İthaki Yayınları Bilimkurgu Serisi

(Ahmet Boyraz) #406

Hyperion ve Cryptonomicon dikkatimi çekti. Olasılığı var mı sizce? :smiley:

(Hüseyin gök) #407

Hyperion seri benin bildigim ama tahmin etmek çok zor :joy:

(Ahyed) #408

Cryptonomicon’u geçen gün sordum. Baya baya 1200 sayfaya yakın bir kitap. Tercümesi çok zor bir kitap demişlerdi. 50 kitap olur mu bilmem ama bu olursa sürpriz olmaz zaten. Mükemmel bir kitap olduğu söyleniyor.

(Serhat) #409

Alican Saygı Ortanca’yı bence kaçırıp sorguya alalım.:joy::joy: Zorla söyletelim, yoksa kitabı basmayız filan diyelim. :joy::joy::joy: Öğrenmenin başka yolu yok çünkü

(kimyager_ferhat gürdoğan) #410

Bence organize olup ofisi ele geçirmek daha mantıklı :joy::joy::joy:

(Serhat) #411

Onu ben daha önce dillendirdim. @irbis organize olup tüm delilleri kaldırdıklarını söyledi. Gizli geçit filan vardır. :joy::joy:

(kimyager_ferhat gürdoğan) #412

Ya da yabancı ajansların hepsine mail atalım. Belki şu yayınevine verdik derler tekifleri. :joy:

(Kaan Aşkın) #413

Bu kadar speküle edip laf kalabalığı yaratmaya gerek yok yahu. Gidin, elinizdekileri okuyup bitirmeye bakın. Zamanınızı çarçur ediyorsunuz bu tahmin konusuyla, çıktığında okuyacaz işte. Amma şiiy yapıyonuz…

(kimyager_ferhat gürdoğan) #414

Kitap okumaya ara verdik. Az gırgır yapıyoruz kendimizce.

(Hüseyin gök) #415

Kardeş sen daha ülkeyi terkermedin mi :joy::joy: ( şaka yapıyorum kızma)

(Kaan Aşkın) #416

Edemiyorum ama hazırlık içerisindeyim. Dresden’den kart atarım.

(Oğuz Eren) #417

Ben şuna benzer bir şey bekliyorum :slight_smile:

(Hüseyin gök) #418

Buda bir seri kitabı 1 ve 2 diye gidiyor. Eee bunu basarlarsa millet 2 kitabıda isteyecek :grin:

(fatih çetin) #419

Bu serinin kalan 3 kitap daha var sanırım. Bir an önce gelse iyi olur hazır ilk kitabı edinmişken.

Bence 50. kitap için de bu kadar düşünmeye gerek yok. 40. kitap belli oldu. Bu hızda giderse 2019 Şubat-Mart gibi görürüz.

(Hüseyin gök) #420

Aga bunu ayrı basacaklardı önceki serisi gibi özel kapaklarıyla, ama yazık etmişler seriye katarak. Evet 4 kitap halinde ve bide özel edisyon basmışlardı efsane bir şekilde tabi bende yok piyasadada 300-400 TL.bir-uzay-efsanesi-ciltlic43ff040601dc153638245f3c88b3513

(fatih çetin) #421

Bu seriden çıkması sorun değil bence. Tamamlanması önemli olan.

(Hüseyin gök) #422

Ben tamamlanıp yeni özel edisyona kadar sabredecem ama diger kitaplarıda BK den çıkacak’sa önünde uzun yıllar var gibi

(Bahri Doğukan Şahin) #423

Malum 50. kitap büyük bir kitap olacak. O zamana kadar 9 kitap daha göreceğiz. Bu 9 kitap içinde olacağını düşündüğüm kitapları listeledim az önce. Kimisi forumda duyuruldu, kimisi yayımlanan kitapların dipnotlarında, kimisi de benim kendi tahminlerim.

Sırasız bir şekilde:

1. Dune Sapkınları - Frank Herbert
  2. Houston, Houston, Duyuyor musun? - James Tiptree, Jr.
  3. Biz - Yevgeni Zamyatin
  4. Ay’da İlk İnsanlar - H.G. Wells
  5. Son İnsan - Mary Shelley
  6. 2010 - Arthur C. Clarke (Gerçi hala bu konuda net bir bilgi yok ama benim tahminim çıkacağı yönünde)
  7. Küvette Bulunan Günce ya da Yıldızlardan Dönüş Stanislaw Lem (Lem kesin olacak, olmalı)
  8. İktidar Mahkumları - Arkadi & Boris Strugatski
  9. Leibowitz İçin Bir İlahi - Walter M. Miller Jr.

Yalnız benim listemde hiç sürpriz yok. :smile: İthaki kesin en az 2 bomba çıkarır bu süreçte.

(Kaan Aşkın) #424

Leibowitz’i diziye ekleme ihtimalleri mi varmış? :face_with_raised_eyebrow:

(Bahri Doğukan Şahin) #425

Benim tahminim öyle. Yokuştaki Salyangoz ve Bitmeyen Barış’ı da düşünüyordum mesela ama ikisinde de yanıldım.

Seriye en az 1 Wells daha geleceğini bu başlıkta duyurmuşlardı diye hatırlıyorum. Shelley ve Strugatski Kardeşler de öyle. 2010 ve devamından da emin değiliz ayrıca. Bakalım kaçı tutacak. :smile: