İthaki Yayınları Bilimkurgu Serisi

Söz konusu İthaki olunca insan sepete hangisini atacağını şaşırıyor :smiley:

(Emre Aygün) #387

Şimdilik böyle bir planımız yok. Dizide olmasını istediğimiz kitap buydu. Klasik olan kitap da bu.

Telifsiz bu kitaplar.

Planlı. Türkiyede Heinlein’a yeteri kadar değer verilmediğini gördük. Biz de serinin dönüm noktalarını Heinlein yapalım dedik.

1. kitap Heinlein değil tabii ki. 50. kitaba Heinlein koyacak olsaydık, Yaban Diyarlarda Yabancı’yı koyardık. Neyse, ben de kapağı 3 saat önce gördüm. Acayip güzel oldu bu da.

Bir sonraki Dune kitabına biraz daha var.

Biz - Yevgeni Zamyatin Kitabı gelir mi gelirse ne zaman gelir?

(Hüseyin gök) #389

Uzaktan Kumandalı Kız , Yıkıma Giden Adam siperpunk tarzındaymış. Ben ithaki bilimkurgu kitaplarına biraz mesafeliyim ama bunların içinde bu siperpunk tarzında başka kitap varmı? okuyan ve kitapları toplayan arkadaşlar bilir diye buraya yazıyorum bu mesajı (ithaki yayınları bilimkurgu klasikleri içinde olan)

(Turgay) #390

Neuromancer var.Siberpunk olarak.Ayrıca türünün kült eserlerinden biri diye biliyorum.

(Hüseyin gök) #391

Ben ithaki bilimkurgu kitapları arasında olarak demek istemiştim. Neuromancer duymuştum ama baskısı yok sanırım

(Turgay) #392

Evet bulması zor biraz. Belki ilerde BK klasiklerin de görebiliriz.:wink:

(Ahyed) #393

Gelecekti söylemişlerdi ama ne zaman olur bilemeyiz demişlerdi.

( tansel) #394

Neuromancer 6.45 te değil miydi, başkasına mı geçti yoksa telifi?

Bilimkurgu Klasikleri 50. kitap için yazılı düşünceler…

(Heğkül Puğaro mode on) Bu diziye seri kitap koyulması durumu sorun yaratmıyor. Ancak daha önce başlatılmış bir serinin ardıl kitabı 50. kitap ruhuna uymayacaktır. 2001’i, Dune’u eledik.
Bu kitap üç büyüklerden birine ait olmalı. One shot bir yazarın 50. kitaba seçileceğini sanmıyorum. Üç büyüklere gelirsek, Heinlein’in asları gitti. Ayrıca Heinlein yetkili tarafından da oyundan çıkartıldı. Asimov’un seride bir kitabı var ancak Asimov kitapları kendi serisi içinde basılıyor ve “Ben Robot” için de sanki o seriye dahil edilmeliydi pişmanlığı seziliyor. Bilimkurgu Klasikleri’ne (her ne kadar Robot Serisi’nin ilk kitabı mevzumuza çok uysa da) başka Asimov kitabı girmeyecektir. (Heğkül Puğaro mode off)

Tahminimi üç büyüklerden, kimsenin cart curt edemeyeceği, uzun zamandır beklenen, yetkilinin bir vadede çıkacağını söylediği, karaborsa şampiyonlarından, klasikliğinden sual olunmayacak büyük bir serinin ilk kitabı ile sonlandırıyorum.

“Arthur C. Clarke, Rama’yla Buluşma”

Not: Plasem de “Frederic Pohl, Hiçi Destanı’nın ilk kitabı Çıkış Kapısı” olurdu ama Arthur C. Clarke ağır basar diyorum.

(Hüseyin gök) #396

Rama kendi başına bir seri eklenmesi büyük bir hata olur. bence ithaki böyle bir hata yapmaz. Ama başka bir arthur c clarke kitabı olabilir.

bu kitap neden eklendi onu bile daha çözemedim

(kimyager_ferhat gürdoğan) #397

Rama serisi zaten İthaki Yayınları’nda . Daha önce hiç çevrilmemiş bir kitap olacağı kesin.

(Hüseyin gök) #398

Neuromancer çıkarsa agzınız açık kalmasın :grin:

Çeviriler yenileniyor anladığım kadarıyla. Ben bu nottan “daha önce çevrilmiş bir kitap olacağı” anlamını çıkarmadım.

(Hüseyin gök) #400

Kafa yormaya deymez bence. Çeşit çok ve bulması inkansız gibi

(kimyager_ferhat gürdoğan) #401

Yok ya sanmam bence çıkınca herkezin ağzı açık kalacak. Beklenti çok büyük. Neuromancer çıkar söz ben alacağım sana o kitabı.

Verdiğim teklif dediği için dedim. Yoksa daha önce soruldu Rama serisini basacakmısınız diye? Bu açıklamadan aylar önce ileride diye söylediler şubatta

(emre) #402

https://www.abebooks.com/books/features/50-essential-science-fiction-books.shtml Bu listedeki kitaplardan biri olacaktır.

(Hüseyin gök) #403

https://www.abebooks.com/books/features/50-essential-science-fiction-books.shtml bu site de ipucu bulunabilir sanki

(Hüseyin gök) #404

Aynen bende tam o linki attım :grin::joy:

(emre) #405

Tövbe aklın yolu bir :robot: