Kapsül Dizisi (İthaki Yayınları)

f095d77d3b98a519f419e2c6b08123bb2c5e3ff2

@SherlockHolmes kardeşimizin hazırlamış olduğu excel listesi

LİSTE

ÇIKAN KİTAPLAR

1. Ve İşte Zaman Savaşını Böyle Kaybedersin (Amal El-Mohtar - Max Gladstone)
  2. Kurucular (Daniel Polansky)
  3. Siyah Tom’un Baladı (Victor LaValle)
  4. İçerinin Haritası (Stephen Graham Jones)
  5. Korudaki Gümüş (Emily Tesh)
  6. Sarmaşık (Chana Porter)
  7. Yakarış Çemberi (P. Djèlí Clark)
  8. Şarkı Söyleyen Tepeler 1 Tuz ve Fal İmparatoriçesi (Nghı Vo)
  9. Şarkı Söyleyen Tepeler 2 Kaplan Dağdan İnince (Nghı Vo)
  10. Çay Ustası ile Dedektif (Aliette de Bodard)
  11. Prosper’in İblisi (K. J. Parker)
  12. Siyah Tanrı’nın Davulları (P. Djeli Clark)
  13. Ters Çocuklar 1 Her Kalp Bir Eşik (Seanan McGuire)
  14. Ters Çocuklar 2 Sopalar ve Kemikler (Seanan McGuire)
  15. Kalabriya’da (Peter S. Beagle)

1 2 3 4 5

6 7 8 9 10

11 12 13 14

EN SON ÇIKAN

15

43 Beğeni

18 Beğeni

Hem takibe alalım hem mesajımız bulunsun, sizin de elinize sağlık.

2 Beğeni

Henüz okuma kararını vermemiş olsam da diziyi ben de takibe aldım.

1 Beğeni

Takip ettiğim 4 dizi var ama belki ilgi çekici eserler olabilir. Yerimizi alalım.

Kitaplar 10 şubat itibariyle satışa çıkacak.

14 Beğeni

Kesinlikle takip ettiğim serilerden biri olacak :hugs:
@fortknoxt konu için ellerine sağlık :pray:

4 Beğeni

Rica ederim. :hugs: :hugs:

Ben de merakla bekliyorum bakalım kitaplar neler olacak. Tabi ki en önemlisi fiyat politikası ne olacak. Şu an 200 sayfalık kitaplar bunlar.

4 Beğeni

Toplayacağım bir seri daha çıktı. Umarım güzel kitaplar gelir.

1 Beğeni

İthaki çevirmenleri haricinde gerçekten kaliteli işler yapıyor, takdir ediyorum. Kadim Kanunlar gibi bir seriyi ortaokul Türkçesi bulunan birine çevirtmişler. Ben dili iyi bildiğimi iddia etmiyorum ama serideki cümle bozuklukları ve imla hataları gibi şeyler benim bile gözüme çarpıyorsa bir sıkıntı var demektir. Umarım çevirmen konusunda da biraz daha kaliteli işler yaparlar.

4 Beğeni

Fiyat uygun olursa toplayacağım bu seriyi ama pek mümkün durmuyor.

Kurucular için:
Hugo En İyi Novella Ödülü Adaylığı

Biraz Spagetti Western, biraz Akira Kurosava filmleri, biraz da kara fantazi. Tabii bir de silah ustası hayvanlar. Polansky, Kurucular’da başkasının yan yana getirmeyi hayal dahi edemeyeceği türleri birleştirip fantastik edebiyatın en aykırı kitaplarından birine imza atıyor. Yurdunu kaybetmeyi, çaresizliği ve geleceğe dair umudu hayvanlardan oluşan bir umutsuzlar çetesinin macerasıyla anlatıyor.

Yaralı bir göz. Kırık bir kanat. Beklenmedik bir ihanet. Kaybedilen bir ülke. Kısacası, pek de yolunda gitmemiş bir macera.

Yıllar geçer, yaralar iyileşir ama kötü anılar yitip gitmez. Fare Kaptan’ın ekibindeki hayvanlar için başarısızlıktan sonra hayatta kalmanın tek yolu yeni bir hayat kurup çok da göze batmamaktı. Bir de kaybettikleri savaşı unutmaları gerekiyordu. Ama Kaptan’ın son seferde başına gelenleri unutmaya niyeti yoktu.

Beş sene sonrasında Kaptan yeterince beklediğine karar verdi; ekibi toplayıp yarım kalan işi tamamlayacaktı. İntikam, yenecek kadar soğumuştu artık. Kakım, baykuş, semender, köstebek, opossum ve porsuk da aynı düşüncedeydi.

Kurucular, eğlenceli olduğu kadar karanlık bir intikam hikâyesi.

Yazılmış tanıtım için. 168 sayfa böyle bir konu için az geldi bana.

3 Beğeni

28 ve 30 lira etiket fiyatlarıymış. %50 den toplanır bu seri fiyatlar böyle olursa :slightly_smiling_face:

7 Beğeni

Takibe alalım bakalım. Şu an okuyacak onlarca kitabım var belki bunu toplarım bilemiyorum. :slight_smile:
Teşekkür ederiz, elinize sağlık :slight_smile:

1 Beğeni

Fiyatları korkulacak gibi gelmemiş. Ben de yerimi alayım.

2 Beğeni

“Ayağımız alışsın” fiyatı olmuş :slight_smile:

5 Beğeni

Fiyat olarak öğrencilerin de toplayabileceği bir seri olacak gibi. Ben ilk iki kitabını %50 bulursam almayı düşünüyorum serinin.

1 Beğeni

Ve İşte Zaman Savaşını Böyle Kaybedersin’in konusu ilgimi çekti, okur beğenirsem almaya devam edebilirim. Heyecan yapıyorum ben bu şekilde yeni seri haberlerine :slight_smile: yenilik iyidir.

1 Beğeni

Oh be This is How You Lose the Time War sonunda çevrilmiş, ne zamandır bekliyordum. İngilizce epub olarak indirip okumaya çalıştım, dili kolaydı ama sarmadı nedense. O yüzden bu halini bekliyordum, iyi oldu bu.