İthaki Yayınları Karanlık Kitaplık Serisi

(Onur Özgüner) #235

Eğer yerli bir isimse, erleni şerefe kadeh kaldırır gibi bilinçli olarak mı çizmiş merak ettim.

(Serhat) #236

Daha önce Emre Bey söylemişti Kapak tasarımcısını ve yerli birisiydi. Hatta rahatsızlandığından dolayı biraz gecikme olduğundan bahsetmişti. Bir kontrol edeyim bakalım

(Onur Özgüner) #237

Anlaşıldı arkadaşım, teşekkür ederim, zahmet etme…

(Emre Aygün) #238

Hamdi Akçay’ın işleri bunlar hep.

Dizi tasarımı ona ait. Bu çizim de onun. İşe geri dönüşünün şevkiyle fazlaca özenerek yaptı. :slight_smile:

Dizi içerisinde başka çizerlerin işleri de var ama genel olarak %60-70’i Hamdi Bey’in elinden çıkma.

İskandinav Mitolojisi’inin çizeri de o. Öyküler’in de. Achebe’nin de. Künyelerden gerekli bilgileri alabilirsiniz. Hamdi, İthaki’nin başına gelmiş en iyi 2-3 şeyden biridir. :slight_smile:

(Hiçliğin bekçisi…) #239

Ben beğendim ellerine sağlık güzel olmuş.

(Serhat) #240

Hamdi Bey’in ellerine sağlık. Gerçekten çok güzel işler çıkarmakta. Okuyarak beğeniyoruz. :grin::grin:

(Onur Özgüner) #241

tenor

Hamdi beyin çalışmalarını ben şahsen çok beğeniyorum…

(Onur Özgüner) #244

Kusura bakmayın, ama ben The Strange Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde’ın çocukluğumdan beri bir hayranı ve nice kapak ve afiş tasarımını belleğime kazımış biri olarak sizlerle aynı fikirde değilim. Eleştiride kimse dokunulmaz değildir, yeri geldi mi koca koca yazarların yapıtlarını eleştiriyoruz burada. Ayrıca benim eleştirim Hamdi Bey’e değil, bu son çalışmasına. Yoksa alttaki gibi bir çalışmaya imza atmış birine ancak şapka çıkarılır, o başka.

(Serhat) #245

(Onur Özgüner) #246

Bu konuda son diyeceğim o ki, benim eleştirim, başta belirttiğim gibi, çizime değil (62’den tavşan zor çizerken ne haddime) illüstrasyonun bilerek ya da bilmeyerek verdiği hatalı mesaja. Onu da buluttan nem kapmak olarak algılarsanız, amenna. Şimdiden iyi okumalar hepimize…

(fatih çetin) #247

İş Bankası modern klasiklerden okuyacaktım fakat vaktim yoktu sattım geçenlerde. Bunu alırım artık.

(Emre ) #248

Ne mesajı veriyor anlamadım ben?

(Mustafa Erdem) #249

Ben de merak ettim hatalı mesajı.

(Hüseyin gök) #250

Valla siz yazınca bende merak ettim ne var bu resimde anlamadım,haaa bişey olsa bile ne olacak ki?
images%20(7)
Kadeh kaldırır gibi derken yazmış.

Benim tek beğenmediğim yer sag taraftaki sakal uyuşmazlığı

(Mustafa Erdem) #251

Sol elle içiyor üstelik.

(Hüseyin gök) #252

Bende sevmem ama içinede ne bilim böle böle demem :slight_smile:

(Mustafa Erdem) #253

Aslında iyi bir subliminal mesaj olmuş. Alkol tüm kötülüklerin anası anlamı çıkabilir.

(Hüseyin gök) #254

Bu kapakta efsaneymiş götürüyor dayı.

Umarım arkadaş bunlara alınmaz sadece takılıyoruz öyle :slight_smile: