Karanlık Kitaplık Serisi (İthaki Yayınları)

Maşallah benden hızlısın @frht45 :+1::+1:

Evet arkadaşlar yeni kitabımız Yüce Tanrı Pan 27.07.2018 tarihinde satışa çıkıyor. Seriyi takip eden arkadaşlar kitap alımlarını ona göre ayarlasın :slight_smile:

1 Beğeni

Kapak çok güzel de 80 sayfa azmış :roll_eyes:

2 Beğeni

Yok yav senin hızına yetişmek mümkün mü? :smiley:

1 Beğeni

O kadar yazmış, n’apalım.

11 Beğeni

Sitemim İthaki’ye değil Arthur Machen’e :grinning:

1 Beğeni

Ya kitap seçimi ve kapak tasarımı çok güzel olmuş.İthaki o kadar güzel kitaplar o kadar hızlı çıkarıyor ki yetişemiyorum

2 Beğeni

Kpss geçse şu seriye bir başlayacağım da daha fazla ilerlemesin artık ben yetişmeden. :sweat_smile:

1 Beğeni

Geliyor geliyor :+1:t6:kapak şahane yine :clap:t6::clap:t6::clap:t6::clap:t6::clap:t6:

9 Beğeni

“Lovecraft’sız bir kalan Karanlık Kitaplar Serisinin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.”

3 Beğeni

ilk 5 kitabı sipariş verecektim biraz daha bekleyeyim o zaman güzel haber akşam akşam.

Hep daha önce basılmış kitapları basıyorlar yeni kitaplara öncelik verseler keşeke :weary:

2 Beğeni

Biz buna katalog toparlamaca diyoruz. Bilimkurgu klasikleri de aynı şekilde başladı. Merak etmeyin, çok acayip eserler hazırlıyoruz sizin için.

11 Beğeni

Yeni kitabımız kapağı ile birlikte listeye eklenmiştir. Kitabın çıkış tarihi 17.08.2018 olup ön siparişe açılmıştır.

Nantucketlı Arthur Gordon Pym’in Öyküsü (İlknokta)

Nantucketli Arthur Gordon Pym’in Öyküsü (Kitapyurdu)

2 Beğeni

Çıkış tarihini 14’ü veya 15’i falan olsaymış iyiymiş. 17’sinde çıktığında bayram dolayısı ile alanın eline ay sonu ulaşacak :slight_smile:

1 Beğeni

Soru Hattı başlığında göremedim. Seriye yeni gelen kitap için eski çeviri mi kullanıldı, düzenleme yapıldı mı? Yoksa yeni çeviri mi?

Çevirmeni Dost Körpe olarak gözükmekte yani kendi çevirisi üzerinden geçmemişse eski çeviri kullanılmış.

1 Beğeni

Dost Körpe hem Duneları, hem Poeları, hem de Lovecraftları sıfırdan çeviriyor. Üzerinden geçme, yenileme, güncelleme gibi bir durum yok. Gerçek anlamda, ilk kez çevirirmiş gibi oturuyor başına.

9 Beğeni

Sarı Kral Öyküleri’nin de bu seriye eklenmesi ihtimali var mıdır?

1837 tarihli yazarın tek romanı olan the narrative of arthur gordon pym of nantucket’in hikayesinde açlıktan geminin mürettebatı tarafından yenen richard parker isimli gencin olayı, ne tesadüftürki 1884 yılında da aynen vuku bulucaktır: erzakları biten ve batmak üzere olan bir geminin mürettebatı 17 yaşındaki richard parker isimli genci yamyamlaşarak yerler. daha sonra poe’nun hikayesi ile benzerlik gösteren bu olayı arthur koestler isimli gazeteci the sunday times’da ele alır.

edit: bunu farkeden ilk kişi richard parkerin kuzenidir.

2 Beğeni

Kitabın herşeyini neden anlatıyorsunuz. En son mesajı okumamanız için kendimi feda ettim. Bir üstteki mesajı okumayın

2 Beğeni