Bilimkurgu Klasikleri Dizisi (İthaki Yayınları)

Ben annemi Su Adamı’nı okutarak başlatmıştım. Sonra Asimov’dan ilerledik. Çılgını olmadı ama sonuç olarak önyargısını giderebildim diye teselli ediyorum kendimi. Bir de “Neden bunlara tüm paranı yatırıyorsun?” baskısından kurtuldum.

12 Beğeni

Hepinize teşekkür ederim :slight_smile:

Teşekkür ederim :slight_smile:

Merhaba burada yeniyim bu serideki yenilmez kitabini nasıl buldunuz okumayı düşünüyorum

“buldunuz” derken galiba nereden satın aldınız demek istememiş, “Kitabı okuduysanız önerir misiniz?” demek istemiş. :slight_smile:

Nasıl buldunuz demesi benim de önce aklıma nereden satın aldınızı getirdi :slight_smile:

5 Beğeni

Aynen jeton düşünce sildim zaten :joy::joy:

4 Beğeni

Evet cümle biraz garip olmuş kusura bakmayın :grinning:

4 Beğeni

Lem’in başyapıtlarından biri. Yıllar önce İletişim baskısından okumuş ve diğer Lem eserlerinde olduğu gibi hayran kalmıştım. Herkesin sevebileceği ve kolay okunabilir bir tarzda değil ama ben yine de tavsiye ediyorum. Bilimkurgu camiasının önde gelen yazarlarını okuduysan zaten zorlamayacaktır. :slight_smile:

7 Beğeni

Cevabınız için teşekkür ederim kitabı sipariş ettim okumak için sabırsızlanıyorum :+1:t2:

Çok güzel buldum :sweat_smile: Bir oturuşta bitirmiştim çok akıcı, yer yer ürkünç bir kitap. Okuyun ben tavsiye ederim. Seriye ya da türe yeni başlıyorsanız da okumanız için oldukça uygun.

5 Beğeni

yorumun için teşekkür ederim pazartesi günü bir aksilik olmazsa başlayacağım kitaba :slightly_smiling_face:

28 Beğeni

? işareti belki anlamına geliyor olabilir. Daha önce yayınevi yetkilisi bu kitabı 40-50 arası bir yere sıkıştıracaklarını söylemişti.

1 Beğeni

Kapak yine çok güzel. Renk seçimi de harika.

7 Beğeni

O listeden 2 tanesini falan oradaki sıraya göre çıkarabildik. 46. kitabın çevirisinin şimdiye bitmesini bekliyorduk ama bitmedi. Yerine başka bir kitap koyduk biz de. Yıl sonuna geldiğimizde, plandaki kitaplarla bastığımız kitaplar arasında muhtemelen %75’lik bir benzerlik olacak.

Edit: Şimdi baktım da 41 ve 45. kitaplar yerinde. Akraba da 44 numaraymış ama öne çekip 43’te basmışız. Andromeda Nebulası ve Kumsalda ise listede bile değiller. Postacı da öyle. Şimdiden 3 kitaplık bir sapma var yani. Bu, tam beklediğimiz oranda bir sapma.

22 Beğeni

Peki Dune için daha çok bekler miyiz?

3 Beğeni

Çevirmenden gelir gelmez çıkacak. Biz de sizin kadar bekliyoruz.

18 Beğeni

Kindred tam karşılığı Akraba galiba, kitabı henüz okumadım ama Yakın olarak basılmasının nedeni içerikle ilgili veya tam karşılık olarak Akraba uygun olmuyor düşüncesiyle mi oldu.

2 Beğeni

Emre bey 5 gün önce soru hattında Dune için şöyle bir yorumda bulunmuştunuz;

Yukarıda yazanı mı yoksa 5 gün öncekini mi dikkate almalıyız ?

Düzeltme: sanırım cevap verdiğiniz arkadaşa espirili bir cevap vermişsiniz.

Yok yaw orda bana kızıyor,daha kitap çeviride.:slight_smile:

9 Beğeni