İthaki Yayınları Bilimkurgu Klasikleri Dizisi

Cevabınız için teşekkür ederim kitabı sipariş ettim okumak için sabırsızlanıyorum :+1:t2:

Çok güzel buldum :sweat_smile: Bir oturuşta bitirmiştim çok akıcı, yer yer ürkünç bir kitap. Okuyun ben tavsiye ederim. Seriye ya da türe yeni başlıyorsanız da okumanız için oldukça uygun.

4 Likes

yorumun için teşekkür ederim pazartesi günü bir aksilik olmazsa başlayacağım kitaba :slightly_smiling_face:

28 Likes

? işareti belki anlamına geliyor olabilir. Daha önce yayınevi yetkilisi bu kitabı 40-50 arası bir yere sıkıştıracaklarını söylemişti.

1 Like

Kapak yine çok güzel. Renk seçimi de harika.

7 Likes

O listeden 2 tanesini falan oradaki sıraya göre çıkarabildik. 46. kitabın çevirisinin şimdiye bitmesini bekliyorduk ama bitmedi. Yerine başka bir kitap koyduk biz de. Yıl sonuna geldiğimizde, plandaki kitaplarla bastığımız kitaplar arasında muhtemelen %75’lik bir benzerlik olacak.

Edit: Şimdi baktım da 41 ve 45. kitaplar yerinde. Akraba da 44 numaraymış ama öne çekip 43’te basmışız. Andromeda Nebulası ve Kumsalda ise listede bile değiller. Postacı da öyle. Şimdiden 3 kitaplık bir sapma var yani. Bu, tam beklediğimiz oranda bir sapma.

22 Likes

Peki Dune için daha çok bekler miyiz?

3 Likes

Çevirmenden gelir gelmez çıkacak. Biz de sizin kadar bekliyoruz.

18 Likes

Kindred tam karşılığı Akraba galiba, kitabı henüz okumadım ama Yakın olarak basılmasının nedeni içerikle ilgili veya tam karşılık olarak Akraba uygun olmuyor düşüncesiyle mi oldu.

2 Likes

Emre bey 5 gün önce soru hattında Dune için şöyle bir yorumda bulunmuştunuz;

Yukarıda yazanı mı yoksa 5 gün öncekini mi dikkate almalıyız ?

Düzeltme: sanırım cevap verdiğiniz arkadaşa espirili bir cevap vermişsiniz.

Yok yaw orda bana kızıyor,daha kitap çeviride.:slight_smile:

9 Likes

Yorumunu okuyup okuyup güldüm ahahahzjjxjf

1 Like

Aynen bende bana verilen cevaba çok gülmüştüm.:slight_smile:

Yine iyi dayanıyor İrbis hakkını yemeyin, 3 soruda bir aynı şeylerin sorulmasına

10 Likes

Evet, eski listeye bakınca Akraba yazıvermişim. Yakın çevirmenin tercihi. Akraba, Kindred’ın anlamını kısıtlıyor. Yakın ise hem anlam olarak karşılık veriyor, hem de tematik olarak daha kapsayıcı bir karşılık oldu.

Hangisine inanacağınız size kalmış. :slight_smile:

8 Likes
14 Likes
8 Likes

Listeden sapan eserleri 50-60 arasında mı göreceğiz?

2 Likes

Evet, yüksek ihtimal öyle olur.

5 Likes