Karanlık Kitaplık Serisi (İthaki Yayınları)

Tahmini çok zor. Ama dört gözle bekliyoruz.

atıyorum şu an !! Lovecraft ?

joe hill olabilir mi

Drakula kapağı gerçekten harika olmuş.

1 Beğeni

İkinci bir kapak görseli daha

2 Beğeni

Tahmin ediyorum: Yeşil Dev Emre :slight_smile:

5 Beğeni

Kapağı gördüğümde nedense aklıma gelen ilk kitap Robert Louis Stevenson klasiği “Dr. Jekyll ve Bay Hyde” oldu. Bakalım tutacak mı?

5 Beğeni

Neden bu Bilimkurgu Klasikleri’ne eklenmesin ki? Karanlık Kitaplık’a pek ihtimal vermiyorum ben.

Bilimkurgu Klasikleri için olması zor. Klasikler’de böyle keskin çizimler yok. Karanlık Kitaplık ihtimali çok daha fazla.

2 Beğeni

Ben Jekyll ve Hyde’ın bilimkurgudan ziyade korku/gizem romanı olarak nitelendirilmesinin daha doğru olduğunu düşünüyorum. Özellikle atmosfer olarak Bilimkurgu Klasikleri’ne değil de Karanlık Kitaplar’a daha çok yakışacaktır. Gerçi bana kalsa Frankenstein’in ait olduğu seri de Karanlık Kitaplar’dı ama o yayınlandığında henüz böyle bir seri yoktu zaten. Jekyll ve Hyde’ın ait olduğu yer burası bence.

4 Beğeni

Böyle düşüneceksek eğer seride yer alan Su Adamı, İşte İnsan, Arcturus’a Yolculuk, Pazartesi Cumartesiden Başlar, Sürgün Gezegeni, Anlatış, Kıyamete Bir Milyar Yıl, Frankenstein gibi romanların da yerini sorgulamamız gerekir.

Bilimkurgunun keskin çizgilerle tanımlanamayacağına en güzel örnek yukarıdaki kitaplardır bana kalırsa. Dr. Jekyll ve Bay Hyde ise benim nazarımda bilimkurgudur. Bilimkurgu tarihinde de birçok yerde adına rastlamak mümkün.

Karanlık Kitaplık’a eklenmesi bence yanlış olur. Ama bu yayınevinin kendi kararıdır sonuçta, fikrimi belirttim ben.

5 Beğeni

Bizim yorumlarımız zaten fikir ve kendi düşencemiz olur. Dediğin gibi yayınevinin kendi kararı. :slight_smile: Bekleyip göreceğiz bakalım ne çıkacak. Kitap olsunda bilimkurgu karanlık kitaplık önemli değil. :slight_smile: Amaç yeni içerikler okumak. Başka yayınevlerinden çıkan kitapta olabilir bu , olmayabilir de.

Bir insana okuma aşkı ve onu tatmin edecek kitap verin; emin olun ki bu adam
mutlu olacaktır. (Sir John Herschell). diyorum noktayı koyuyorum.

1 Beğeni

O zaman Karanlık Kitaplık dizisi olsaydı bile Frankenstein Bilimkurgu Klasikleri’nden basılacaktı. Karanlık Kitaplık dizisi, okurla buluşmadan bir, bir buçuk sene öncesinden aklımızdaydı zaten.

Bir dizi fikrinin üretilmesi ve okura sunulması seneler sürer. Bu bağlamda Frankenstein’ın Bilimkurgu Klasikleri’nde olması bizim bilinçli ve doğru bularak verdiğimiz bir karar.

6 Beğeni

Bir sonraki karanlık kitap Arthur Machen - The Great God Pan (Büyük Tanrı Pan) olacakmış. :+1:

3 Beğeni

Boynuzlu bir abi var yabancı kapaklarda nasıl bir kitap acaba

images%20(8)images%20(7)

Pan ile ilgili biraz bilgiler

http://www.aktuelarkeoloji.com.tr/kirlarin-yabanil-ruhu-keci---pan

Pan’ın Labirenti adlı bir film vardı.Onla bir alakası var mı acaba?Ordada küçük kızın konuştuğu böyle boynuzlu bir karakter vardı.

2 Beğeni

6 Beğeni

Kapak çizimi harika :clap:t6::clap:t6::clap:t6::clap:t6::clap:t6::+1:t6:

11 Beğeni