Karanlık Kitaplık Serisi (İthaki Yayınları)

Lokomotif bu lokomotif :sweat_smile: şu 9 ¾ numaralı peronda bulabileceklerinizden. Ben de diyorum ki neden hala kitabın ismi gelmedi.
Gerçi şimdi tekrar bakınca içime biraz şüphe düştü ama neresinden bakarasan bak lokomotif.

1 Beğeni

indir%20(1) images%20(5) images%20(4)

Bunlardan birimi acaba?

8 Beğeni

Hell Train gibi duruyor.

3 Beğeni

@irbis Tamamen sallıyorum :sunglasses: hellbound heart - clive barker.

5 Beğeni

Daha şimdiden ortalık kaynadı. :joy::joy: Daha kitabın kapağı çiziliyor. Bakalım serinin kaçıncı kitabı.

4 Beğeni

18 geliyor

15 Beğeni

17 kitap ŞE7T4N okumaya başlayan var mı? Henüz 79. Sayfadayım ama cilt ve sayfa aralarından açılmaya başladı, oysaki dikkat eden birisiyimdir, muhtemelen okuma bitene kadar sayfalarda yerinden çıkmış olacak.

Bana gelen baskı mı sıkıntılı, genel anlamda bu kitabın ciltlemesi mi sıkıntılı acaba…

1 Beğeni
7 Beğeni

Bendekinde bir sıkıntı yok. Baya baya formaları çekiştirdim ama hiçbir şey olmadı. Yazın isterseniz yayınevine.

2 Beğeni

Genel baskıyla ilgili bir durum değil o zaman, yayınevine eposta ile ulaşayım en iyisi…

1 Beğeni
3 Beğeni

Karanlık kitap serisinde mevcut kitaplardan ilk 5 yapabilir misiniz ? Seriye ilgi duyuyorum fakat nereden başlayım bilemiyorum…

1 Beğeni

Çıkan 17 kitabın 16’sını okudum, 17. kitabı okumaya da dün başladım.

5 kitap dediğiniz için 4 kitap ve Lovecraft’ın iki kitabı ile 15 kitap arasından bana göre öne çıkan 4 kitap ve 1 yazar olarak listeliyorum. ( sıralama yapamadım :slight_smile: )

• Yürek Burgusu
  • Üç Sahtekar
  • Nantucketlı Arthur Gordon Pym’in Öyküsü
  • H.P. Lovecraft 'ın Cthulhu’nun Çağrısı ve Deliliğin Dağlarında
  • İtfaiyeci

Vampir sıralama dışı çünkü Vampir hikayeleri için kitap türün ilk örneklerinden Şe7t4n henüz 180. sayfalardayım ama ben sevdim kitabı. Bitmediği için listeye dahil etmedim ama okuduğum kadarıyla benim için diziden öne çıkan kitaplardan.

Sonradan Ekleme:

Dr. Jekyll ile Bay Hyde kitabını da öne çıkan kitaplar arasına eklemek gerekiyor. Kısa ama etkileyici, çarpıcı bir hikaye.

16 Beğeni

Süper bir liste. Teşekkürler kafamda daha iyi fikir oluştu şimdi. :slight_smile:

2 Beğeni

Ne demek Mathilda öne çıkmıyor? :joy:

2 Beğeni

İlginçtir, bu serideki en iyi eserler hep telifsiz. Saydığın 7 kitabın içinde bir tek İtfaiyeci’nin telifi var. (Joe Hill’in babasını da sevmezdim.)
İlk başta bu seriyi toplamayı düşünüyordum ama yukarıdaki sebepten dolayı vazgeçtim; çünkü telifsizlerin piyasada çok iyi çevirileri var. (Teliflilerden sadece Dokudünya ve Uğursuz Bir Şey Geliyor Bu Yana ilgimi çekiyor.)

Bu arada seriyi toplamayı düşünmeyip yukarıdaki telifsiz kitapları okumayı düşünen varsa:
Lovecraft, Poe ve A. Machen için Hasan Fehmi Nemli; Doktor Jekyll İle Bay Hyde için de Celal Üster çevirilerini öneririm. Yürek Burgusu da Hasan Ali Yücel Klasiklerinden çıkmıştı.

5 Beğeni

Sizin listenin ilk kitabı da Mathilda o zaman. :slight_smile:

1 Beğeni

@Agape mesele Mathilda’mı canım şimdi :joy::joy:

İtfaiyeci mi? Şeytan mı? Başlayacak olsak hangisini tavsiye edersin?

Şeytan’ı satın almadım daha. :smirk: Öbürünü de okumadım. Varsa yoksa Mathilda. :heart_eyes: Sanki birisini daha okumuştum ama hatırlayamıyorum. :joy: Hatırlamıyorsam bu demektir ki varsa yoksa Mathilda. :sweat_smile:

Ben bu eserleri günümüz gelişmişliği ve dili ile karşılaştırmıyorum. Bu eserlere zamanının yenilikçi fikirleri olarak bakıyorum. Diger türlü bakarsam hiçbirini beğenmem fakat kendinizi o zamanlarda yaşıyormuş gibi düşünün. O sokaklarda, o şartlarda düşünün ve böyle bir eser ile karşılaştığınızı düşünün. Harika bence… Heyecan duyuyorum böyle düşününce.

Neyse asıl meseleye gelecek olursak varsa yoksa Mathilda diyerek seramik hamuruma dönüyorum. :joy:

4 Beğeni

Bende bu diziden çıkan kitaplardan senin gibi düşünemediğim için keyif alamadım galiba. Dediklerini düşününce evet o gözle bakarak okumak gerek sanırım. Mathilda’yı daha okumadım bu arada. @alper durmadan sevdiği kitapları övüyor aklımı karıştırıyor :joy: Okuma düzenimi bozuyor :joy:

Ek: @alper sonradan eklediğim için görmemiş olma ihtimaline karşı yazıyorum. Üstte bir soru sormuştum :joy:

4 Beğeni