Bilimkurgu Klasikleri Dizisi (İthaki Yayınları)

Kardeş sen daha ülkeyi terkermedin mi :joy::joy: ( şaka yapıyorum kızma)

3 Beğeni

Ben şuna benzer bir şey bekliyorum :slight_smile:

2 Beğeni

Buda bir seri kitabı 1 ve 2 diye gidiyor. Eee bunu basarlarsa millet 2 kitabıda isteyecek :grin:

1 Beğeni

Aga bunu ayrı basacaklardı önceki serisi gibi özel kapaklarıyla, ama yazık etmişler seriye katarak. Evet 4 kitap halinde ve bide özel edisyon basmışlardı efsane bir şekilde tabi bende yok piyasadada 300-400 TL.bir-uzay-efsanesi-ciltlic43ff040601dc153638245f3c88b3513

1 Beğeni

Ben tamamlanıp yeni özel edisyona kadar sabredecem ama diger kitaplarıda BK den çıkacak’sa önünde uzun yıllar var gibi

1 Beğeni

Malum 50. kitap büyük bir kitap olacak. O zamana kadar 9 kitap daha göreceğiz. Bu 9 kitap içinde olacağını düşündüğüm kitapları listeledim az önce. Kimisi forumda duyuruldu, kimisi yayımlanan kitapların dipnotlarında, kimisi de benim kendi tahminlerim.

Sırasız bir şekilde:

1. Dune Sapkınları - Frank Herbert
  2. Houston, Houston, Duyuyor musun? - James Tiptree, Jr.
  3. Biz - Yevgeni Zamyatin
  4. Ay’da İlk İnsanlar - H.G. Wells
  5. Son İnsan - Mary Shelley
  6. 2010 - Arthur C. Clarke (Gerçi hala bu konuda net bir bilgi yok ama benim tahminim çıkacağı yönünde)
  7. Küvette Bulunan Günce ya da Yıldızlardan Dönüş Stanislaw Lem (Lem kesin olacak, olmalı)
  8. İktidar Mahkumları - Arkadi & Boris Strugatski
  9. Leibowitz İçin Bir İlahi - Walter M. Miller Jr.

Yalnız benim listemde hiç sürpriz yok. :smile: İthaki kesin en az 2 bomba çıkarır bu süreçte.

6 Beğeni

Leibowitz’i diziye ekleme ihtimalleri mi varmış? :face_with_raised_eyebrow:

1 Beğeni

Benim tahminim öyle. Yokuştaki Salyangoz ve Bitmeyen Barış’ı da düşünüyordum mesela ama ikisinde de yanıldım.

Seriye en az 1 Wells daha geleceğini bu başlıkta duyurmuşlardı diye hatırlıyorum. Shelley ve Strugatski Kardeşler de öyle. 2010 ve devamından da emin değiliz ayrıca. Bakalım kaçı tutacak. :smile:

2 Beğeni

Arkadaşlar yememiş içmemiş, Bilimkurgu Klasikleri konuşmuşsunuz.

1. kitabı ofiste bulundurmuyoruz, bassanız da kitaplığımızda bulamazsınız.

Leibowitz seriye girecek, evet.

2001’in seriye dahil edilmesinin çok basit bir nedeni var. Çünkü 2001 bir bilimkurgu klasiği. Devam kitapları öyle çok mühim değil gözümüzde. Ama yapacağız merak etmeyin.

Öte yandan 50. kitabı tahmin edememişsiniz.

Belki en fazla yarı yarıya doğru. Yepyeni, beklenmedik ktiaplar koymasak bu kadar heyecanlanmazdık. Bazı ters köşelerimiz olacak.

12 Beğeni

Reis herhalde internet explorer kullanıyorsun.

10 Beğeni

Bitmeyen barış diziye eklenir mi ?

1 Beğeni

Forumda yeniyim kitabı da yeni gördüm. Daha önce eklendiyse kusura bakmayın :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

E hoşgeldiniz o zaman.Bu arada hatırlatayım ithaki yayınları soru hattında soru soracaksanız sormadan önce soru içerisinde arama yapmayı unutmayın.

3 Beğeni

Anladım, teşekkür ederim.

2 Beğeni

Gözüm hep halka dünya arıyor bu seride.

5 Beğeni
  1. kitap ön siparişe açıldı. Kapak yine muazzam. :clap::clap::clap:
14 Beğeni

:frowning: Kitabın çıkış tarihi ülkeden ayrılış tarihimden sonra. Yanımda götürmek isterdim bu güzelliği. :frowning:

5 Beğeni

siparişleri verdim içim rahatladı çok uzun zamandır kitapları bekletiyordum hepsi ithaki yayınlarından 16 kitap aldım :rofl::rofl:

3 Beğeni

Artemis’in yayınladığı çeviriyi kullanmalarına sevindim. Pek sevdiğim bir roman değildir ancak çevirisi gerçekten başarılıydı.

6 Beğeni

Işık Tanrısı ve bazı bilimkurgular yarın itibariyle yeni baskı yapıyor sanırım.

3 Beğeni