İthaki Yayınları Bilimkurgu Serisi

(BURAK ) #447

İlknokta Işık Tanrısı’nı yeniden satışa koymuş ancak 10 adet görünüyor. Birini biraz önce aldım. Sanırım yeni baskı için eski baskıyı bitiriyorlar. 17,98 tl duyurulur. (bkm’de 22,40 tl, liste fiyatı 35 tl)

(Haluk Kapucuoğlu) #448

Şimdi işin yoksa 3. baskıyı ara dur. :confused:

(fatih çetin) #449

Bu kadar detaycı düşünmeyin. Kütüphanemde İş Bankası’nın yeni çıkardığı Türk Edebiyatı serisi var, yanlış hatırlamıyorsam ilk 3 kitabının sırtında numara yok, 4. kitaptan itibaren numaralandırma var. Yeni basımlarda bu hatayı düzelttiler mi bilmiyorum ama düzelttilerse bile yeni şekilde bir daha almam mesela. Bana göre kitapları şekil açısından değerlendirmek mantıksız. O seriyi biriktirseniz bile bilimkurgu hoşunuza gidiyor demektir. Bu yüzden kitabı okuyup zevk almak lazım.

(kimyager_ferhat gürdoğan) #450

Bendeki ikinci baskı. Her şeyi tam. Olmasada bu kadar takmazdım. Logonun ne önemi var ?

(Samet) #451

Bende 3.baskıyı yeni bkm kitaptan aldım

Arkadaş daha önce hiç bilimkurgu okumadım.Elimde bu seriye ait 19 kitap var.İlk olarak hangi kitaptan başlamamı önerirsiniz ?

(kimyager_ferhat gürdoğan) #453

H.G. Wells, Asimov, Ray Bradbury, Robert A. Heinlein,Stanley G. Weinbaum olabilir bence.

Teşekkür ederim.Zaman Makinesi ile başlayayım o zaman.

(Kenan Ulusoy) #455

Maymunlar gezegeni varsa elinde ilk onu tavsiye ederim. Kısa kısa bölümlerden oluştuğu için sıkılmazsın da.

(Emre Aygün) #456

Biz yeni başlayacak okurlara genel olarak Ben, Robot, Çocukluğun Sonu ya da Wells’lerden biriyle başlamalarını öneriyoruz.

(Ahmet Boyraz) #457

Ben de Maymunlar Gezegeni ya da Ben, Robot okumanızı öneriyorum. :slight_smile: Zira ben seriye Ben, Robot ile başladım. :smiley: Diğer yandan Maymunlar Gezegeni de çok güzel.1 günde bitirmiştim.

@irbis @SJack Ben Robot un Vakıf serisiyle bağlantısı var sanırım.O yüzden daha sonra okurum diye düşünüyordum.

(Ahmet Boyraz) #459

Çok fazla bilgi sahibi değilim bu konu hakkında ama bir bağlantısı olduğunu sanmıyorum.

(Emre Aygün) #460

Gönül rahatlığıyla okuyabilirsiniz. İki seri arasındaki sözde bağlantı, çok ama çok sonra ortaya atılmış bir bağlantı. Dikkate almaya gerek yok. Ben, Robot kendi içerisindeki öykülerle baştan sonra tatmin edici bir kitap.

Ben, Robot harika bir kitap, her bölümü bir öncekinden daha güzel. Bitmesin diye her gün bir bölüm okumuştum. Bunun yanında Kaplan Kaplan’da çok güzel. Su Adamı’nı da okuyabilirsiniz.

Bilimkurgu Klasiklerine Charlotte P. Gilman’ın “Bizim Ülkemiz-Kadınlar Ülkesi’nden Sonra” kitabının da ekleneceğini düşünüyorum.

(Kaan Aşkın) #463

“Bu konuyu ara” imkanını sunan harika bir sitedeyiz.

Gördüm o mesajı. Herhangi bir soru sormadım, cevap da beklemiyorum. O kitabın ekleneceğini düşünüyorum sadece. “Bu konuyu ara” hatırlatmasını yanlış yerde yaptınız.

(Alper) #466

40 kitaptan bu yana yaklaşık 2 ay geçmiş, 41 kitabı beklerken 50 kitap tahminlerine Robert A.Heinlein’in Orphans of the Sky kitabı olabilir mi diye bir tahmin de ben yapayım.

Güzel tahmin ama Heinlein 20’de ve 40’da var 50’de yapmayacağız dediler.Harlan Ellison’un Dangerous Visions’u güzel tercih olabilir.