuyor. O kitaplardan yapılmış esinlenmeler ve o fikirleri daha ileri götürdüğü için meh dedirtebiliyor. O yüzden seriden okuyacaksan H.G. Wells’den başla, Zaman Makinesi, Dünyalar Savaşı vs.
Tabi bununla başlangıç yaptıktan sonra(veya önce farketmez illaki bunlarla başlanacak diye bir şey yok) Asimov’dan Sonsuzluğun Sonu ve Scalzi’den Yaşlı Adamın Savaşı tavsiye olunur(Bu serinin dışındadır). Bu ikincisi bir serinin ilk kitabı ama gene de rahat okunur güzel bir bilimkurgudur.

2 Beğeni