İthaki Yayınları Karanlık Kitaplık Serisi

(Hüseyin gök) #328

Çok güzel atmıssın tebrikler :slight_smile: ben yinede bu çizimi hiç bişeye benzetemedim.

(Enver Arman ★) #329

Lokomotif bu lokomotif :sweat_smile: şu 9 ¾ numaralı peronda bulabileceklerinizden. Ben de diyorum ki neden hala kitabın ismi gelmedi.
Gerçi şimdi tekrar bakınca içime biraz şüphe düştü ama neresinden bakarasan bak lokomotif.

(Hüseyin gök) #330

indir%20(1) images%20(5) images%20(4)

Bunlardan birimi acaba?

(Serhat) #331

Hell Train gibi duruyor.

(İshak Asımoğlu (Asimov)) #332

@irbis Tamamen sallıyorum :sunglasses: hellbound heart - clive barker.

(Serhat) #333

Daha şimdiden ortalık kaynadı. :joy::joy: Daha kitabın kapağı çiziliyor. Bakalım serinin kaçıncı kitabı.

(Onur Özgüner) #334

Bir “tren yolculuğu” teması içerdiği muhakkak. Ama:

Serinin henüz 18. kitabı olduğuna göre yine klasikleşmiş eserlerden biri olacak, o yüzden bu ilgili Google arama sonuçlarından hiçbiri olamaz. Emma Orczy’nin The Mysterious Death on the Underground Railway’i gibi bir “klasik” olmalı…

(Serhat) #335

18 geliyor

17 kitap ŞE7T4N okumaya başlayan var mı? Henüz 79. Sayfadayım ama cilt ve sayfa aralarından açılmaya başladı, oysaki dikkat eden birisiyimdir, muhtemelen okuma bitene kadar sayfalarda yerinden çıkmış olacak.

Bana gelen baskı mı sıkıntılı, genel anlamda bu kitabın ciltlemesi mi sıkıntılı acaba…

(Aslı Dağlı) #338

Bendekinde bir sıkıntı yok. Baya baya formaları çekiştirdim ama hiçbir şey olmadı. Yazın isterseniz yayınevine.

Genel baskıyla ilgili bir durum değil o zaman, yayınevine eposta ile ulaşayım en iyisi…

(fatih çetin) #340

Ben de 70 sayfa civarı okudum ama bir sıkıntı olmadı.

(Serhat) #341

(Buyici) #342

Karanlık kitap serisinde mevcut kitaplardan ilk 5 yapabilir misiniz ? Seriye ilgi duyuyorum fakat nereden başlayım bilemiyorum…

Çıkan 17 kitabın 16’sını okudum, 17. kitabı okumaya da dün başladım.

5 kitap dediğiniz için 4 kitap ve Lovecraft’ın iki kitabı ile 15 kitap arasından bana göre öne çıkan 4 kitap ve 1 yazar olarak listeliyorum. ( sıralama yapamadım :slight_smile: )

• Yürek Burgusu
  • Üç Sahtekar
  • Nantucketlı Arthur Gordon Pym’in Öyküsü
  • H.P. Lovecraft 'ın Cthulhu’nun Çağrısı ve Deliliğin Dağlarında
  • İtfaiyeci

Vampir sıralama dışı çünkü Vampir hikayeleri için kitap türün ilk örneklerinden Şe7t4n henüz 180. sayfalardayım ama ben sevdim kitabı. Bitmediği için listeye dahil etmedim ama okuduğum kadarıyla benim için diziden öne çıkan kitaplardan.

Sonradan Ekleme:

Dr. Jekyll ile Bay Hyde kitabını da öne çıkan kitaplar arasına eklemek gerekiyor. Kısa ama etkileyici, çarpıcı bir hikaye.

(Buyici) #344

Süper bir liste. Teşekkürler kafamda daha iyi fikir oluştu şimdi. :slight_smile:

(Hiçliğin bekçisi…) #345

Ne demek Mathilda öne çıkmıyor? :joy:

(Umut K.) #346

İlginçtir, bu serideki en iyi eserler hep telifsiz. Saydığın 7 kitabın içinde bir tek İtfaiyeci’nin telifi var. (Joe Hill’in babasını da sevmezdim.)
İlk başta bu seriyi toplamayı düşünüyordum ama yukarıdaki sebepten dolayı vazgeçtim; çünkü telifsizlerin piyasada çok iyi çevirileri var. (Teliflilerden sadece Dokudünya ve Uğursuz Bir Şey Geliyor Bu Yana ilgimi çekiyor.)

Bu arada seriyi toplamayı düşünmeyip yukarıdaki telifsiz kitapları okumayı düşünen varsa:
Lovecraft, Poe ve A. Machen için Hasan Fehmi Nemli; Doktor Jekyll İle Bay Hyde için de Celal Üster çevirilerini öneririm. Yürek Burgusu da Hasan Ali Yücel Klasiklerinden çıkmıştı.

Sizin listenin ilk kitabı da Mathilda o zaman. :slight_smile: