İthaki Yayınları Bilimkurgu Serisi

(Hazal Çamur) #304

Konudan biraz alakasız bir şey diyeceğim.

Arkadaşlar, bu birbirinizle olan yarışınız sayesinde anında haber alıyoruz. Şahsen konuyu takip eden biri olarak durumdan çok memnunum :slight_smile: İthaki hikayelerini Instagram’da takip ediyor olsam da arada kaçırdıklarım oluyor. Sonra hemen foruma giriyorum, açığı kapatıyorum.

Ellerinize, hırsınıza sağlık :grin:

(Barışcan Bozkurt) #305

Çıktığı gibi alıp okuyacağım. Önceki basımını tükendiği için edinememiştim.

(Arda) #306

Şimdi buldun bunuyosun diyeceksiniz ama son zamanlarda bradbury’e fazla ağırlık verilmedi mi ya?

(Serhat) #307

Bu daha 3. Kitabı muhtemelen daha çıkacaktır. Ona bakacak olursak başlarda da Dune ağırlıklı çıkıyoru şimdi devam kitaplarını bekliyoruz. Seride daha çok kitap için yer var 50. kitap bile belli olmuşken biz sadece seriye yeni kitaplar gelsin yeterki çıksın demek düşer. Ama düşüncenede saygı duyyorum ve haklısında :wink::wink::wink:

(Bahri Doğukan Şahin) #308

4 :smile:

Resimli Adam
Fahrenheit 451
Yakma Zevki
Mars Yıllıkları.

Ben gayet memnunum Bradbury kitaplarının seriye taşınmasından.

Adı üstünde “Bilimkurgu Klasikleri”. Bu seri tamamlandığında yıllar sonra dönüp baktığımızda bütün klasik eserleri içinde görmeyi arzularız.

Asimov kitaplarının seri dışında olması da beni aynı ölçüde üzüyor mesela. Elbette her kitabı koyulmaz ama özellikle Vakıf’ın yer alması gerekirdi. Tekil kitapları da yine aynı şekilde burada yer alsaydı keşke. Dune klasik de Vakıf değil mi mesela? Bu ayrım hoş olmadı bence. Koleksiyonerler için bir iki baskı seri içinde basılsa sonra tekrar Asimov Kitaplığı’ndan devam etse harika olur.

Tabii bu benim görüşüm ve isteğim. Herkes aynı şekilde düşünmek zorunda değil.

1. kitap nedir hocam ?

(Buğra) #310

Sanırım Dune klasik ama Vakıf değil bakışından çok şu yüzden öyle yapıldı: Frank Herbert’ın Dune dışında basmayı düşündükleri kitabı olmayabilir veya 1 2 tane olabilir ama Asimov yazdıkça yazmış :smiley: Ve ben Asimov kitaplığının ayrı olmasına biraz seviniyorum çünkü bir ay içinde Vakıf kitabı çıkarken aynı zamanda bilimkurgu klasiklerinden de bir kitap görebiliyoruz, mutlu ediyor beni bu durum :slight_smile:

(Serhat) #311

Bende bilmiyorum. Daha önce paylaşılan bilgi var

Kapak yine çok güzel. Gölgeye dikkat :upside_down_face: Güzel bir ayrıntı :+1:

(İsmail Şahin) #313

Mesajı silmeye karar verdim.

(kimyager_ferhat gürdoğan) #314

Bildiğin korsan yayın yapıyorsun şuandabence.O kitapların telif hakları kolay alınmıyordur.Zaten ikinci baskıya bile izin verilmemiş.Belkide sırf bu yüzden.Az emeğe saygı karar sizin tabiki.

(Kaan Aşkın) #315

Kaldırmalısın bence bu postu İsmail. Hak ihlaline girer bu durum. Bizi kitaptan mahrum bırakabilir hatta. Lütfen arkadaşınla da iletişime geç.

Mars Yıllıkları zaten İthaki çevirisi ve İthaki basımı olarak vardı ki pembe temalı mars görselli bir kapağı var hatta, bilim kurgu klasiklerine yeni bir şey koyabilirdiniz bence.

(Tugay Türkyılmaz) #317

Hiçbir stokta yoktu. 6 ay önce bu kitaptan haberim oldu ve 6 aydır yeniden basılmasını bekliyordum. Gayet yerinde bir karar yeniden basılması

(kimyager_ferhat gürdoğan) #318

Kitapların bi kısmını zaten eskiden İthaki basıyordu. Yeni baskıları seriye dahil ediyorlar.Seri daha hızlı ilerliyor bu şekilde.Benim gibi okumayan bir sürü kişi var

(Boş İnsan) #319

Ben 38. kitabı tahmin etmişim sayılmaz mı? Denemeye değerdi.

(Burak Eryılmaz) #320

Şu konuya bakıp bakıp Yüzyılın En İyi Bilim Kurgu Öykülerine ağlıyorum. Gören duyan haber alan var mı bu kitap ile ilgili?

(Kaan Aşkın) #321

Ben ümidi kestim ve Çarşamba günü 175₺ vererek sahaftan aldım.

(Emre ) #322

Basılmıyacak denilmişti.

(Tansel Diplikaya) #323

İthaki yetkili kesin bir şekilde yasal sorunlardan dolayı ikinci baskısı olmayacağını söylemişti. Sahaflardan bakmak dışında bir seçeneğiniz yok maalesef. Belki ekitap olarak vardır, bilemiyorum.