Karanlık Kitaplık Serisi (İthaki Yayınları)

Görmemişim soruyu :slight_smile: Şeytan’ın yarısından çoğunu henüz okumadım 245. sayfaya geldim, ama sanki Şeytan daha akıcı gibi geldi bana, belki şu an okuyor olduğum için öyle gelmiş olabilir.

2 Beğeni

Tamam bakalım umarım severim yoksa işkence oluyor kitap. Gerçi artık sevmediysem zorlamayıp bırakıyorum :slight_smile: Dokudünya’yı hiç sevmemişsin galiba, ona hiç bulaşmıyorum.

1 Beğeni

Dokudünya evet pek ilgimi çekmedi, okudum ama doğrusu okumasam da olurmuş. Dokudünya tarzı fantastik hikayeleri sevmiyorum galiba ama kitap varsa sende müsait zamanda okumaya başla istersen belki ben sevemedim ama sen okumaktan hoşnut olabilirsin.

Kötü kitap diye önyargı üretmiş olmayayım.

3 Beğeni

Dokudünya’yı beğenen bir ben varım galiba.

4 Beğeni

Bende örnegin Yaşlı Adam serisini veya Barut Büyücü, Kuzgunun Gölgesini çok beğeniyorum ama sevmeyenler de çok fazla. Bu tarz sevmek ya da sevmemek öznel bir sonuç olduğu için bir kitap ilgimizi çekiyorsa en azından bir başlangıç yapıp karar vermek daha dogru olur diye düşünüyorum.

6 Beğeni

Aynı yazarın kitapları arasında bile değişiyor. Dokudünya’yı beğendim ama aynı yazarın Galilee kitabı hayatımda sonunu zor getirdiğim birkaç kitaptan biridir.

3 Beğeni

Var, var :smile: Tabii burada @alper’e de katılıyorum. Okurunun kitabın sunduğu şeylere göstermiş olduğu tepkilere göre, süreç keyifli mi keyifli de olabilir, bu muymuş da olabilir. Eh, her hikâye kendi çapında beğenip, beğenmeme hususunda öznel riskler taşıyor. Sanırım okumanın heyecanı burada :sweat_smile: Nasıl bunkijumping gibi adrenalinli şeylere girişirken göze alınan riskler var, okuma eyleminde göze alınması gereken risklerin karşılığı da bunlar olsa gerek :sweat_smile:

3 Beğeni

Bende bu durumdan korkuyorum. Neyse denerim olmazsa olmaz artık :slight_smile:

Önceden Aldığım Lovecraft ları tekrar mı alacağım şimdi seri tamamlamak için. Neden ben?

Serideki kitap sırtlarına numarayı, zorunluluk hissedip yeni çıkan sayıyı atlamadan, belki de hiç okumayı akla getirmeyeceğimiz kitabı alalım diye koymuşlar. Kitabı okuduktan saklayanlar için de bir katma değer. (Fazla kitaplar yüzünden bir kaç kere evden atılan bibliomania lar için de bir ilaç). Konuyu aklıma getirdiğiniz için teşekkürler, ilk sayılara bakacaktım unutmuştum.

Yoksa :face_with_raised_eyebrow: öyle bişi mi geliyor

4 Beğeni

Ahahaha Anil. Tam bir gizem yaratmaca ustasi. :smirk:

5 Beğeni

Gerilim kitapları çevire çevire böyle oldum :stuck_out_tongue: Yalnızca ima ediyorum.

6 Beğeni

Ben tercih hakkımı Gustav Meyrink - Golem’den yana kullanıyorum.

7 Beğeni
  1. Kitap , 27 haziran da çıkar mı acaba :thinking:
1 Beğeni

Sanmıyorum olsaydı geçen hafta duyururlardi anca bu hafta duyurup haftaya gelir en iyi ihtimalle.

2 Beğeni

Çok güzel duruyor

26 Beğeni

Kapak yine muazzam :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

3 Beğeni

Aynen öyle :heart_eyes:

2 Beğeni

Yine telifsiz bir eser. Neyse telifsizlerden biraz para kazansınlar da türkçeye çevrilmemiş kitapların teliflerini alırlar belki.

2 Beğeni