Modern Serisi (İthaki Yayınları)

Teşekkür ederim…

Teşekkür ederim…

Teşekkür ederim… Ben de öyle yapmaya karar verdim… Boris Vian dışındaki kitapları alacağım. Son kitap ise Boris Vian’ınmış… :tired_face:

8 Beğeni
  1. kitap
12 Beğeni

Haydi hayırlı olsun, James Joyce kitabıyla birlikte ilk kez telifsiz bir eser İthaki Modern serisine eklendi. @irbis acaba telifi düşen başka eserler görür müyüz? Galiba adları ayraçta yazan H. Broch ve H. Mann eserlerini yayınlamak için telif süresinin dolmasını bekliyorsunuz!

Kapak efsane değil mi?

1 Beğeni

Yeni kitap geliyorrrrrr.

17 Beğeni

Şahane kitaptır. Bu kitabı basacağımız günü uzun zamandır bekliyorduk Alican Bey’le. Bu sene en heyecanlandığım 3-5 kitaptan biridir.

17 Beğeni

Ben bir iki kitap daha çıksın bir iki aya,eksik moderleri toplu alacam.Ama kapak şahane.

2 Beğeni

Kitabın konusundan bahseder misin sevgili irbis?

3 Beğeni

Lauren Groff gibi bir yazarı dilimizde okumakta varmış.
Haberi görünce eteklerim zil çaldı.Kader,felsefe insan ilişikileri gibi soyut kavramları harmanlayıp akıcı kurgular oluşturabilen çağımızın “ender” kesinlikle takip edilmesi gereken yazarlardan birisi.Ön siparişe açılmasını bekliyorum :heart_eyes:

3 Beğeni
6 Beğeni

Merhaba, John Updike kitaplarını dizide görebilecek miyiz? Ülkemizde ihmal edilen bir yazar olduğu kanaatindeyim, İthaki öncü olabilir. :slight_smile:

Ben Şubat ayında sormuştum, yanlış hatırlamıyorsam şimdilik listede yok ama neden olmasın demişti Emre bey.

1 Beğeni

Umarım bize sürpriz yaparlar. Updike’nin YKY çevirisi ve tükenmiş olan S. kitabını yıllarca arayıp geçenlerde tesadüfen bulup aldım, okudum. Kesinlikle İthaki gibi marka değeri yüksek ve reklam-dağıtım ağı gelişmiş bir yayınevi yazarı ele almalı, aksi halde yine bir iki çeviriden sonra kaybolabilir. Yazarın Türkçe’de yeterince yer alamaması bizler için büyük kayıp ve ayıp.

2 Beğeni

Ben de geçen gün tesadüfen buldum onu ama daha okumaya fırsat olmadı. İthaki gibi Modern Amerikan Edebiyatı basan bir yayınevine yakışır dediğiniz gibi. Bu kadar ünlü bir Amerikalı yazarın doğru düzgün çevirisi olmaması da şaşılacak iş.

1 Beğeni
  1. Kitap

13 Beğeni
5 Beğeni

Bence İthaki’nin Tüyap bombası Blood Meridian olacak. (En azından ben öyle olmasını dilerdim :heart:)

2 Beğeni

Yaklaşık 2 ay oldu. 16. kitap bu aralar duyurulur herhalde.

2 Beğeni

Haberi okuyunca, İthaki Modern seriden çıkan Yazgı ve Gazap’ı anımsadım. Kitabın gazap bölümünde buna benzer bir olay anlatılıyor.

2 Beğeni