Bilimkurgu Klasikleri Dizisi (İthaki Yayınları)

Çıktığı gibi alıp okuyacağım. Önceki basımını tükendiği için edinememiştim.

2 Beğeni

Şimdi buldun bunuyosun diyeceksiniz ama son zamanlarda bradbury’e fazla ağırlık verilmedi mi ya?

3 Beğeni

Bu daha 3. Kitabı muhtemelen daha çıkacaktır. Ona bakacak olursak başlarda da Dune ağırlıklı çıkıyoru şimdi devam kitaplarını bekliyoruz. Seride daha çok kitap için yer var 50. kitap bile belli olmuşken biz sadece seriye yeni kitaplar gelsin yeterki çıksın demek düşer. Ama düşüncenede saygı duyyorum ve haklısında :wink::wink::wink:

3 Beğeni

4 :smile:

Resimli Adam
Fahrenheit 451
Yakma Zevki
Mars Yıllıkları.

Ben gayet memnunum Bradbury kitaplarının seriye taşınmasından.

Adı üstünde “Bilimkurgu Klasikleri”. Bu seri tamamlandığında yıllar sonra dönüp baktığımızda bütün klasik eserleri içinde görmeyi arzularız.

Asimov kitaplarının seri dışında olması da beni aynı ölçüde üzüyor mesela. Elbette her kitabı koyulmaz ama özellikle Vakıf’ın yer alması gerekirdi. Tekil kitapları da yine aynı şekilde burada yer alsaydı keşke. Dune klasik de Vakıf değil mi mesela? Bu ayrım hoş olmadı bence. Koleksiyonerler için bir iki baskı seri içinde basılsa sonra tekrar Asimov Kitaplığı’ndan devam etse harika olur.

Tabii bu benim görüşüm ve isteğim. Herkes aynı şekilde düşünmek zorunda değil.

5 Beğeni

Sanırım Dune klasik ama Vakıf değil bakışından çok şu yüzden öyle yapıldı: Frank Herbert’ın Dune dışında basmayı düşündükleri kitabı olmayabilir veya 1 2 tane olabilir ama Asimov yazdıkça yazmış :smiley: Ve ben Asimov kitaplığının ayrı olmasına biraz seviniyorum çünkü bir ay içinde Vakıf kitabı çıkarken aynı zamanda bilimkurgu klasiklerinden de bir kitap görebiliyoruz, mutlu ediyor beni bu durum :slight_smile:

5 Beğeni

Bende bilmiyorum. Daha önce paylaşılan bilgi var

3 Beğeni

Kapak yine çok güzel. Gölgeye dikkat :upside_down_face: Güzel bir ayrıntı :+1:

4 Beğeni

Mesajı silmeye karar verdim.

3 Beğeni

Bildiğin korsan yayın yapıyorsun şuandabence.O kitapların telif hakları kolay alınmıyordur.Zaten ikinci baskıya bile izin verilmemiş.Belkide sırf bu yüzden.Az emeğe saygı karar sizin tabiki.

1 Beğeni

Mars Yıllıkları zaten İthaki çevirisi ve İthaki basımı olarak vardı ki pembe temalı mars görselli bir kapağı var hatta, bilim kurgu klasiklerine yeni bir şey koyabilirdiniz bence.

2 Beğeni

Kitapların bi kısmını zaten eskiden İthaki basıyordu. Yeni baskıları seriye dahil ediyorlar.Seri daha hızlı ilerliyor bu şekilde.Benim gibi okumayan bir sürü kişi var

7 Beğeni

Ben 38. kitabı tahmin etmişim sayılmaz mı? Denemeye değerdi.

9 Beğeni

Şu konuya bakıp bakıp Yüzyılın En İyi Bilim Kurgu Öykülerine ağlıyorum. Gören duyan haber alan var mı bu kitap ile ilgili?

2 Beğeni

Basılmıyacak denilmişti.

1 Beğeni

İthaki yetkili kesin bir şekilde yasal sorunlardan dolayı ikinci baskısı olmayacağını söylemişti. Sahaflardan bakmak dışında bir seçeneğiniz yok maalesef. Belki ekitap olarak vardır, bilemiyorum.

Sanki uzunca süredir bilimkurgu klasikleri bahsi geçmiyor. Acaba ufukta var mıdır 39.kitapla ilgili bir gelişme ? :eyes:

1 Beğeni

Halbuki daha üç hafta önce çıktı Mars Yıllıkları.

10 Beğeni

Üç hafta bize sanki çok uzun gibi geldi :joy::joy::joy: Böyle sessiz sessiz durduktan sonra bir bomba olur mu acaba :slight_smile:

6 Beğeni

Kendi gelmese de haberi geliyordu,bizi heyecanlandırıyordu :sweat_smile:

2 Beğeni

Olur, daha dün yeni kitabın kapağının çalışmalarına başladık. Öte yandan bir sonraki kitap için üç aday var şu an. Biz bile yüzde yüz hangi kitap olacağını bilemiyoruz. Ama ekim başında çıkacak.

18 Beğeni