İthaki Yayınları Bilimkurgu Klasikleri Dizisi

O kadar vakit geçirdim forumda hiç görmedim bu fotoğrafı nedense. :smiley: Facebook’ta ise daha bugün gördüm. :smiley: :smiley:

1 Like

Bilim kurgu okumaya başlayacak birine bu seriden hangi kitapları önerirsiniz?

Maymunlar Gezegeni, Çocukluğun Sonu, Frankenstein ve Ben, Robot kitaplarını bu seriden başlangıç için önerebilirim. Seri dışı soracak olursanız, tavsiyem Jules Verne’nin Dünya’dan Ay’a kitabı olacaktır.

4 Likes

Teşekkürler :slight_smile:

1 Like

İthaki serisinde mi bunlar?

@AeroKnight-sama evet haklısınız bir an boş bulunup yazmıştım. Sildim şimdi.
@Son.of.Yona Kaplan Kaplan, Sürgün Gezegeni , Ay zalim bir sevgilidir ve Uzayda Piknik’i önerebilirim

1 Like

Hiç bilimkurgu okumamış biri için en eski klasikleri okumak iyi olur bence çünkü bu kitaplar belirli bir seviyeye kadar okuma yapmış kişiler için o kadar da etkileyici olmuyor. O kitaplardan yapılmış esinlenmeler ve o fikirleri daha ileri götürdüğü için meh dedirtebiliyor. O yüzden seriden okuyacaksan H.G. Wells’den başla, Zaman Makinesi, Dünyalar Savaşı vs.
Tabi bununla başlangıç yaptıktan sonra(veya önce farketmez illaki bunlarla başlanacak diye bir şey yok) Asimov’dan Sonsuzluğun Sonu ve Scalzi’den Yaşlı Adamın Savaşı tavsiye olunur(Bu serinin dışındadır). Bu ikincisi bir serinin ilk kitabı ama gene de rahat okunur güzel bir bilimkurgudur.

2 Likes

Ben annemi Su Adamı’nı okutarak başlatmıştım. Sonra Asimov’dan ilerledik. Çılgını olmadı ama sonuç olarak önyargısını giderebildim diye teselli ediyorum kendimi. Bir de “Neden bunlara tüm paranı yatırıyorsun?” baskısından kurtuldum.

12 Likes

Hepinize teşekkür ederim :slight_smile:

Teşekkür ederim :slight_smile:

Merhaba burada yeniyim bu serideki yenilmez kitabini nasıl buldunuz okumayı düşünüyorum

“buldunuz” derken galiba nereden satın aldınız demek istememiş, “Kitabı okuduysanız önerir misiniz?” demek istemiş. :slight_smile:

Nasıl buldunuz demesi benim de önce aklıma nereden satın aldınızı getirdi :slight_smile:

5 Likes

Aynen jeton düşünce sildim zaten :joy::joy:

4 Likes

Evet cümle biraz garip olmuş kusura bakmayın :grinning:

4 Likes

Lem’in başyapıtlarından biri. Yıllar önce İletişim baskısından okumuş ve diğer Lem eserlerinde olduğu gibi hayran kalmıştım. Herkesin sevebileceği ve kolay okunabilir bir tarzda değil ama ben yine de tavsiye ediyorum. Bilimkurgu camiasının önde gelen yazarlarını okuduysan zaten zorlamayacaktır. :slight_smile:

6 Likes

Cevabınız için teşekkür ederim kitabı sipariş ettim okumak için sabırsızlanıyorum :+1:t2:

Çok güzel buldum :sweat_smile: Bir oturuşta bitirmiştim çok akıcı, yer yer ürkünç bir kitap. Okuyun ben tavsiye ederim. Seriye ya da türe yeni başlıyorsanız da okumanız için oldukça uygun.

4 Likes

yorumun için teşekkür ederim pazartesi günü bir aksilik olmazsa başlayacağım kitaba :slightly_smiling_face:

28 Likes

? işareti belki anlamına geliyor olabilir. Daha önce yayınevi yetkilisi bu kitabı 40-50 arası bir yere sıkıştıracaklarını söylemişti.

1 Like