İthaki Yayınları Soru Hattı


(fatih çetin) #2904

Yapıldı. İnstagram hikayelerinde görmüştüm. Ama yetkili arkadaş doğrularsa iyi olur.


(İbrahim Şahin) #2905

İlknokta ve idefix’te stokta gözüküyor.


(Can) #2906

@ismail En son yazılan o değil zannediyorum 9. Kitaptan sonra Tor’un , Robert bize bir de yan kitap yaz be hacı demesiyle yazılıyor. Seriye çok az bir katkısı var çünkü olaylardaz az çok bahsediliyor. Doğrudan görmek güzel ama keşke başka bir şey mesela efsaneler çağına veya Trolloc savaşlarına ait bir yan hikaye daha güzel olurdu bence. Neyse sonuçta 15. Kitap olarak okunması her açıdan daha iyi. Özlem gidermek adına.


#2907

Umarım doğrular çünkü kitapçıda bulamadım. Cevabınız için teşekkürler. :slight_smile:


#2908

İlknokta’yı bilmiyordum, şimdi baktım hemen alıyorum :smiley: idefix’ten asla almam hizmet kalitesi çok kötü :triumph: Cevabınız için teşekkürler. :slight_smile:


(Emre Aygün) #2909

Kitap hazır, sadece programlamada yerini arıyor. Merak etmeyin geliyor.

Bunu kaçıncıya söylüyorum bilmiyorum ama gelmeyecek.

Görselle ilgili son dakika sıkıntısı çıktı. Her yerde duyurular yapıldığı için kitabı ertelemek gibi bir fırsatımız olmadı. Haritayı yakında yüksek çözünürlükte yayımlayacağız.

Görmeyeceksiniz.

Pek sanmam.

Yapıldı.

O instagram hesabı zaten bizim. Doğrudan editörlerin. Alican Bey, Ömer Bey ve ben idare ediyoruz orayı. Haliyle orada gördüyseniz burada tekrar teyit isteme gereği duymanıza gerek yok. Oranın amacı tam olarak anlık ne dönüyor, onu göstermek. Anlık olduğu için sadece hikayelerde paylaşım yapmaya gayret gösteriyoruz.


Işıkyaratan Serisi, Brent Weeks
(Umut Özak) #2910

@irbis Emre bey 43. BK klasiği ne zaman geliyor acaba?


(Emre Aygün) #2911

1-2 haftaya. Hamdi Bey küçük bir ameliyat geçirdi, o yüzden kapak çalışması yarıda kaldı. Gelecek hafta işbaşı yapacak. Kapak hazır olduğunda da baskıya gider zaten.


(Her şey çok güzel olacak) #2912

Geçmiş olsun. (20 karakter)


(Emre Güler) #2913

@irbis Orta Dünya serisinde çoğu kitabın basımı bittiği için ne yazık ki fırsatçıların eline düştü kitaplar. 15 liralık kitabı 110 liraya satıyorlar. Yeniden basım düşündüğünüz Tolkien kitapları olacak mı basımı tükenen?


(Emre Aygün) #2914

Hepsini tekrar basacağız. Şu an sözleşmeler yenilenme sürecinde. Yurtdışından nüshaları beklediğimiz için ve bu kargo meseleleri bazen saçma sapan uzayabildiği için henüz çıkaramadık tekrar baskıları. Yoksa hepsi hazır, elimizde bekliyorlar.

Zaten çoğu zaman kitapların uzun süre tekrar baskısı olmazsa, bunun nedeni bürokratik süreçtir. Sözleşmeler yenilenir vs. Yeni sözleşmeler elinizde olmadan da bandrol alamazsınız. Haliyle bekliyoruz biz de.


(Emre Güler) #2915

Bitmemiş Öyküler’i sipariş ettim artık ama özellikle Hurin’in Çocukları için bekleyeyim mi yani ne dersiniz?


(Emre Aygün) #2916

Bence bekleyin. Hem yeni kapak, hem de bir kez daha baştan okunacak kitap çıkmadan. Haritalar da baştan yapılıyor, gerçi Hurin’de var mıydı tam hatırlamıyorum şimdi.

Bitmemiş Öyküler’de sıkıntı yok zaten. Onun yeni kapağında da çok küçük değişiklikler olacaktı diye hatırlıyorum. Zaten siyah kapak o.


(Emre Güler) #2917

Bir sahaftan Hurin’in Çocukları’nı ücretini ödeyip sipariş etmiştim ve bana bu basımın ellerinde kalmadığını, 1 hafta sonra yeni basımların geleceğini söyledi. Dilerseniz 1 hafta bekleyin yeni basımdan gönderelim dedi. Doğruluk payı var mı?


#2918

Merhaba. Modern Klasikler dizisi için David Foster Wallace’ın Infinite Jest’ini düşünür müsünüz? Teşekkürler.


(Emre Aygün) #2920

Bildiğim kadarıyla yok. Zaten gelecek tekrar baskıları bir sahafın bilmesinin imkanı yok. Biz bile bilemiyoruz çoğunu. Daha önce de dediğim gibi, tekrar baskıların matbaaya gönderilmiş olması bile onların ne zaman matbaadan çıkacağı hakkında doğru bir fikir veremiyor genellikle. Çünkü neredeyse her hafta 15-20 tekrar baskı gönderdiğimiz oluyor ve tek bir matbaanın bu tekrar baskıların hepsini, aynı zamanda en az 5 tane yeni kitabı basması kolay değil. Bir de üstüne başka yayınevlerinin de öncelikli kitapları oluyor. Haliyle tekrar baskıya gönderdiğimiz bir kitabın 3 ay sonra basılabildiğini de gördüm ben. Zaten bu yüzden hiçbir zaman tarih veremiyorum.

Düşünürdük ama telifi başka bir yayınevinde.


#2921

Umarım tekrar baskılar yeni kapaklarla, yeni bir dizaynla olur. Benim gibi Tolkien koleksiyoncuları da bayram eder…


(Emre Güler) #2922

5 kitaplı Tolkien Mirası Seti basımı da devam ediyor mu? Çünkü idefix’te, d&r’da vs. bir satışta olup bir tükendi diyor. Fiyatlarda da çok oynama var.


(Erdem ) #2923

Merhabalar :grin:, artık duymaktan sıkılmışsınızdır fakat Kaos Lordu(Bende 1 senedir kovalayanlardanım :blush:) yeni elime geçti ve kapak tasarımı ile sayfa sayısında bir değişiklik olduğunu gördüm. Eski baskı ile hala aynı metine sahip mi ? yoksa düzenlenen ve ya çıkarılan bölümler mi mevcut acaba ? Ayrıca emekleriniz için teşekkürler, en sonunda Zaman Çarkı 14 kitabı bir arada görmenin mutluluğu tarifsiz :smiley:


(Emre Aygün) #2924

Siyah kapaklara geçiriyoruz işte seriyi. Ondan sonra bir daha tasarım değişmeyecektir. Yeni Hobbit baskısını örnek alabilirsiniz yapmak istediğimiz dizi için.

Devam ediyor. Şu sıralar şu KDV mevzuları vs. herkesin kafasını biraz karıştırdı. Bir süre daha devam edecektir bu tarz sıkıntılar. Hem yayınevleri hem de kitapçılar çekiyor bu sıkıntıyı.

Böyle bir düzenleme hiçbir ön hazırlık olmadan yapıldığı için yaşanıyor bunlar ne yazık ki.

@xynapZ

Rica ederim. Metnin içinde hiçbir değişiklik yapılmadı. Sadece tasarım düzenlendi biraz.