İthaki Yayınları Modern Serisi (Yeni Seri)

(Serhat) #1

İthaki Yayınları yeni serisi olan İthaki Modern

1. Cesur Yeni Dünyayı Ziyaret (Aldous Huxley)
  2. İhtiyarlara Yer Yok (Cormac McCarthy)
  3. Mezarlarınıza Tüküreceğim (Boris Vian)
  4. Orsınıa Öyküleri (Ursula K. Le Guin)

%20Cesur%20Yeni%20D%C3%BCnyay%C4%B1%20Ziyaret %20%C4%B0htiyarlara%20Yer%20Yok %20Mezarlar%C4%B1n%C4%B1za%20T%C3%BCk%C3%BCrece%C4%9Fim %20Ors%C4%B1n%C4%B1a%20%C3%96yk%C3%BCleri

İthaki Yayınları Soru Hattı
Okuma Rehberi kategorisi hakkında
(kimyager _ferhat gürdoğan) #2

Nedense bu seriye ısınamadım.pek ilgimi çekmedi. Galiba bana göre değil gibi duruyor.

(Kaan Aşkın) #3

Yt655563971_a663674241_z

Hem Huxley hem de McCarthy ile giriş yapan seriye ısınamadım ne demek abi?!

(Hüseyin gök) #4

Isanamassan bile al Köşeya at. Bir daha nerden bulacan bu kitapları demi.

(Kaan Aşkın) #5

Katılıyorum. Geçen sene Cesur Yeni Dünya’yı bitirdikten sonra yine İthaki’nin basmış olduğu Revisited’i aramıştım her yerde. Ondan ötürü acımı dindirmesi bile yeter de artar.

(Hüseyin gök) #6

Çogu kişi bunun farkında degil. bazı kitaplar öyle degerli ki. Bunları bilseler hiç düşünmeden alırlar benim gibi. :joy: Ben ithaki yayınlarının her kitabını almıyorum ama içinden alınması gereken en az 20-30 kitap var bir daha asla kolay kolay bulunamayacaklar.

(m) #7

Kapaklar? Bende onlar etkili oldu sanırım…

(Arda) #8

Revisited’ı alacağım ama ithakinin bu eski, baskısı bulunmayan kitaplardan ikide bir yeni diziye başlaması beni ayar ediyor. İyice milleti alıştırdılar. Türkçeye kazandırılan kitaplara hasret kaldık.

(Serhat) #9

İlk fırsatta alıp oluşturacağım liste. Şuan sepette bu aralar bilimkurgu’nun yen kitabı da açıklanırsa yapıştıracağım siparişi.

(Hüseyin gök) #10

Bu konuda haklısın. İthaki yayınları modern klasikleri basacagız diye zaten hali hazırda başka yayınevindeki basılmış kitaplara yönelirse modern klasikler serisi başkamadan biter.

(Bülent Özgün) #11

Kapaklar muhteşem. Muhteşem kitaplar göreceğimize eminim bu seride. Baskısı tükenmişlere el atmaları beni çok mutlu etti.

(Ahyed) #12

Kitabı elime almadan anlayamam sanırım ama kapaklar çok iyi olmamış sanki

(Hüseyin gök) #13

Yok serinin yapısına göre kapak seçimi iyi olmuş çogu yayınevine göre.

(galeme) #14

İhtiyarlara Yer Yok filmin aynısı mı diye sorsam taş yağar mı başıma?

(Ahyed) #15

O film bu kitaptan uyarlama evet :smiley:

(Hüseyin gök) #16

Aynen filimle kitap aynı ama kitap bir başka yaw. Ben ithaki yayınlarının alien covenant kitabını alıp okumuştum filmden 10 kat daha keyif verdi

Karanlık Kitaplar ilgimi çekmedi, toplamadım. Ama bu diziyi kaçırmamalıyım. Özellikle McCarthy’i uzun süredir bekliyordum.

(Yasin) #18

Bu seri benim de ilgimi çekti. Çıkan ilk üç kitabın yazarları ayarında yazarlarla devam ederse seri harika bir seri olacak gibi.

(Arda) #19

Ben covenant kitabını belki mühendisler hakkında yeni bir şeyler öğrenirim diye almıştım. Beklediğim gibi filmin aynısı çıktı. Filmin bazı kısımları çok güzel, geneli kötüydü. Ridley Scott sağolsun Prometheus’tan sonra büyük bi potansiyelin içine etti.

(Hüseyin gök) #20

Ridleyla alakalı bişey degil bence. Son 2-3 yıldır çıkan bütün filimler hikaye bakımından çok sönük ve anlamsız bir işleyiş olarak yapılıyor. Ben bu zamanlarda hangi filmi izlesem aynı sonucu elde ediyorum. Ne oldu, niye bukadar anlamsız,hikayeyi niye anlatamamışlar gibisinden. Uzun lafın kısası artık 5-10yılda bir iyi film görecegimiz. Sagolsun cgı yıkıp gecti sektörü